Ateş ve Buz Buchanan-Renard Serisi 7

7,6/10  (11 Oy) · 
58 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.042 gösterim
Mizah ve gerilim yüklü bu romanda Garwood, okurlarına unutulmaz karakterleriyle adrenalin dolu bir maceraya dahil ediyor...
-Romantic Times-

Julie Garwood romantik kurgu alanında kendini kanıtlamış, güvenilir bir marka haline geldi...
-People-

Chicago'da bulunan yerel bir gazetede çalışmakta olan Sophie Summerfield Rose, büyük bir hikaye peşinde koşan kararlı ve enerjik bir muhabirdir. Patronu, 5K yarışına katılacak olan William Harrington hakkında yazmasını talep eder ve genç kadın bu kaba ve kendini beğenmiş adamla iki saati aşkın bir süre boyunca inanılmaz derecede sıkıcı bir görüşme yapmak durumunda kalır. Ertesi gün yarışta olanlar ise Sophie'nin Alaska'ya doğru bir maceraya sürüklenmesine neden olur.

Bir FBI ajanı olan Jack MacAlister'ın görevi Sophie'yi korumaktır. Sophie ve Jack amansız Alaska topraklarındaki tehlikelere karşın tutku dolu bir yakınlık kurarlar. Aynı zamanda Alfa Projesi'nin saklı tutulan gizemini çözmeye çalışırlarken, ölümcül bir düşmanla karşı karşıya gelirler. Sophie aradığı büyük hikayeyi Alaska'da bulmakla kalmaz, aynı zamanda kendisi de bir hikaye konusu haline gelir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789944823845
 • Orijinal Adı:
  Fire And Ice
 • Çeviri:
  Timur Avarkan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:

Ne aşk romanı idi, ne de polisiye. biraz arada kalmıştı. Julie Garwood aşk romanı yazarı olarak bilinir, ben de bu sebeple aldım; ancak beklentimi karşılamadı. Hani aşk romanları daha çok kadınlar içindir ya, bu sanki içine biraz aksiyon katılarak erkek kitabı olsun diye yazılmıştı.

FATMA AKSU 
31 Tem 12:04 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Julia Garwood'un Ateş ve buz kitabı macera ve polisiye bir tür aşk var ama daha çok macera....
yerel bir gazetede muhabir olarak çalışan Sophie'nin 5K yarışlarına katılacak olan William Harrington ile röportaj yapması gerekmektedir. William Harrington başarıları ile ünlü kendini beğenmiş bir sporcudur. Sophie sıkıcı ve bıkkınlık verici bir röportaj yapar. İşi daha bitmemiştir. Ertesi gün yapılacak 5K yarışlarında William'ı izleyecek fotoğraflarını çekecek ve geniş kapsamlı bir yazı hazırlayacaktır. Yarış günü William Harrington yarış öncesi Sophie ile konuşur..Yarış çizgisinde fotoğraflarının çekilmesini ister. Sophie söyleneni yapmak için start çizgisine gider ancak William ortada yoktur. Yarış biter, William yine yoktur. William ortadan kaybolur Sophie söyleneni yapmak için start çizgisine gider ancak William ortada yoktur. Yarış biter, William yine yoktur. William ortadan kaybolur. Ve macera başlar acaba William nerededir neden ortadan kaybolmuştur. Alaska da William'ın cesedi bulunur ve Sophie olayın peşine düşer..
Diğer taraftan Sophi'nin hayatına bakınca ...FBI tarafından aranan kanun kaçağının kızıdır. Çok güzel, çekici, akıllı ve zekidir. Babasının düşmanları tarafından sık sık tehdit edilmektedir. Sophie'nin 2 can dostu arkadaşı vardır. Bunlardan birinin eşi,FBI de çalışmaktadır. Ve Jack de FBI deki ortağıdır. Sophie ile tanıştırılır. Jack görür görmez vurulur Sophie 'ye, ama babasının kim olduğunu öğrenince şok olur. İlk başta uzak durmak ister. Ama yapamaz ve Alaska'ya da Onu korumak için beraber gitmek zorunda kalırlar ve aralarında aşk başlar. Sophie Jack'den çok hoşlanır Aşık olur ama Onun FBI den olması sebebiyle ayrılmak ister. Sophie kaçırılır... Devamını size bırakıyorum. Güzel bir macera romanı

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Buchanan serisinin çoğu kitabını okumuş biri olarak, bunu vasat buldum. Bir yanda zor durumda olan bir kız, diğer yanda ise onu korumakla görevli FBI ajanı, yani serideki hikayelerin klasik başlangıç noktasından ilerlemiş hikaye yine. Her kitabı birbirinin aynı diyemem tabi ama yazarın kendini tekrar ettiği hissine kapılıyorsunuz. İşte bu yüzden ben bu romanı okurken pek keyif alamadım.