Adı:
Aylardan Aşk
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 1
Baskı tarihi:
Haziran 2014
Sayfa sayısı:
592
ISBN:
9786059021012
Kitabın türü:
Yayınevi:
Müptela Yayınları
"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..."

-Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı, SARAH JIOGerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)
kitabın kurgusu müthiş.Hem polisiye hem aşk .Yazarın ilk kitabı ekssiklikleri var ama genel olarak bakınca müthiş.Tanem kaza yapmıştır ve doktor yağızın sayesinde hayata tutunmuştur.Yağız bulduğu tedavi ilk kez tanemin üstündedir. Tanem uyandıktan sonra başına gelenler ve Yağızın onu korumak için çırpınışları.Aşk Yağızı hiç beklemediği bir yerden yakalıyor.Sadece Yağız ve Tanem yok.Sancaktarlar ailesi de var.Ve kesinlikle onlarla tanışmalısınız.
Tanem Sancaktar, Sancaktar ailesinin en küçük kızı. Kendisini işine adamış ve gün içindeki toplantısı için hazırlanarak işe gitmişti. Çalan telefonun sonrasında duyduklarıyla odasında çıktığında aldığı haberin şokuyla sarsılmıştır. Arabasına biner ve hemen sonrasında trafik kazası geçirir.

2 yıl komada kalan Tanem, doktor Yağız tarafından tedavi edilmektedir. Yeni bir yöntem deneyerek doktor Yağız genç kadını sağlığına geri kavuşturduğunda adını Tıp dünyasında duyuracaktır.

Uyandırılan Tanem geçmişine ait hiçbirşey hatırlamaz uyandığında karşısında gördüğü Yağız’ın okyanus mavisi gözleriyle karşılaşmıştır.

Yağız, Tanem’in kaza yapmasına neden olayı araştırmaya başlar ve bu araştırma hiçte kolay değildir. Ailesi ve çevresiyle yapılan her konuşma Yağız’ı endişelendirmektedir.

Tanem’in geçmişi hatırlaması mümkün mü? Tanem telefonda duydukları için neden üzüldü??
Yağız, Tanem’in başına gelen akıl almaz olayları çözebilecek mi?
Sancaktar ailesinin herkesten sakladığı büyük sır neydi??
Yağız ve Tanem hasta-doktor ilişkisinden sonra neler yaşayacaklar???

Yazarın yazdığı ilk kitabı olmasına rağmen betimlemelerle tamamlanan olay kurgusunda çok başarılıydı. Kitabı hissederek okuduğum anlarda hayranlıkla elimden bırakamadım. Meral Hanım’a Mesajlar atarak şimdi ne olacak ??nasıl olacak ?? diye sorular sorarak merakla bitirdim.

Ben beğenerek keyifle okudum. Tavsiyemdir mutlaka okuyunuz.

Meral Kır kaleminiz daim olsun.

Benzer kitaplar

Kitabın dış tasarımı,kitap ayrıcı ve içindeki renkli sayfalarında yaratıcılık ön planda.en çok hoşuma giden her aya değişik anlamlar yüklemesi. kitap kalın olmasına rağmen çok akıcı fakat ara sira olaylar arasında bağlantıların olmaması ve gereksiz uzatmanın olması, kitap seksten çok bahsedilmesi okuyucu çok sıkıyor. şahsen o kadar çok sıkıldım ki, en uzun zamanda bitirdigim kitaplar arasında yerini aldı. şunu da belirtmeliyim ki tıpla ilgili terimlerin olması ve Yaratıcılık olması kitaba emek verildiğini gösteriyor.
Kitap duygusal ve gizem doluydu.
Başarılı bir Beyin Cerrahı olan Yağız, ailesini kaybettikten sonra kendini sadece işine adamış yakışıklı bir adam. İşinde çok başarılı 2 yıldır denek olarak kullandığı hastasını hayata döndürmeye çalışıyor. Eğer başarılı olursa diğer hastalar için umut olacak.
Tanem, çok seçkin ve zengin olan bir ailenin 4. ve küçük kızı 2 yıl önce bir trafik kazası sonrası yağız tarafından tedavi ediliyor ve Tanem 2 yıldır uyutuluyor. Sonunda Tanem'in uyandırılmasına karar veriliyor ve Tanem uyanıyor. Tek bir sorun var O da Tanem hafızasını kaybetmiş. Yağız ile Tanem birbirleri ile yakınlaşıyorlar. daha sonra ilişkileri Tanem'in ısrarı ile sevgili oluyorlar. Yağız 'ın ilk adımı atamamasının sebebi Onu kaybetmekten korkması. Ya hafızası yerine gelince Onu terk ederse, ya da Onu denek olarak kullandığını öğrenince Onu terk ederse diye hep kötü senaryolar yazıyor kendine....
Bu arada Sancaktar ailesinin sırrını öğreniyor Yağız Tanem Onların kızı değil ve Tanem'in tedavi sürecinde birisi Onu öldürmeye çalışmış olması gerçeği var tabi ki. Bunların hepsini Tanem'den saklıyor. İşte burada polisiye ve gizem dolu kitap.
Bir de tanem'in kaza günü kiminle telefonda konuşulduğu bilinmiyor. Çünkü Tanem o telefondan sonra yıkılmış ve arabası ile şarampole yuvarlanmış. Onu bu bu dendi üzen olay ne ve kiminle konuştu Bu da merak konusu. Sonra Burak var işin içinde acaba Tanem'e aşık mı diyorsunuz.... Neyse işte bir sürü soru cevap bekliyor ama en önemlisi acaba Tanem ve Yağız engelleri aşıp kavuşabilecekler mi? Yağız tüm kalbinde kileri Ona açabilecek mi? korkmadan.....Bunları okuyup ta öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Kitaba puan vermem gerekirse kesinlikle 10 az olur....
Meral Kır,uzun zamandır tanışmak istediğim Türk yazarlardan birisiydi ve kitapları gerçekten çok övülüyordu,bu da merak katsayımı artırdı.Yazarın Sancaktarlar serisinin ilk kitabı olan Aylardan Aşk ile Meral Kır yolculuğuma başlamış oldum.

