Ben Celile Nazım Hikmet'in Annesi

9,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
54 gösterim
ELA GÖZLÜ PARS CELİLE adlı romanıyla yüz binden fazla okurun beğenisini ve ilgisini kazanan yazar Osman Balcıgil’den gençler için eşsiz bir tarihi roman...

Dünyaca ünlü şairimiz Nâzım Hikmet ile cezaevi günleri ve sürgünleri boyunca büyük desteğini gördüğü ressam annesi Celile’nin yaşamöyküsünü anlatan BEN CELİLE NÂZIM HİKMET’İN ANNESİ yalın dili ve sürükleyici kurgusuyla gençler için kaleme alındı.

Nâzım Hikmet, 1902 yılında dünyaya geldiğinde Celile Hanım henüz 22 yaşındaydı. İlerleyen zamanlarda cezaevinde açlık grevine giden oğlunu kurtarmak için Celile Hanım’ın sokaklarda başlattığı imza kampanyasıyla yarattığı yankı, uzun yıllar zihinlerden silinmedi.

Her sayfası duygu, tarih, azim, ilham, yetenek, inanç ve bilinç dolu BEN CELİLE NÂZIM HİKMET’İN ANNESİ elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir roman...(Tanıtım bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9786053113249
 • Yayınevi:
  Genç Destek yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra Kılıç 
23 Oca 18:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir güzel kitap daha bitti. Tıpkı diğeri gibi bu da çok güzeldi. Nazım Hikmet’in hayatını merak edenlere tavsiye ediyorum. Bu kitapta yine 10’lu yaşlardaki çocuklara rahatlıkla okutulabilir. Bir annenin çocuğu için verdiği mücadele ve yaşadığı korku gerçekten çok acı. Okuyun, okutun diyorum.