At ve Çocuk Narnia Günlükleri 3

8,8/10  (24 Oy) · 
69 okunma  · 
20 beğeni  · 
645 gösterim
Konuşan atların ülkesi...
kötülerin kapısına dayandığı Narnia

Dört kaçak tehlikeli bir yolculuk için güçlerini birleştirir. Tek amaçları yaşadıkları acımasız ve sığ hayattan kurtulmaktır, ama kısa sürede kendilerini korkunç bir savaşın ortasında bulurlar. Üstelik hem kendilerinin hem de Narnia'nın yazgısı bu savaşa bağlıdır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789759910433
 • Orijinal Adı:
  The Chronicles Of Narnia The Horse And His Boy
 • Çeviri:
  Müfit Balabanlılar
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Narnia Günlükleri serisinin üçüncü ve en güzel romanlarından biri. Shaste adında bir çocuk başka bir adama satılacağını anladığında bulduğu bir at ile kaçmaya başlar. At bir Narnia atıdır ve konuşabilmektedir. Bu arada Aravis adında bir kız ile tanışır. O da evlenmemek için kaçmıştır ve beraber Narnia ülkesine kaçmaya çalışırlar. Bu arada Rabadesh adında bir prens, Narnia kraliçesi Susan onunla evlenmek istemediği için Narnia ve komşu ülkesine saldıracaktır. Bunu öğrenen Shaste ve Aravis yola çıkıp kral Luna'yı uyarmak isterler. Aslan'ın da çok yardımlarını görürler. Shaste aslında kral Luna'nın oğlu Cor'dur ve macera içerisinde tanıştığı Corin'in ikiz kardeşidir. Acaba bu tehlikeyi atlatabilecekler midir? Soluksuz okunan bir roman.

DaDe 
11 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk defa bir seri kitap için olumsuz bir eleştiri de bulunacağım.Kitap bir emektir ve bu emeğe saygısızlık yapmak kimsenin hakkı değildir.Kendimce yanlış olan bir kitaba da değinmemek doğru gelmiyor. Çocuklarım küçükken kitap evlerine gittiğimde çocuklarıma okuma alışkanlığını kazandırmak adına istediği her kitabı alıyordum ve aldığım her kitabı ilk ben okuyordum.Bu serinin üç kitabını da aldım. Serinin ilk kitabında dünya oluşumunu anlatırken ki yazım beni rahatsız etti, 9 yaşında olan kızım, her şeyi sorgularken böyle bir oluşumu okuduğunda kitapta ki kurgu ile gerçekliği ayırt edemeyebilirdi. Bu sebeple zaten vizyona üçüncü kitabı ile girdiği için sinemaya götürmekte sakınca görmedim. Kitabı da daha ileri ki yıllarda okur diye kütüphanemin görünmeyecek kısmına kaldırdım. Yıllar sonra kitabın neden daha önce vermediğimin açıklamasıyla eline verdim ve kısa sürede üç kitabı bitirdikten sonra "Anne bana önceden okutmamakla iyi etmişsin" Yetişkin bir kitap okuyanın kitap seçimi çok önemli değildir. Çocukların ve ergenlik döneminde ki olan gençlerin okuyacağı kitaplar çok önemli. Nacizane fikrim.Karar sizin.

Selin Çolak 
02 Şub 18:39 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse Shasta, Narnia'nın komşu ülkelerinden biri olan Tashbaan'a bağlı eyaletlerden birinde babası sandığı balıkçı Arsheesh ile yaşamaktadır. Bir gün evlerine bir Tarkaan konuk olur. Tarkaan'ın atının aslında konuşan bir at olduğunu, soyunun Narnia adında bir ülkeden geldiğini ve eğer isterse birlikte gidebileceklerini öğrenen Shasta, bir gece yarısı Bree adındaki bu atla hep merak ettiği kuzeye doğru kaçar ve onun Narnia macerası böylece başlamış olur.
İlk iki kitap gibi bu kitap da çok güzeldi. Her kitapta Narnia'nın bambaşka bir zamanında bambaşka bir öykü okumak gerçekten çok heyecan verici. Kitap Pevensie'lerin hüküm sürdüğü bir zamanda geçiyor ve Peter hariç bütün kardeşleri görebiliyorsunuz.
Kitap sizi eğlendirmenin yanı sıra size hayata dair fikirler de veriyor.

Kitaptan 1 Alıntı