Aylardan Aşk (Sancaktarlar Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.996
Gösterim
Adı:
Aylardan Aşk
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 1
Baskı tarihi:
Haziran 2014
Sayfa sayısı:
592
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021012
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..."

-Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı, SARAH JIOGerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)
kitabın kurgusu müthiş.Hem polisiye hem aşk .Yazarın ilk kitabı ekssiklikleri var ama genel olarak bakınca müthiş.Tanem kaza yapmıştır ve doktor yağızın sayesinde hayata tutunmuştur.Yağız bulduğu tedavi ilk kez tanemin üstündedir. Tanem uyandıktan sonra başına gelenler ve Yağızın onu korumak için çırpınışları.Aşk Yağızı hiç beklemediği bir yerden yakalıyor.Sadece Yağız ve Tanem yok.Sancaktarlar ailesi de var.Ve kesinlikle onlarla tanışmalısınız.
Kitabın dış tasarımı,kitap ayrıcı ve içindeki renkli sayfalarında yaratıcılık ön planda.en çok hoşuma giden her aya değişik anlamlar yüklemesi. kitap kalın olmasına rağmen çok akıcı fakat ara sira olaylar arasında bağlantıların olmaması ve gereksiz uzatmanın olması, kitap seksten çok bahsedilmesi okuyucu çok sıkıyor. şahsen o kadar çok sıkıldım ki, en uzun zamanda bitirdigim kitaplar arasında yerini aldı. şunu da belirtmeliyim ki tıpla ilgili terimlerin olması ve Yaratıcılık olması kitaba emek verildiğini gösteriyor.
Tanem Sancaktar, Sancaktar ailesinin en küçük kızı. Kendisini işine adamış ve gün içindeki toplantısı için hazırlanarak işe gitmişti. Çalan telefonun sonrasında duyduklarıyla odasında çıktığında aldığı haberin şokuyla sarsılmıştır. Arabasına biner ve hemen sonrasında trafik kazası geçirir.

2 yıl komada kalan Tanem, doktor Yağız tarafından tedavi edilmektedir. Yeni bir yöntem deneyerek doktor Yağız genç kadını sağlığına geri kavuşturduğunda adını Tıp dünyasında duyuracaktır.

Uyandırılan Tanem geçmişine ait hiçbirşey hatırlamaz uyandığında karşısında gördüğü Yağız’ın okyanus mavisi gözleriyle karşılaşmıştır.

Yağız, Tanem’in kaza yapmasına neden olayı araştırmaya başlar ve bu araştırma hiçte kolay değildir. Ailesi ve çevresiyle yapılan her konuşma Yağız’ı endişelendirmektedir.

Tanem’in geçmişi hatırlaması mümkün mü? Tanem telefonda duydukları için neden üzüldü??
Yağız, Tanem’in başına gelen akıl almaz olayları çözebilecek mi?
Sancaktar ailesinin herkesten sakladığı büyük sır neydi??
Yağız ve Tanem hasta-doktor ilişkisinden sonra neler yaşayacaklar???

Yazarın yazdığı ilk kitabı olmasına rağmen betimlemelerle tamamlanan olay kurgusunda çok başarılıydı. Kitabı hissederek okuduğum anlarda hayranlıkla elimden bırakamadım. Meral Hanım’a Mesajlar atarak şimdi ne olacak ??nasıl olacak ?? diye sorular sorarak merakla bitirdim.

Ben beğenerek keyifle okudum. Tavsiyemdir mutlaka okuyunuz.

Meral Kır kaleminiz daim olsun.
Meral Kır,uzun zamandır tanışmak istediğim Türk yazarlardan birisiydi ve kitapları gerçekten çok övülüyordu,bu da merak katsayımı artırdı.Yazarın Sancaktarlar serisinin ilk kitabı olan Aylardan Aşk ile Meral Kır yolculuğuma başlamış oldum.

Öncelikle kitap çok keyifli bir üslupla kaleme alınmış.Sade ve açık bir anlatım hakimdi kitaba.Aşk temasına eklenen polisiye konusu da kitaba renk katmış.Kitabın Müptela Yayınları'ndan olan basımını okudum,kapak renkleri,ayraç çok hoş.Okuyucunun hem gözüne hem de kalbine hitap eden bir kitap diyebiliriz.

Tanem Sancaktar ve Yağız'ın hikayesini okumak bana merak,neşe,hüzün gibi pek çok farklı duyguyu yaşattı.Bu kitapla yeni karakterlere,yeni ufuklara açılmak bana büyük keyif yaşattı.Sancaktarlar Serisi'nin ikinci kitabı olan Aşkı Seçtim okunacaklar listeme alındı bile.Romantik kitapları sevenlere bu kitabı rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Herkese bol kitap dolu,neşeli günler.Huzur yaşamınızdan eksik olmasın. :)
Yazarın ilk kitabı olması sebebiyle galiba okurken biraz zorlandım,sıkıldım en sonunda da yarım bıraktım. Konu itibariyle güzel fakat kitap bendeki bazı boşlukları dolduramadı. Yolum Aşka Düştü ve Aşkın Kokusu'nu aldım kadar etkilemedi beni açıkcası.
Kitabın sonunda dediğim tek cümle "oha" oldu ama ne yapayım bunu demezsem hatrım kalırdı O:)

güzel yürekli ablam kitabın harikaydı (y) bir ara bitmesin diye son 76 sayfada kitaptan kaçasım bile vardı :D ki aynı ben #AylardanHaziran da aldığım kitaba anca dün başlayıp bugün bitirdim :D

bir şey söyleyeyim mi O:) kitaptaki gizemi son dönemece girene kadar mmm daha doğrusu sen açıklayana kadar bulamadım :p ama bu yönünle "Nora Roberts"e benzediğini söyleyebilirim ;) çünkü onun kitaplarını okurkende gizemli kişiyi bulmam kendisi açıklayana kadar pek mümkün olmuyordu :p

#Yağız sen kendine dünyanın yükünü sırtlamışsın #birTanem mi çok gelecek sana <3

#Tanem senin de her şeye rağmen yine de gururunu hiçe sayıp #Yağızoğlan 'ı seçmen beni benden aldı :*

ama en çok Doruk'a kızdım ben ya :'( ablammm nolur 2.kitapta Doruk kendini bana/bize ve Asya'ya af ettirsin >.< yoksa ben bu yürek acısıyla yaşayamam hep #oha der kalırım

