1000Kitap Logosu
Az Hafifleş
Az Hafifleş
Az Hafifleş

Az Hafifleş

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.1
16 Kişi
33
Okunma
12
Beğeni
136
Gösterim
156 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 25 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Kırmızı Balon Yayınevi · Şubat 2020 · Karton kapak · 9786058040656
"Mutluluk matematik değildir. Onu egolarınla çarpıp sahip olduğun şeylere bölemezsin. Mutlu olabilmek için de mağazaya değil, kendine giden yolu bulmalısın. Sen tutkuların değilsin, sen sevgisin. Az hafifleş."
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺19,08
7.1
10 üzerinden
16 Puan · 17 İnceleme
Aslı Demir
Az Hafifleş'i inceledi.
156 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Az Hafifleşelim mi ?
Öncelikle minimalist bir bakış açısı ile azın daha çok mutlu edebileceğine değinmiş yazar. Toplumda tüketerek mutlu olmaya çalışan insanların aslında tüketerek mutlu olamayacaklarını, tüketiminin mutluluk getiremeyeceğinden bahsetmiş. Avcı-Toplayıcı atalarımızdan başlayıp onlardan bize geçen tıkınma genine oradan da tüketim hastalığının toplumu ne hale getirdiğinden bahsedip hayatımızı rehin almış olan korkularımız ve paradokslarımızdan nasıl kurtulabileceğimizden bahsetmiş. Ayrıca kitapta ünlü isimlerin de hikayaleri ve yazıları mevcut. Mesela Dünyayı yürüyerek gezen Dicle Doğan'ın yazısı çok hoşuma gitmişti. Günümüzü çok iyi anlatan bir kitap olmuş. Muhakkak okumalısınız.
Az Hafifleş
7.1/10
· 33 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Meldam Sucuoğlu
Az Hafifleş'i inceledi.
156 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Merhabalar, çok güzel bir kitap okudum! Toplumda sürekli tüketen ve ne kadar tüketirse tüketsin bir türlü mutlu olamayan biz insanları inanılmaz bir bakış açısıyla kaleme almış yazar. Ve çok radikal bir değişimle tüketerek değil arınarak nasıl mutlu olunuru göstermiş. Ruhlarımızı hafifletebilmeyi, sahip olduğumuz her şeyden özgürleşerek nasıl gerçek mutluluğu edinebileceğimizi anlatmış. İçerisinde toplumda her şeye sahip olmuş ama asıl mutluluğu sahip oldukları şeylerin getiremediğini anlatmışlar. Ruhunu özgürleştirmek isteyenlere ve hayatında değişim isteyenlere önerebileceğim güzel bir eser.
Az Hafifleş
7.1/10
· 33 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
NECIBARIS
Az Hafifleş'i inceledi.
156 syf.
·
3/10 puan
Merhabalar bugün size @sosa35sosaa moderatörlugunde okuduğumuz #azhafifleş kitabının yorumu ile geldim. Açıkçası bu aralar kişisel gelişim kitaplarını severek okuyorum ama bu kitapta aradığımı bulamadım sanırım çünkü kitabın konusu çok güzel olmasına rağmen kendini çok tekrar etmiş gibi geldi bana Bunun dışında yazarımızın anlattığı konulara sonuna kadar katılıyorum. Bu hayatta herşey para değil ve bir şeyi isteyip onu elde ettiğimizde sadece geçici bir mutluluğu elde ediyoruz. Çünkü herzaman daha fazlasını istiyoruz Bu bende de var malesef ve kendimi kitaplar konusunda pek durduramam Şimdi size bir alıntı bırakıp gidiyorum ve bu tarz kitapları sevenlere tavsiye ediyorum Çok şeye sahip olmanın bir sorumluluğu vardır. Ne kadar az şeye sahip olursan o kadar çok özgür yaşarsın.
Az Hafifleş
7.1/10
· 33 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2