Bir Beslemenin Günlüğü Özgürlüğün Rengi Yoktur

8,8/10  (4 Oy) · 
21 okunma  · 
8 beğeni  · 
580 gösterim
Küçük yaşta ailesinin yok oluşuna şahit olan bir kızın hayatı, zengin bir çiftlik sahibinin onu besleme olarak yanına almasıyla değişir.

Kusursuz gibi görünen ihtişamlı bir dünyayı kısa zamanda aralamayı başaran bu kız, kendini birbirinden farklı iki yaşamın içinde sıkışmış bulur.

Bir yanda mükemmel gibi görünen, aslında ikiyüzlü ve hastalıklı alışkanlıklarla dolu sahte bir hayat, diğer yanda birbirine derin bir sevgiyle bağlı, sadakatten asla ödün vermeyen masum insanlar...

Bu sıkışmışlık, genç kızın vereceği hayat sınavının bir habercisidir aslında...

18. yüzyılın Amerika`sında geçen Bir Beslemenin Günlüğü, her türlü zorluğa rağmen sevginin ve sadakatin üstün geldiği, aile kavramının önemini ortaya koyan etkileyici hikâyesiyle dünya edebiyatına damgasını vuran güçlü bir roman.

"Kathleen Grissom, kölelik ve özgürlük arasında arafta kalmış beyaz bir beslemenin dünyasından bakıyor.

"Her iki hayatı da muhteşembir anlatımla yansıtan bu özel bakış, Bir Beslemenin Günlüğü`nde yer alan tüm bu insanlar için okuyucuda derin hisler yaratan çarpıcı bir hikâyeye dönüşüyor."
-Alice Randall-

"Bu samimi ve şaşırtıcı hikâye okuyucuları heyecanlandıracak. Katleen Grissom aileler ve insanlık bağlarıyla ilgili olarak yeni ve unutulmayacak bir perspektif sunarken, geçmişin derin gizemini de keşfediyor."
-Robert Morgan-

"Dokunaklı, tedirgin eden, oldukça cesur bir hikâye."
-Kirkus-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786053481430
 • Orijinal Adı:
  The Kitchen House
 • Çeviri:
  Didem Uğur
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Irem savaş 
16 Ağu 15:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Olayların akıcılığı , birbirinden bağımsız insanların hayatlarının birden keşismesi gerçekten çok güzeldi her bir sayfasını zevk alarak okuduğum bir kitap

Gizem Sezer 
03 Eyl 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok beğendim. tavsiye ederim. kölelik zamanlarını anlatan müthiş bir roman.