Aylardan Aşk Sancaktarlar Serisi 1

7,6/10  (46 Oy) · 
99 okunma  · 
27 beğeni  · 
2.336 gösterim
"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..."

-Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı, SARAH JIOGerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9786059021012
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınları
 • Kitabın Türü:
ezgi 
06 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

kitabın kurgusu müthiş.Hem polisiye hem aşk .Yazarın ilk kitabı ekssiklikleri var ama genel olarak bakınca müthiş.Tanem kaza yapmıştır ve doktor yağızın sayesinde hayata tutunmuştur.Yağız bulduğu tedavi ilk kez tanemin üstündedir. Tanem uyandıktan sonra başına gelenler ve Yağızın onu korumak için çırpınışları.Aşk Yağızı hiç beklemediği bir yerden yakalıyor.Sadece Yağız ve Tanem yok.Sancaktarlar ailesi de var.Ve kesinlikle onlarla tanışmalısınız.

Hande Kırkımcı 
20 Oca 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabın dış tasarımı,kitap ayrıcı ve içindeki renkli sayfalarında yaratıcılık ön planda.en çok hoşuma giden her aya değişik anlamlar yüklemesi. kitap kalın olmasına rağmen çok akıcı fakat ara sira olaylar arasında bağlantıların olmaması ve gereksiz uzatmanın olması, kitap seksten çok bahsedilmesi okuyucu çok sıkıyor. şahsen o kadar çok sıkıldım ki, en uzun zamanda bitirdigim kitaplar arasında yerini aldı. şunu da belirtmeliyim ki tıpla ilgili terimlerin olması ve Yaratıcılık olması kitaba emek verildiğini gösteriyor.

Neşe McYksl 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitabın sonunda dediğim tek cümle "oha" oldu ama ne yapayım bunu demezsem hatrım kalırdı O:)

güzel yürekli ablam kitabın harikaydı (y) bir ara bitmesin diye son 76 sayfada kitaptan kaçasım bile vardı :D ki aynı ben #AylardanHaziran da aldığım kitaba anca dün başlayıp bugün bitirdim :D

bir şey söyleyeyim mi O:) kitaptaki gizemi son dönemece girene kadar mmm daha doğrusu sen açıklayana kadar bulamadım :p ama bu yönünle "Nora Roberts"e benzediğini söyleyebilirim ;) çünkü onun kitaplarını okurkende gizemli kişiyi bulmam kendisi açıklayana kadar pek mümkün olmuyordu :p

#Yağız sen kendine dünyanın yükünü sırtlamışsın #birTanem mi çok gelecek sana <3

#Tanem senin de her şeye rağmen yine de gururunu hiçe sayıp #Yağızoğlan 'ı seçmen beni benden aldı :*

ama en çok Doruk'a kızdım ben ya :'( ablammm nolur 2.kitapta Doruk kendini bana/bize ve Asya'ya af ettirsin >.< yoksa ben bu yürek acısıyla yaşayamam hep #oha der kalırım

ha birde kitabı okurken yanında Yonca Lodi-12 Ay şarkısını dinlemenizi öneririm sanki bu kitap için yazılmış ;)

Nejla GÜNEŞ 
23 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen , akıcı dili ve sürükleyici konusuyla okuyucuyu yormayan güzel Türk Filmi tadında güzel bir roman...Kitabın ana karakteri Tanem'e şımarıklığından dolayı yer yer kızmadım değil ama mutlu sonla biten romanları ayrıca severim.. Sıra Sancaktarlar serisinin ikinci kitabı Aşkı Seçtim ' de.. Bakalım Doruk efendi ikizleri olduğunu bile bile koluna Sabrina'yı takıp ne demeye getirmiş ? :)

Yeliz Kaynakcioglu 
03 Haz 14:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Bize Tanem'i anlat" demişti. Kendisiyle bile konuşmaktan kaçan Yağız seyircileri Mert ve Asya' nin bakışlarına aldırmadı.
Tanem' i anlatmayan Yağız, sadece sihirli o ki kelimeyi söylemişti. Çünkü o iki kelimenin adı Tanem' di. Meral Kır Aylardan Aşk kitabim müthiş final ile son buldu. Kötü karakter kim diye diye son sayfayı buldum.

