At ve Çocuk Narnia Günlükleri 3

8,1/10  (35 Oy) · 
91 okunma  · 
26 beğeni  · 
752 gösterim
Konuşan atların ülkesi...
kötülerin kapısına dayandığı Narnia

Dört kaçak tehlikeli bir yolculuk için güçlerini birleştirir. Tek amaçları yaşadıkları acımasız ve sığ hayattan kurtulmaktır, ama kısa sürede kendilerini korkunç bir savaşın ortasında bulurlar. Üstelik hem kendilerinin hem de Narnia'nın yazgısı bu savaşa bağlıdır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789759910433
 • Orijinal Adı:
  The Chronicles Of Narnia The Horse And His Boy
 • Çeviri:
  Müfit Balabanlılar
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

C. S. Lewis At ve Çocuk Narnia günlüklerinin üçüncü kitabı öncelikle okunması çok keyifli bir seri. Kitabın her ne kadar çocuk kitabı olduğu yönünde olsa da çocuklar için değil de gençler için çok daha uygun. Yazarın her kitabın da öğüt vermesi kitabı daha çok sevmeme neden oldu.Yazar gerçekten çok güzel yazmış. Okumayı düşünen arkadaşlar mutlaka okuyun.Keyifli okumalar.

Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Narnia Günlükleri serisinin üçüncü ve en güzel romanlarından biri. Shaste adında bir çocuk başka bir adama satılacağını anladığında bulduğu bir at ile kaçmaya başlar. At bir Narnia atıdır ve konuşabilmektedir. Bu arada Aravis adında bir kız ile tanışır. O da evlenmemek için kaçmıştır ve beraber Narnia ülkesine kaçmaya çalışırlar. Bu arada Rabadesh adında bir prens, Narnia kraliçesi Susan onunla evlenmek istemediği için Narnia ve komşu ülkesine saldıracaktır. Bunu öğrenen Shaste ve Aravis yola çıkıp kral Luna'yı uyarmak isterler. Aslan'ın da çok yardımlarını görürler. Shaste aslında kral Luna'nın oğlu Cor'dur ve macera içerisinde tanıştığı Corin'in ikiz kardeşidir. Acaba bu tehlikeyi atlatabilecekler midir? Soluksuz okunan bir roman.

DaDe 
11 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk defa bir seri kitap için olumsuz bir eleştiri de bulunacağım.Kitap bir emektir ve bu emeğe saygısızlık yapmak kimsenin hakkı değildir.Kendimce yanlış olan bir kitaba da değinmemek doğru gelmiyor. Çocuklarım küçükken kitap evlerine gittiğimde çocuklarıma okuma alışkanlığını kazandırmak adına istediği her kitabı alıyordum ve aldığım her kitabı ilk ben okuyordum.Bu serinin üç kitabını da aldım. Serinin ilk kitabında dünya oluşumunu anlatırken ki yazım beni rahatsız etti, 9 yaşında olan kızım, her şeyi sorgularken böyle bir oluşumu okuduğunda kitapta ki kurgu ile gerçekliği ayırt edemeyebilirdi. Bu sebeple zaten vizyona üçüncü kitabı ile girdiği için sinemaya götürmekte sakınca görmedim. Kitabı da daha ileri ki yıllarda okur diye kütüphanemin görünmeyecek kısmına kaldırdım. Yıllar sonra kitabın neden daha önce vermediğimin açıklamasıyla eline verdim ve kısa sürede üç kitabı bitirdikten sonra "Anne bana önceden okutmamakla iyi etmişsin" Yetişkin bir kitap okuyanın kitap seçimi çok önemli değildir. Çocukların ve ergenlik döneminde ki olan gençlerin okuyacağı kitaplar çok önemli. Nacizane fikrim.Karar sizin.

Selin Çolak 
02 Şub 18:39 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse Shasta, Narnia'nın komşu ülkelerinden biri olan Tashbaan'a bağlı eyaletlerden birinde babası sandığı balıkçı Arsheesh ile yaşamaktadır. Bir gün evlerine bir Tarkaan konuk olur. Tarkaan'ın atının aslında konuşan bir at olduğunu, soyunun Narnia adında bir ülkeden geldiğini ve eğer isterse birlikte gidebileceklerini öğrenen Shasta, bir gece yarısı Bree adındaki bu atla hep merak ettiği kuzeye doğru kaçar ve onun Narnia macerası böylece başlamış olur.
İlk iki kitap gibi bu kitap da çok güzeldi. Her kitapta Narnia'nın bambaşka bir zamanında bambaşka bir öykü okumak gerçekten çok heyecan verici. Kitap Pevensie'lerin hüküm sürdüğü bir zamanda geçiyor ve Peter hariç bütün kardeşleri görebiliyorsunuz.
Kitap sizi eğlendirmenin yanı sıra size hayata dair fikirler de veriyor.

Burak Duman 
20 Tem 05:08 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Narnia serisinde en beğenmediğim kitap bu oldu -şimdiye kadar- Olaylar çok yavaş ilerledi ve Lewis sanki kitabı uzatmak için gereksiz yerler eklemiş gibiydi. Ama yine de güzeldi. Her kitabın sonu etkileyici oluyor ve tüylerimi diken diken ediyor. Prens Caspian'ı okumak için sabırsızlanıyorum.

Kitaptan 9 Alıntı

Rabia 
05 Haz 02:11 · Kitabı okudu

"Basit zorluklar karşısında doğru bildiğinden şaşmamak, terbiyeli ve ciddi bir insana yakışan yegâne şeydir.”

At ve Çocuk, C. S. LewisAt ve Çocuk, C. S. Lewis

Şairin dediği gibi, ‘Kan bağı çorbadan daha koyu, evlat yakuttan daha değerli’ değil midir?

At ve Çocuk, C. S. LewisAt ve Çocuk, C. S. Lewis
Rabia 
03 Haz 17:09 · Kitabı okudu

‘Asla canınıza kıymayın. Çünkü yaşarsanız şansınız açılabilir. Oysa bütün ölüler birbirine benzer.’”

At ve Çocuk, C. S. LewisAt ve Çocuk, C. S. Lewis
Rabia 
03 Haz 17:27 · Kitabı okudu

Bir insan plan yaparken, özel bir şey konuştuğu zamankinden daha iyi geçinir insanlarla.

At ve Çocuk, C. S. LewisAt ve Çocuk, C. S. Lewis
Zekiye 
21 Tem 09:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

“Ben sana,senin hikâyeni söylüyorum, onunkini değil. Kimseye kendi hikâyesinden başka hikâye anlatılmaz.”

At ve Çocuk, C. S. LewisAt ve Çocuk, C. S. Lewis