Bab-ı Aşk

7,0/10  (11 Oy) · 
35 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.131 gösterim
Ne yöne gidersen git,doğu,batı,kuzey ya da güney çıktığın her yolculuğu içine doğru bir seyahat olarak düşün! Kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır. Ebe bilir ki sancı çekilmeden doğum olmaz, ana rahminden bebeğe yol açılmaz. Senden yepyeni ve taptaze bir sen zuhur edebilmesi için zorluklara, sancılara hazır olman gerekir.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  243
 • ISBN:
  978-605-4309-38-2
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şimal 
09 Oca 14:13 · Kitabı okudu · 5/10 puan

kitap bir kaç bölümden oluşuyor..önce şems in ağzıyla başlayan anlatım ve makalat kısmı .. sanki tam toparlayamamış yazar maksadını.. ordan burdan çorba gibi olmuş..dilbilgisi hataları da çoktu yani iyi redakte edilmemiş maalesef..içerik ise makalat a kadar çok zevkli iken ordan sonrası kopuk..keşke sonuna kadar hep şemsin ağzıyla anlatıma devam edilseydi..bazı yerleri hiç anlayamadım desem yeridir gerçi bu benim eksikliğimdir muhtemelen Şems i anlama kapasitem olmamasındandır belki ama bence yazar da anlamamış ki tam toparlayamamış hem konuyu hem yazımı..

Pelşin Tekin 
 23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

KİTABI ZEVKLE OKUYUP ELİMDEN BIRAKMAMA NEDEN OLAN BİR ŞEY VARDI Kİ O DA İNANÇ TI. Aşka inanç, dostluğa inanç, geleceğe inanç, sevgiye inanç, kendine inanç, mutluluğa inanç... tabi inançta beraberinde sadakati getiriyordu ..bu öyle bir sadakatti ki kişinin önce kendi kendisine ,karakterine , kişiliğine sadık oluşu muhteşem terimlerle anlatılıyordu ...sadakat ise bağlılığa yol açıyordu..şems-i tebrizi nin karşısındakine olan güveni asıl olarak kedine olan güveninden ileri geliyordu.. bu uğurda yaşadığı bütün güçlüklere azimle göğüs geriyordu...açık sözlülük onda olması gereken kılığa bürünmüştü...hayatımda onun gibi birisin olmasını isterdim onun gibi birini bulabilmek için onun gibi olmayı isterdim...herkese okumasını tavsiye ediyorum...

Kitaptan 4 Alıntı

Allah, kılı kırk yaracak titizlikle çalışan bir saat ustasıdır. O kadar dakiktir ki, sayesinde her şey tam zamanında olur.
Ne bir saniye erken, ne bir saniye geç.
Her insan için bir aşık olma zamanı vardır,
bir de ölmek zamanı...

Bab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi (Uğur Tuna)Bab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi (Uğur Tuna)

Başkalarından saygı, ilgi yada sevgi bekliyorsan önce sırasıyla kendine borçlusun bunları. Kendini sevmeyen birinin sevilmesi mümkün değildir.
Sen kendini sevdiğin halde dünya sana diken mi yolladı, sevin.
Yakında gül yollacak demektir.

Bab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi (Sayfa 243 - Uğur Tuna yayınları)Bab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi (Sayfa 243 - Uğur Tuna yayınları)

Hileden, desiseden endişe etme. Eğer birileri sana tuzak kuruyor, sana zarar vermek istiyorsa Allah da onlara tuzak kuruyordur.
Çukur kazanlar, o çukura kendileri düşer.
Bu sistem karşılıklar esasına göre işler.
Ne bir katre hayır karşılıksız kalır, ne bir katre şer.
O'nun bilgisi dışında yaprak bile kıpırdamaz.
Sen sadece buna inan !..

Bab-ı Aşk, Şems-i TebriziBab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi
Pelşin Tekin 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

cihanın aslı temeli sensin, cihan senin yüzünden yaratılmıştır.alemi; meşaleler, mumlar kaplasa, aydınlatsa, çakmak olmayınca bunların hepsi de rüzgarın esmesiyle söner..

Bab-ı Aşk, Şems-i TebriziBab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi