Gümüş Sandalye Narnia Günlükleri 6

8,4/10  (26 Oy) · 
67 okunma  · 
24 beğeni  · 
649 gösterim
Kaderi şeytani bir büyünün bozulmasına bağlı... kendini bekleyen tehlikeden habersiz bir ülke: Narnia

Kayıp prensi bulmak üzere görevlendirilen bir grup arkadaş, tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkar. Ancak bu görev onları çok güzel, bir o kadar da ölümcül bir cadıyla karşı karşıya bırakır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  241
 • ISBN:
  9789759910778
 • Orijinal Adı:
  The Chronicles Of Narnia The Silver Chair
 • Çeviri:
  Müfit Balabanlılar
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Narnia Günlükleri serisinin altıncı romanı. Oldukça güzel bir roman. Eustace ile Jill Poll aynı okuldadır. Jill'e Eustace yaşadıklarının bir kısmını anlatır ve o arada Narnia'ya giderler. Bunu Aslan istemiştir ve onlara bir görev verir. Kral Caspian'ın oğlu prens Ririan on yıldır kayıptır ve onu bulmaları gerekmektedir. Beyaz Cadı gibi bir kadın onu kandırmış ve aptallaştırmıştır. Bunu çok geç öğrenecek olan ikili pek çok tehlike atlatır. Bu arada yanlarında Suratsız adında bir Kıllıkıpırdak vardır ve çoğu zaman mantıklı hareket ederek onları tehlikelerden korur. Acaba Eustace ve Jill, Ririan'ı bularak onu zalim büyücü cadının etkisinden kurtarıp Narnia'ya geri götürebilecek midir? Keyifle ve soluksuz okunan bir roman.

Gercekten iyi bir seri. Bu hikayede yine narnia adli sihirli bi dunyada gecen bi macerayi konuk oluyoruz. Gecen yil kuzenleriyle yasadiklarindan sonra iyi biri olmaya karar veren eustace scrubb bu sefer yani da okuldan bi kiz arkadasi (jill)) ile gizemli yolculuguna devam ediyor. X. Caspian in tek cocugu prens rilian 10 yildir kayirtir. Ve bu prensi bulmak aslanin emriyle bu ikiliye gorev olarak verilir. Cesitli zorluklarla bunu basarmaya çalışırlar.
Ozetle hikayesi ilgu cekici ve akici. Bi gecede 213 sayfa okunabilecek kadar heyecanli. Özellikle Aslanin oldugu bolumler daha bi ilgi çekici. Herhalde en sevdigim karakter o oldugu icindir

Burak Duman 
20 Tem 19:49 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Harikaydı. Tek kelimeyle harika. Her şey birbiriyle bağlantılıydı ve olay döngüsü çok iyi oluşturulmuştu. En beğendiğim Narnia kitabı bile olabilir, o derece. Favori karakterim de -her ne kadar başta sinir olsam da- Jill oldu.

KağanÖzel 
23 May 22:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap her narnia gibi güzel (1. Kitap hariç ) buyucunun yigenini sevmedim. Filmi ni izlemeyen varsa tavsie ediyorum bu kitabi paylastiginiz icin tesekkur ederim.

Mizgin Emirkulu 
 20 May 13:53 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Önceden Narnialılar tarafından domuz olarak adlandırılan Eustace bu kez okulundan yeni bir maceraya atılır. Aslanı çağıran iki arkadaş uçurumdan düşerek yeniden Narniaya gelip devlerle dolu bir ülkede ölümcül cadıya karşı koymak isterler. Böylece büyülü gümüş sandalyeye oturup hafızasını günden güne kaybeden prensi kurtarabilirlerdi.

Kitaptan 3 Alıntı