Beyaz Yele

8,1/10  (35 Oy) · 
97 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.654 gösterim
Fransız yazarı Rene Guillot çocuklar için birbirinden güzel pek çok roman yazdı. Ama yazdıkları arasında en sevileni "Beyaz Yele" oldu. bu romanda, on iki yaşındaki bir çocukla beyaz bir at arasındaki büyük dostluk anlatılıyor. Bataklıklar, sazlıklar, göller, dağlar... Doğa güzellikleri içinde doğup gelişen müthiş bir dostluk. "Folko" ile "Beyaz Yele"nin unutulmaz dostluğu. "Folko", yüreği sevgiyle dolu yoksul bir balıkçı çocuğu. "Beyaz Yele", başıboş at sürüleriyle özgürce dolaşan, kimselerin ele geçiremediği, yabanıl, bembeyaz bir yılkı atı, bir prens. Bu romanın filmi de yapıldı. Film de, romanı gibi her yaştaki insanın yüreğinde derin izler bıraktı. İlk ve ortaokul çağındaki çocuklar kadar, büyüklerin de severek okuyacağı bir roman. (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  125
 • ISBN:
  9789755100821
 • Çeviri:
  Ela Güntekin
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Selma Özer 
17 Nis 20:21 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

Bu kitapta bir çocuğun ve atı arasındaki geçen maceraları ve konuşmaları yer alıyor.Bu kitabı okurken doğayı doğru sürüklendim.Bence pek fazla güzel bir kitap değildi fazla beğenmedim.

Mehmet Kesdal 
04 Haz 18:27 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

İlk veya ortaokul çağındaki çocuklara okutulmasını içtenlikle öneriyorum. Gayet akıcı, heyecanlı ve okuma sevgisi aşılayan bir kitap. Bu gibi kitapların bir kaç tanesinin devamlı elinizin altında bulunması gerek; tabii sağlam bir hediye vermek isterseniz.

Hüseyin DEMİR 
15 Oca 19:01 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Bir çocuk ile at arasındaki sevgiden yola çıkan güzel bir eser olmuş. Çocuklardaki hayvan ve insan sevgisini geliştirebilir. 5. ve6. sınıfataki çocukların zevkle okuyabileceği bir kitap... Ayrıca kitabının sonunun kötü sonla bitmesi çoçuğun hayat şartlarını anlamasına yardımcı olabilir...

elif güner 
09 Şub 21:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Heyecanı canlı tutacak bir tarafı yoktu. İnce olmasına rağmen zor okuyabilmiştim ve sürekli aynı kurgu etrafında dönmesi de sıkıyor. Belki de yaş itibarıyla hitap etmemiş de olabilir.

Sena elğay 
09 May 19:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

On iki yaşındaki folko ile beyaz bir tay arasındaki dostluğu anlatan bir kitap. Ben bu kitabı okudum ve çok beğendim sizlerede okumanızı tavsiye ederim...

Kitaptan 3 Alıntı

Selma Özer 
17 Nis 22:10 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

"Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olurmuş"

Beyaz Yele, Rene Guillot (Sayfa 49 - Cançocuk)Beyaz Yele, Rene Guillot (Sayfa 49 - Cançocuk)
Selma Özer 
17 Nis 22:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

İnsanlar arkadaşlarını seçebilir mi dersiniz? Elbette seçebilir... Öyle ya, Folko bataklıklarda doğup büyümüş heybetli bir atı dost bellemişti.

Beyaz Yele, Rene Guillot (Cançocuk)Beyaz Yele, Rene Guillot (Cançocuk)