Sevgi Sertel 
07 Oca 13:56 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve Sancaktarlar serisinin ilk kitabı olan “Aylardan Aşk” bitti...
Meral Kır kalemiyle ilk kez tanışıyorum ve çok sevdim. Şahane bir kurgu, akıcı bir anlatım ve kalın bir kitap olmasına rağmen bir solukta bitiverdi :) Devamını okumak için sabırsızlanıyorum...

Ana karakterimiz mükemmel bir hayata sahip, birbirine bağlı ailenin sevilen kızı, tuttuğunu koparan ve başarılı kızımız Tanem, 24 üncü doğum gününe bir gün kala ağır bir trafik kazası geçiyor. O gün çok önemli bir toplantıya hazırlanırken aldığı bir telefon ile hayatı alt üst olurken, kendini bir anda arabasına atıp, deli gibi kullanırken yapıyor bu kazayı. Ve tüm hayatı bir anda tepetaklak oluveriyor .
O telefondaki kimdi? Tanem neler duydu?

2 yıl boyunca hastanede yaşam mücadelesi veren Tanemin, en büyük şansı diğer ana karakterimiz olan Beyin cerrahı Yağız oluyor.
Herkes ondan umudunu kesmişken, başarılı genç doktor pes etmiyor ve tüm tedavi şekillerini uyguluyor. Olmuyor bu sefer yeni bir ilaç buluyor, onu deniyor, araştırıyor ve asla pes etmiyor. Ancak zamanla Dr. Yağızın kafasını kurcalayan bazı terslikler dikkatini çekmeye başlıyor, oda aslında Tanemin artık uyanması gerektiği, ve her şey yolunda iken neden uyanmadığı?
Tanemin Annesi, babası, kardeşleri ve yakın arkadaşları da 2 yıl boyunca her gün Tanemi ziyaret ediyor ve uyanması için dualar ediyorlar.

Tanem neden uyanmıyor ? Arkasında başka olaylarmı var?


Ve sonunda Tanem gözlerini aralıyor ancak büyük bir sorun var, Tanem kaza ile ilgili, hayatı ile ilgili hiç birşeyi, hiç kimseyi hatırlamıyor...
Ve Tanem ile Yağız arasında içten içe aşk kıvılcımları oluşmaya başlıyor ancak Yağız için böyle bir şey mümkün değil 
Doktor Yağız 10 yıl önce tüm Annesini ve Babasını bir trafik kazasında kaybediyor, kız kardeşi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılıyor. Ancak tüm müdahelelere rağmen onuda kurtaramayan Yağız bu olaydan hep kendini suçluyor, ve dış dünyaya, dostluklara, aşka herşeye kendini kapıyor. Bir tek yakın dostu Doruk ile herşeyi paylaşıyor.

Olaylar bu aşamadan sonra başlıyor....
Hastanede dönen dolaplar ?
Sancaktarların büyük sırrı ?
Kaza öncresi Taneme gelen telefon ?
Yağızın şüpheleri?

Acısıyla, tatlısıyla, gözyaşlarıyla, kahkahalarıyla, hüznüyle, mutluluğuyla, sırlarıyla, hastalığıyla sağlığıyla Yağız’ın ve Tanem’in aşkını ve mücadelelerini nefes kesmeden okuyoruz.

Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ben çok severek okudum ve devamını da çok merak ediyorum :) Sevgili Meral Kır yüreğine-kalemine sağlık :)

Kesinlikle beklediğim tarzdan farklı, rahatlıkla size her türlü duyguyu yaşatan ve okumaktan keyif alıp devamını sabırsızlıkla bekleyeceğiniz muhteşem bir kitaptı.