Öncelikle kitap çok keyifli bir üslupla kaleme alınmış.Sade ve açık bir anlatım hakimdi kitaba.Aşk temasına eklenen polisiye konusu da kitaba renk katmış.Kitabın Müptela Yayınları'ndan olan basımını okudum,kapak renkleri,ayraç çok hoş.Okuyucunun hem gözüne hem de kalbine hitap eden bir kitap diyebiliriz.

Tanem Sancaktar ve Yağız'ın hikayesini okumak bana merak,neşe,hüzün gibi pek çok farklı duyguyu yaşattı.Bu kitapla yeni karakterlere,yeni ufuklara açılmak bana büyük keyif yaşattı.Sancaktarlar Serisi'nin ikinci kitabı olan Aşkı Seçtim okunacaklar listeme alındı bile.Romantik kitapları sevenlere bu kitabı rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Herkese bol kitap dolu,neşeli günler.Huzur yaşamınızdan eksik olmasın. :)
Kitabın sonunda dediğim tek cümle "oha" oldu ama ne yapayım bunu demezsem hatrım kalırdı O:)

güzel yürekli ablam kitabın harikaydı (y) bir ara bitmesin diye son 76 sayfada kitaptan kaçasım bile vardı :D ki aynı ben #AylardanHaziran da aldığım kitaba anca dün başlayıp bugün bitirdim :D

bir şey söyleyeyim mi O:) kitaptaki gizemi son dönemece girene kadar mmm daha doğrusu sen açıklayana kadar bulamadım :p ama bu yönünle "Nora Roberts"e benzediğini söyleyebilirim ;) çünkü onun kitaplarını okurkende gizemli kişiyi bulmam kendisi açıklayana kadar pek mümkün olmuyordu :p

#Yağız sen kendine dünyanın yükünü sırtlamışsın #birTanem mi çok gelecek sana <3

#Tanem senin de her şeye rağmen yine de gururunu hiçe sayıp #Yağızoğlan 'ı seçmen beni benden aldı :*

ama en çok Doruk'a kızdım ben ya :'( ablammm nolur 2.kitapta Doruk kendini bana/bize ve Asya'ya af ettirsin >.< yoksa ben bu yürek acısıyla yaşayamam hep #oha der kalırım

ha birde kitabı okurken yanında Yonca Lodi-12 Ay şarkısını dinlemenizi öneririm sanki bu kitap için yazılmış ;)
Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen , akıcı dili ve sürükleyici konusuyla okuyucuyu yormayan güzel Türk Filmi tadında güzel bir roman...Kitabın ana karakteri Tanem'e şımarıklığından dolayı yer yer kızmadım değil ama mutlu sonla biten romanları ayrıca severim.. Sıra Sancaktarlar serisinin ikinci kitabı Aşkı Seçtim ' de.. Bakalım Doruk efendi ikizleri olduğunu bile bile koluna Sabrina'yı takıp ne demeye getirmiş ? :)
"Bize Tanem'i anlat" demişti. Kendisiyle bile konuşmaktan kaçan Yağız seyircileri Mert ve Asya' nin bakışlarına aldırmadı.
Tanem' i anlatmayan Yağız, sadece sihirli o ki kelimeyi söylemişti. Çünkü o iki kelimenin adı Tanem' di. Meral Kır Aylardan Aşk kitabim müthiş final ile son buldu. Kötü karakter kim diye diye son sayfayı buldum.
Türü aşk-dram olsada arada gizemde var o yüzden okurken boğmuyor. Her kitap bölüm bölüm okur bu kitap öyle değil. Burada bölümler ay olarak yazılmış ve her ay geldiğinde o ay'la ilgili minik minik açıklamalar yazılmış. Çok hoştu. Kitabın tasarımı da harika. Kitabın ortalarında olaylar biraz boğdu. Tek sevmediğim yerdi. Diğer her şey müthişti. Kitap sürükleyiciydi ama olaylar birazcık yavaştan alınmış. Tanen nasıl kaza yaptı, kaza yapmasına sebep olan kim merakıyla çabucak okunuyor. Son 100-150 sayfa Tanem hakkındaki sırları öğrendim o yüzden Tanem ve Yağız'ı hikayesinden çok Asya ve Doruk'un hikâyesini merak ettim. Kitap iyiydi. Okumanızı öneririm.
Ne yazik ki çok tekrarlar var.Gereksiz ayrintilara yer verilmis.Kitabin ay ay ayrilmasi güzel sadece.Okunmasi gerekli kitaplardan diyemeyeceğim.Türk filminden alinti gibi.
"İyi bir anne baba olmanın yolu, çocuğun için en iyisini istemekten, onun hata yapmasını engellemekten geçmez," derdi annesi. "İyi bir ebeveyn olmanın yolu, hata yapmasına izin vererek doğrularını bulmasına izin verdiğin evladının, her düştüğünde ona, onu ayağa kaldıracak eli uzatmaktan geçer," derdi.
"Bu hayatla mücadele etmek zor, çoğunda da yenilirsin. Ama her yenilgiden sonra yeniden ayağa kalkmayı başarırsan, işte, o zaman kazanmışsındır demektir."
Şubat, Roma Arınma Tanrıçası Februus'tan almış adını. Alsın varsın, bize ne? Biz "gücük ay" deriz ona. Küçüktür, kısadır, ama özeldir. Özelliği de farklılığındadır. Şubatta cemreler düşer önce havaya, sonra da suya; doğanın diğer adıdır o. Dengeler değişir, beklentiler artar. Karınları doyuracak ekin zamanı yaklaşır ve bir de kalpleri dolduracak baharı müjdeler o. Ama bunlar kimin umurunda ki! Şubat deyince akla sevgililer için ayrılan gün gelir. Doğrusu seven ve sevilen için ne fark eder ki şubat olmuş, mart olmuş; önemli olan sevmeyi bilmeyenlerin kalbine giden yolu, ruhunu karanlığa mahkûm etmişleri aydınlatacak ışığı bulmak değil midir?
Meral Kır
Sayfa 177 - Müptela Yayınları
Bazen asla vazgeçmem deseniz de öyle bir an gelir ki vazgeçmek tek kurtuluşunuz olur o aşktan.
On iki aylık döngünün ilkine verilecek en uygun isimdir herhalde "ocak". Ocak, ateş yakmaya yarayan şey veya ev, aile demekmiş. Hepsi bir araya gelince de ortaya ocak ayı çıkmış işte. Evde yanan soba ateşinin etrafına toplanmış anne, baba, çocuklar ve dışarıda her yeri beyaza boyayan kar taneleri... Böyleymiş eskiden. Şimdi görünmeyen yerlere saklanmış petekler, çalışmaktan evde oturmaya fırsat bulamayan anne-babalar ve odasında bilgisayarın başından kalkıp da yüzünü göstermeyen çocuklar... Her şey eskiden mi güzelmiş, yoksa biz miydik güzel gören, bilinmez, zaten cevabı da olmaz. Ama ocak ille de biten sonların başlangıcı değil miydi?
Meral Kır
Sayfa 129 - Müptela Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aylardan Aşk
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 1
Baskı tarihi:
Haziran 2014
Sayfa sayısı:
592
ISBN:
9786059021012
Kitabın türü:
Yayınevi:
Müptela Yayınları
"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..."

-Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı, SARAH JIOGerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 141 okur

  • Tuğba
  • Merve Yaşar
  • Pelin Sueda
  • Pınar Yırtıcı
  • FERYAL PAZARLI
  • Burcu Erguvan
  • kuzey yıldızı
  • safderun
  • Asuman Özay
  • Gülseven Çakır

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.5
14-17 Yaş
%1.2
18-24 Yaş
%25.6
25-34 Yaş
%36
35-44 Yaş
%20.9
45-54 Yaş
%12.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.6
Erkek
%1.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.2 (17)
9
%13.8 (9)
8
%16.9 (11)
7
%23.1 (15)
6
%6.2 (4)
5
%4.6 (3)
4
%4.6 (3)
3
%3.1 (2)
2
%0
1
%1.5 (1)