ha birde kitabı okurken yanında Yonca Lodi-12 Ay şarkısını dinlemenizi öneririm sanki bu kitap için yazılmış ;)
Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen , akıcı dili ve sürükleyici konusuyla okuyucuyu yormayan güzel Türk Filmi tadında güzel bir roman...Kitabın ana karakteri Tanem'e şımarıklığından dolayı yer yer kızmadım değil ama mutlu sonla biten romanları ayrıca severim.. Sıra Sancaktarlar serisinin ikinci kitabı Aşkı Seçtim ' de.. Bakalım Doruk efendi ikizleri olduğunu bile bile koluna Sabrina'yı takıp ne demeye getirmiş ? :)
Kitap duygusal ve gizem doluydu.
Başarılı bir Beyin Cerrahı olan Yağız, ailesini kaybettikten sonra kendini sadece işine adamış yakışıklı bir adam. İşinde çok başarılı 2 yıldır denek olarak kullandığı hastasını hayata döndürmeye çalışıyor. Eğer başarılı olursa diğer hastalar için umut olacak.
Tanem, çok seçkin ve zengin olan bir ailenin 4. ve küçük kızı 2 yıl önce bir trafik kazası sonrası yağız tarafından tedavi ediliyor ve Tanem 2 yıldır uyutuluyor. Sonunda Tanem'in uyandırılmasına karar veriliyor ve Tanem uyanıyor. Tek bir sorun var O da Tanem hafızasını kaybetmiş. Yağız ile Tanem birbirleri ile yakınlaşıyorlar. daha sonra ilişkileri Tanem'in ısrarı ile sevgili oluyorlar. Yağız 'ın ilk adımı atamamasının sebebi Onu kaybetmekten korkması. Ya hafızası yerine gelince Onu terk ederse, ya da Onu denek olarak kullandığını öğrenince Onu terk ederse diye hep kötü senaryolar yazıyor kendine....
Bu arada Sancaktar ailesinin sırrını öğreniyor Yağız Tanem Onların kızı değil ve Tanem'in tedavi sürecinde birisi Onu öldürmeye çalışmış olması gerçeği var tabi ki. Bunların hepsini Tanem'den saklıyor. İşte burada polisiye ve gizem dolu kitap.
Bir de tanem'in kaza günü kiminle telefonda konuşulduğu bilinmiyor. Çünkü Tanem o telefondan sonra yıkılmış ve arabası ile şarampole yuvarlanmış. Onu bu bu dendi üzen olay ne ve kiminle konuştu Bu da merak konusu. Sonra Burak var işin içinde acaba Tanem'e aşık mı diyorsunuz.... Neyse işte bir sürü soru cevap bekliyor ama en önemlisi acaba Tanem ve Yağız engelleri aşıp kavuşabilecekler mi? Yağız tüm kalbinde kileri Ona açabilecek mi? korkmadan.....Bunları okuyup ta öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Kitaba puan vermem gerekirse kesinlikle 10 az olur....
"Bize Tanem'i anlat" demişti. Kendisiyle bile konuşmaktan kaçan Yağız seyircileri Mert ve Asya' nin bakışlarına aldırmadı.
Tanem' i anlatmayan Yağız, sadece sihirli o ki kelimeyi söylemişti. Çünkü o iki kelimenin adı Tanem' di. Meral Kır Aylardan Aşk kitabim müthiş final ile son buldu. Kötü karakter kim diye diye son sayfayı buldum.
Bu kitabı çoğu kez bırakma eşiğine geldiysem de inatla okumaya devam ettim. Ve kitabın herhalde sadece sonuna doğru olan kısımlarını beğendim. Öncelikle ağır bir dil vardı ve çok fazla tıbbi terim vardı. Ha, yazar istemiş yapmı iyi de yapmış ancak bu kitabı okuyanların sadece tıpla ilgilenen kişiler olmadığı için biraz daha sadeleştirilmiş olmasını tercih ederdim. Bir de Tanem'in geriye dönüş anları. Çok kopuk geldi bana. Yani birkaç duygu geliyor, Yağız'a bir şeyler anlatıyor ama ben ne anlattığını anlamıyorum. Dört yıldızı da sanırım son yetmiş sayfaya verdim. Yazar gerçek anlamda profesyonel ancak bu kitabı okuyan kesimi de dikkate almalıydı bence.
Ve Sancaktarlar serisinin ilk kitabı olan “Aylardan Aşk” bitti...
Meral Kır kalemiyle ilk kez tanışıyorum ve çok sevdim. Şahane bir kurgu, akıcı bir anlatım ve kalın bir kitap olmasına rağmen bir solukta bitiverdi :) Devamını okumak için sabırsızlanıyorum...

Ana karakterimiz mükemmel bir hayata sahip, birbirine bağlı ailenin sevilen kızı, tuttuğunu koparan ve başarılı kızımız Tanem, 24 üncü doğum gününe bir gün kala ağır bir trafik kazası geçiyor. O gün çok önemli bir toplantıya hazırlanırken aldığı bir telefon ile hayatı alt üst olurken, kendini bir anda arabasına atıp, deli gibi kullanırken yapıyor bu kazayı. Ve tüm hayatı bir anda tepetaklak oluveriyor .
O telefondaki kimdi? Tanem neler duydu?

2 yıl boyunca hastanede yaşam mücadelesi veren Tanemin, en büyük şansı diğer ana karakterimiz olan Beyin cerrahı Yağız oluyor.
Herkes ondan umudunu kesmişken, başarılı genç doktor pes etmiyor ve tüm tedavi şekillerini uyguluyor. Olmuyor bu sefer yeni bir ilaç buluyor, onu deniyor, araştırıyor ve asla pes etmiyor. Ancak zamanla Dr. Yağızın kafasını kurcalayan bazı terslikler dikkatini çekmeye başlıyor, oda aslında Tanemin artık uyanması gerektiği, ve her şey yolunda iken neden uyanmadığı?
Tanemin Annesi, babası, kardeşleri ve yakın arkadaşları da 2 yıl boyunca her gün Tanemi ziyaret ediyor ve uyanması için dualar ediyorlar.