Sevgi Ceylan 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

Ne yazik ki çok tekrarlar var.Gereksiz ayrintilara yer verilmis.Kitabin ay ay ayrilmasi güzel sadece.Okunmasi gerekli kitaplardan diyemeyeceğim.Türk filminden alinti gibi.

Beyhan Uzun 
30 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aylardan Aşk
Dolu dolu bir hayat hikâyesi. İçinde aşk, sevgi, bağlılık, dostluk, güven ve gizem dolu bu hikâye için sevgili yazarım Meral Kır ‘a çok teşekkürler.
Tanem ‘in sevgiyle tutunduğu Yağız ve Yağızın özlemle sarıldığı Tanem. Bir bütün olduklarını, birbirlerine hasret olduklarını fark etmesi yaşadıkları duyguyu doğal ve içten diyaloglar ile anlatan hikâyemiz tek kelime ile harikaydı…
Tanem ‘in aşk olan cesaretine kalbinin Yağız diye atmasına güvenerek gururunu kenara bırakıp sevgisine sahip çıkmasına hayran kaldım. Yağız ‘ın korkularına hak verdim.
Bitmek bilmeyen gizem dolu olaylar ve merak ile bazı sayfaları ne kadar çabuk çevirdiğimi fark etmedim. Yağız gibi bende tek hedef Tanem sanmıştım. Ters köşe neymiş daha iyi anladım. Sonuç olarak asıl suçluyu bir anda karşımıza çıkarması heyecanımı tavan yaptı. Ve aylardan eylül olunca hüzün ayrılık acısı nasıl bitecek merakı sardı. Tanem ile gözyaşı dökmekte de cabası, beklenen buluşma tahmin edemeyeceğim kadar duygusal, anlamlı ve güzeldi.
Son! Son diye bir şey yok biliyorum ama o nasıl finaldi. Bir sonraki kitap nasıl devam eder Meral?
Kalemine hayranım…
Kitap sevenleri böyle güzel bir hikâyeden mahrum bırakmadığı için sana ve yayın evi Müptela Yayınlarına çok teşekkürler.
Kitap en güzel ve en doğru isimle yayınlanmış. Ayraç mükemmel, kitap tasarımı ile her okura görsel paylaşım da ilham kaynağı olmuş.
Benim için Aylardan aşk Nisan...

Ceren Acer 
04 Nis 19:49 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Meral Kır’ın romanı ilk deneyimi olmasından mı nedir, beni pek tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim… Ben bu kitabın Aspendos Yayınevinden çıkmış halini okudum ve çoğu kez anlatım bozukluklarına denk geldim ve bu da hiç hoşuma gitmedi. Bir romanda anlatım bozukluğu ile, yazım yanlışları ile karşılaşmak, kurgu ne kadar etkileyici olsa bile kitabın zor okunmasına neden olmaktadır. Birde kurguda sürekli olarak hep aşk hep aşk vardı… Cinsellik konuları çok fazla kaleme alınmış, tıbbi terimler çok fazla kullanılmış. Ama tabi ki romanın ilgi çekici tarafları da yok değil bunların yanı sıra… Bölümler arasındaki geçişler aylar ve ayların hemen altında ayların kişiye hissettirdiği duygulara samimi bir şekilde değinilmiş. Bu da kitabı daha okunur kılıyor. Kitabın kapak tasarımı da okuyucuyu kendine çekmeyi başaran bir görsele sahip. Her ne kadar işlenişin cümle yapısında bozukluk olsa da keşke okumasaydım dediğim romanlar arasında yer almıyor. Aşk romanı severlere tavsiye ederim. Umarım yayınevi diğer baskılarda dilbilgisi kurallarına özen gösterir.

2 /

Kitaptan 7 Alıntı

Nur-AL 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hatalardan Ders Almak
"İyi bir anne baba olmanın yolu, çocuğun için en iyisini istemekten, onun hata yapmasını engellemekten geçmez," derdi annesi. "İyi bir ebeveyn olmanın yolu, hata yapmasına izin vererek doğrularını bulmasına izin verdiğin evladının, her düştüğünde ona, onu ayağa kaldıracak eli uzatmaktan geçer," derdi.

