Prens Caspian Narnia Günlükleri 4

8,5/10  (31 Oy) · 
87 okunma  · 
29 beğeni  · 
695 gösterim
Kötü bir hükümdarın emrinde...
halkının tarihini unuttuğu bir ülke: Narnia

Peter, Susan, Edmund ve Lucy, istasyondaki kendilerini okullarına götürecek trenleri beklerken, büyünün etkisini yine üzerlerinde hissederler. Narnia tahtının yeni varisi çaresizlik içinde yardma ihtiyaç. duymaktadır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  228
 • ISBN:
  9789759910488
 • Orijinal Adı:
  The Chronicles Of Narnia Prince Caspian
 • Çeviri:
  Müfit Balabanlılar
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Narnia Günlükleri serisinin dördüncü romanı. Diğerleri gibi oldukça güzel bir roman. Lucy, Edmund, Peter ve Susan bir gün okula giderken bir güçle farklı bir yere giderler. Burası Narnia'dır ama kendi hükmettiği dönem üzerinden yüzyıllar geçmiştir. Miraz adında bir kral vardır. Prens Caspian, eski güzel Narnia'yı merak eden nadir kişilerden biridir ancak hayatı tehlikededir. Çünkü Miraz'ın bir çocuğu olmuştur ve artık varisi olduğundan Caspian'ı öldürmek ister. Kaçan Caspian Susan'ın yardım borusunu üfler ve dört kardeş Narnia'ya gelir. Aslan da yardım edecektir ancak acaba savaşı kim kazanacaktır? Keyifle okunan bir roman.

Mizgin Emirkulu 
20 May 12:01 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kendisini öldürmeye çalışan bi amcası ve bir sürü lord... Caspian bunlara karşı gelmek için Narnia'nın kral ve kraliçelerini çağırır. Peter ve kardeşlerini daha büyük bekleyen Caspian daha önceden bir efsane olduğunu sandığı Narnialılarla birlikte bir savaşa ve maceraya atılır. Aslan bu konuda geri durmuş ancak sonunda yardım etmiştir... Kahramanlarımız cadının ölmediği gerçeğini anlamıştır...

Selin Çolak 
27 Şub 02:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Narnia Günlükleri, benim en sevdiğim kitap uyarlamasıdır. İkinci kitabı yani Aslan, Cadı ve Dolap'ı okuduktan sonra buna emin olmuştum ve fakat Prens Caspian'ın filmden bu kadar farklı olduğunu bilmiyordum. Hala filmleri başarılı buluyorum ve senaryonun değişmesini de anlıyorum ama yine de şaşırmaktan kendimi alamadım.
Kitaba dönersek, kitapta Prens Caspian'ın erkek kuzeninin doğumuyla başlayan ve amcası Miraz'ın hızla aldığı kararlarla devam eden Narnia macerasını okuyoruz.
Her zamanki gibi C. S. Lewis'in kitapta verdiği mesajlara hayran kaldım. Küçük çocukları hayata hazırlamak için harika bir yöntem.

Burak Duman 
20 Tem 05:09 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir kitaptı. 3. kitaptan sonra bu gerçekten çok iyiydi. Ama Caspian'ın kral olmasını değil de Susan, Peter, Lucy ve Edmund'un tekrar kral/kraliçe olmalarını isterdim. Ama olsun, eminim ki onlar yine iyi yerlere gelirler ve saygı duyulurlar.

Cansu Özcan 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Narnia'nın biricik ve çok değerli kral ve kraliçeleri bir kez daha gelecektir. Bu sefer isyana yön verecek hatta önderlik edecekler ve ülkeyi bir kez daha kurtaracakalrdır