Tanem neden uyanmıyor ? Arkasında başka olaylarmı var?


Ve sonunda Tanem gözlerini aralıyor ancak büyük bir sorun var, Tanem kaza ile ilgili, hayatı ile ilgili hiç birşeyi, hiç kimseyi hatırlamıyor...
Ve Tanem ile Yağız arasında içten içe aşk kıvılcımları oluşmaya başlıyor ancak Yağız için böyle bir şey mümkün değil 
Doktor Yağız 10 yıl önce tüm Annesini ve Babasını bir trafik kazasında kaybediyor, kız kardeşi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılıyor. Ancak tüm müdahelelere rağmen onuda kurtaramayan Yağız bu olaydan hep kendini suçluyor, ve dış dünyaya, dostluklara, aşka herşeye kendini kapıyor. Bir tek yakın dostu Doruk ile herşeyi paylaşıyor.

Olaylar bu aşamadan sonra başlıyor....
Hastanede dönen dolaplar ?
Sancaktarların büyük sırrı ?
Kaza öncresi Taneme gelen telefon ?
Yağızın şüpheleri?

Acısıyla, tatlısıyla, gözyaşlarıyla, kahkahalarıyla, hüznüyle, mutluluğuyla, sırlarıyla, hastalığıyla sağlığıyla Yağız’ın ve Tanem’in aşkını ve mücadelelerini nefes kesmeden okuyoruz.

Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ben çok severek okudum ve devamını da çok merak ediyorum :) Sevgili Meral Kır yüreğine-kalemine sağlık :)
Türü aşk-dram olsada arada gizemde var o yüzden okurken boğmuyor. Her kitap bölüm bölüm okur bu kitap öyle değil. Burada bölümler ay olarak yazılmış ve her ay geldiğinde o ay'la ilgili minik minik açıklamalar yazılmış. Çok hoştu. Kitabın tasarımı da harika. Kitabın ortalarında olaylar biraz boğdu. Tek sevmediğim yerdi. Diğer her şey müthişti. Kitap sürükleyiciydi ama olaylar birazcık yavaştan alınmış. Tanen nasıl kaza yaptı, kaza yapmasına sebep olan kim merakıyla çabucak okunuyor. Son 100-150 sayfa Tanem hakkındaki sırları öğrendim o yüzden Tanem ve Yağız'ı hikayesinden çok Asya ve Doruk'un hikâyesini merak ettim. Kitap iyiydi. Okumanızı öneririm.
"İyi bir anne baba olmanın yolu, çocuğun için en iyisini istemekten, onun hata yapmasını engellemekten geçmez," derdi annesi. "İyi bir ebeveyn olmanın yolu, hata yapmasına izin vererek doğrularını bulmasına izin verdiğin evladının, her düştüğünde ona, onu ayağa kaldıracak eli uzatmaktan geçer," derdi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aylardan Aşk
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 1
Baskı tarihi:
Haziran 2014
Sayfa sayısı:
592
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021012
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..."

-Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı, SARAH JIOGerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 160 okur

  • Zlem.Kaplan
  • Sevgi Demirci
  • Aslı Açıkgöz
  • Derya gören
  • Selda Özkaya
  • Feyza
  • Nihan
  • fatma Soylu
  • Esra Esenlikci
  • ReaderB

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.5
14-17 Yaş
%1.2
18-24 Yaş
%25.6
25-34 Yaş
%36
35-44 Yaş
%20.9
45-54 Yaş
%12.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.6
Erkek
%1.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26 (19)
9
%12.3 (9)
8
%19.2 (14)
7
%21.9 (16)
6
%8.2 (6)
5
%2.7 (2)
4
%5.5 (4)
3
%2.7 (2)
2
%0
1
%1.4 (1)