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 555)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 555)
Hande Kırkımcı 
07 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

"Bu hayatla mücadele etmek zor, çoğunda da yenilirsin. Ama her yenilgiden sonra yeniden ayağa kalkmayı başarırsan, işte, o zaman kazanmışsındır demektir."

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 32)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 32)
Nur-AL 
12 Oca 00:03 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Şubat, Roma Arınma Tanrıçası Februus'tan almış adını. Alsın varsın, bize ne? Biz "gücük ay" deriz ona. Küçüktür, kısadır, ama özeldir. Özelliği de farklılığındadır. Şubatta cemreler düşer önce havaya, sonra da suya; doğanın diğer adıdır o. Dengeler değişir, beklentiler artar. Karınları doyuracak ekin zamanı yaklaşır ve bir de kalpleri dolduracak baharı müjdeler o. Ama bunlar kimin umurunda ki! Şubat deyince akla sevgililer için ayrılan gün gelir. Doğrusu seven ve sevilen için ne fark eder ki şubat olmuş, mart olmuş; önemli olan sevmeyi bilmeyenlerin kalbine giden yolu, ruhunu karanlığa mahkûm etmişleri aydınlatacak ışığı bulmak değil midir?

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 177 - Müptela Yayınları)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 177 - Müptela Yayınları)
Nur-AL 
10 Oca 01:17 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ocak
On iki aylık döngünün ilkine verilecek en uygun isimdir herhalde "ocak". Ocak, ateş yakmaya yarayan şey veya ev, aile demekmiş. Hepsi bir araya gelince de ortaya ocak ayı çıkmış işte. Evde yanan soba ateşinin etrafına toplanmış anne, baba, çocuklar ve dışarıda her yeri beyaza boyayan kar taneleri... Böyleymiş eskiden. Şimdi görünmeyen yerlere saklanmış petekler, çalışmaktan evde oturmaya fırsat bulamayan anne-babalar ve odasında bilgisayarın başından kalkıp da yüzünü göstermeyen çocuklar... Her şey eskiden mi güzelmiş, yoksa biz miydik güzel gören, bilinmez, zaten cevabı da olmaz. Ama ocak ille de biten sonların başlangıcı değil miydi?

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 129 - Müptela Yayınları)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 129 - Müptela Yayınları)
Hande Kırkımcı 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Bazen asla vazgeçmem deseniz de öyle bir an gelir ki vazgeçmek tek kurtuluşunuz olur o aşktan.

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 450)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 450)
TSena_gl 
13 Oca 17:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Oho, bir de kıskançlığımız eksikti, işte, şimdi tam olduk."
"Sen onu bana değil sarışın afet sekreterine söyle."
Gözleri kocaman açan Yağız, "Sen ciddisin," dedi.
"Hayır değilim."
"Evet, öylesin, ne oldu?"
"Hiç de konuşup bir taraflarını kaldıramam, var olan egon sana fazlasıyla yeter."
"Sanırım iyi bir şey söylemeye çalışmıyorsun ama hayatımda var olan tek bir kadınla başa çıkmaya becerememişken, yenisi mümkünse benden uzak dursun."
"Bense sanmıyorum! Eminim ki benim için güzel bir şey söylemeye çalışmıyorsun."
Kolunu Tanem'in boynuna dolayan Yağız kızı kendine çekti.
"Yanılıyorsun, hayatımdaki tek kadınsın ve yeterlisin diyerek varlığının benim için önemini anlatmaya çalışıyorum."
"O zaman direkt söyle, lafı dolandırınca anlaşılmıyor."
"Huysuz."
"Peki, bununla ne söylemeye çalıştın," diyen Tanem'in dudaklarına yapışan Yağız kıskanılmış olmaktan gereksiz yere sevinmişti.

Aylardan Aşk, Meral KırAylardan Aşk, Meral Kır