Aslan, Cadı ve Dolap Narnia Günlükleri 2

8,3/10  (47 Oy) · 
139 okunma  · 
40 beğeni  · 
1.129 gösterim
Kötü bir hükümdarın emrinde...
halkının tarihini unuttuğu bir ülke: Narnia

Dört Çocuk, kaldıkları evdeki dolabın içinden Narnia ülkesine geçiş olduğunu fark eder. Narnia, Beyaz Cadı'nın esareti altndadır. Tüm umutların tükendiği bir anda Aslan gelir. Ancak büyük bir fedakarlıkta bulunması gerekmektedir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  187
 • ISBN:
  9789759910334
 • Orijinal Adı:
  The Chronicles Of Narnia The Lion, The Witch And The Wardrobe
 • Çeviri:
  Müfit Balabanlılar
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Narnia Günlükleri benim beğendiğim bir eser bence Yüzüklerin efendisinden ve harry potter dan daha iyi bir eser fazla abartısı yok ayarında bir fantastik olmuş okunası sevimli bir hayal dünyası Keyifli okumalar Türkiye ...

Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Serinin ikinci ve güzel bir romanı. Lucy, Susan, Edmond ve Peter adındaki dört çocuk Londra'daki savaştan etkilenmemeleri için bir profesörün evine gönderilir. Evde bir dolap vardır ve Lucy dolaba girdiğinde Narnia ülkesine geçer. Sonra bir gün hep birlikte geçerler ve pek çok şey öğrenirler. Narnia'da Beyaz Cadı'nın hükümdarlığı söz konusudur ve sürekli kış mevsimi vardır. Cadı bu dört çocuğu taşlaştırırsa ölümsüz olacaktır. Bu yüzden bir kunduz ile kaçarlar ve Aslan'ın yanına giderler. Bu dört çocuk kral olacaktır ancak Beyaz Cadı ile savaşmaları gerekmektedir. Acaba başarılı olabilecek midir? Keyifle okunan bir roman daha.

Selin Çolak 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncekle şunu söylemek istiyorum ki Narnia Günlükleri'nin filmleri şu hayattaki en başarılı kitap uyarlamaları olabilir. Gerçekten kitap ve film tamamen aynı.
Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse Lucy Pevensie ve kardeşleri II. Dünya Savaşı sırasında anneleri tarafından güvenlikleri için yaşlı bir profesörün yanına gönderilirler. Bir gün Lucy, bir odada bir dolap bulur. Bu dolap Narnia adında büyülü bir ülkeyke bağlantılıdır. Lucy bembeyaz bir ormandaki lamba direğini gördüğü anda onun ve kardeşlerinin efsanevi macerası başlamış olur.
Kitapta bayıldığım şeylerden biri Lilith konusunun işlenmesiydi. Yani işlenmesi derken öyle aman aman bir şey değildi ama bu tür konular hoşuma gidiyor. Ayrıca kitabın içindeki çizimlere de ayrı hayranım. Kitapta karakterler nasıl tasvir edildiyse çizimler de öyle. Hatta daha fazlası.
Karakter, olaylar, kitabın yazılış şekli, Narnia... Hepsine hayranım ve bu hayranlığımım kolay kolay geçeceğini sanmıyorum. Geçmesini de istemiyorum zaten

Mizgin Emirkulu 
20 May 00:13 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her ne olursa olsun küçük kardeşlerinin söylediklerini deli saçması olarak adlandırdılar.Ancak Bay Thomas gerçek bir çoban ciniydi. Cadı Edmund'u Edmund ise kardeşlerini kandırdı. Ancak kunduzlar yardıma koştu. Aslan ile birlikte cadı öldürüldü. Ancak ruhu bir yerde hapsolmuş ölmemişti.

Burak Duman 
20 Tem 04:58 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitap da ilki kadar güzeldi aslında. Puan kırmamın tek sebebi de kendi isteklerimin gerçekleşmemiş olması. Biraz bencilce biliyorum ama profesörün onlarla konuşmasını ve Narnia ülkesinden bahsetmesini ve onları bilgilendirmesini isterdim. Hem neden onlar kral ve kraliçe olduktan sonra, dolabın ne işe yaradığını unuttular ki? Veya dolaptan geri geçtikten sonra neden bir daha Narnia'ya dönmediler? Kafamda deli sorular :)

Bilgeolmayanbaykus 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Biraz mitoloji, biraz hayal gücü, biraz savaş, birazda umut barındıran bu kitap serisi fantastik okurlar için kesinlikle "en sevdiğim kitaplar" diyebileceği bir seri olacaktir. Kitabı okuduktan sonra herkeste oluşacak olan bende evdeki dolaptan başka bir dünya ya gecebilirmiyim düşüncesi belirecektir. Ama merak etmeyin bizden geçti o şuan tek umudumuz gandalf'ı bekleyip başka seruvenlere uzanmak.

Deniz Yılmaz 
22 May 12:19 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Filmle neredeyse aynı. Ama tabiki her zaman ki gibi kitabı filme tercih ederim. Güzel yanı film yapıcaz diye kitabın dışına çıkmamışlar ve en azından Aslan Cadı ve Dolap filminde kitabın dışına çıkılmamış.

Cansu Özcan 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Narnia oluştuktan sonraki amanda geçen hikayede bir grup çocuğun yanlışlıkla narnia dünyasına çekilmesi ve buradaki cadıyla ilişkili olayları anlatıyor.

Kitaptan 3 Alıntı

Pınar 
16 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Gerçeklik nereden baktığına bağlıdır." dedi profesör gözlüklerini çıkartarak.

Aslan, Cadı ve Dolap, C. S. LewisAslan, Cadı ve Dolap, C. S. Lewis
Rabia 
29 May 17:51 · Kitabı okudu

“Yalnız, her zaman gerçeği söylediğine inandığınız birini yalancılıkla suçlamak çok ciddi bir şey.”

Aslan, Cadı ve Dolap, C. S. LewisAslan, Cadı ve Dolap, C. S. Lewis

Bütün gece uyanık kalıp gözlerinizde yaş kalmayana kadar ağladıysanız sonunda bir tür sakinliğin üzerinize çöktüğünü bilirsiniz. Sanki yeniden hiç bir şey olmayacakmış gibi hissedersiniz.

Aslan, Cadı ve Dolap, C. S. LewisAslan, Cadı ve Dolap, C. S. Lewis

Kitapla ilgili 1 Haber

Dünya Çapında En Çok Okunan Kitaplar
Dünya Çapında En Çok Okunan Kitaplar Dünyada bugüne kadar birçok kitap yayımlandı. Bunlardan birçoğu filme uyarlandı, tiyatro oyunu olarak sahnelendi ya da çeşitli ürünlere çevrilerek edebiyatseverlere sunuldu. Bizde en çok tercih edilen 20 kitaptan oluşan bir liste hazırladık…