Boynuzlar

6,5/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
491 gösterim
Kadife Kutudaki Hayalet ile edebiyat dünyasına hızlı bir giriş yapan Joe Hill, olağanüstü bir gerilimle yeniden okurlarıyla buluşuyor.

Her zaman doğru olanı yapan insanlardan olan Ignatius Perrish doğuştan şanslıydı. Seçkin ve zengin bir ailenin çocuğuydu, sağlığı yerindeydi, toplumda saygın bir yeri vardı. Tüm bunların yanında çocukluk aşkını, Merrin'i bulmuş, onunla mükemmel bir hayata adım atmıştı. Kendini masal kahramanları gibi hissediyordu.

Ama bir gün Merrin'in korkunç bir cinayete kurban gitmesiyle her şey değişiverdi. Tek şüpheli olmasına rağmen Ig hiçbir zaman resmen suçlanmadı ve yargılanmadı. Bu yüzden de adını temize çıkaramadı. Gideon halkına göre o, babasının gücü sayesinde cinayetten paçayı sıyırmış bir zengin çocuğuydu ve bu düşünceleri değiştirmek için yapabileceği hiçbir şey yoktu. Görünüşe göre Tanrı dahil herkes onu terk etmişti. İçindeki şeytan hariç herkes...

Bir sabah beynini zonklatan bir baş ağrısı ve şakaklarında bir çift boynuzla uyandı. Ve bu korkunç görüntüsünü perçinleyen şeytani bir güç ve yetenekle. Madem iyi biri olmanın ona hiçbir yararı olmamıştı, artık şeytana bir fırsat tanımanın zamanı gelmiş demekti.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789752115712
 • Orijinal Adı:
  Horns
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
10 Haz 18:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Boynuzlar
Joe Hill'in yazdığı İlk kez 1 Mart 2009'da yayınlandığı tam 416 sayfa mizahi bir cinayet romanı ...

Kitabın iyi yönleri akıcı bir dili var komik eğlenceli ve hep ironik göndermeler var değişik bir konu ...

Kitabın kötü yönleri ciddiyet yok maalesef yada Stephen King gibi öyle korku unsurları da taşımıyor kitap ...

Kitabımızın konusuna gelirsek iki birbirini deli gibi seven genç bir gün evlenmeye karar verirler o günde aksilik kız ayrılmak ister çocuk ona bağırır çağırır kavga eder ve çeker gider daha sonra çocuğun abisi kızı arabaya alır kafası güzel olduğu için kıza asılır ama kız arabadan iner daha sonra abisi kızı arabada bekler ama oda sızar kalır ve arabada kanlı taş bulur kıza bakar kız ölmüş ve her şey bundan sonra başar ...

Sonuç kitap güzeldi gülmekten beni kırdı geçirdi eğlenceli mizah yönü yüksek bir hikaye gerçekten Stephen King'in oğlu komedi dalında 1 numara olacak bir yazar ben beğendim kalemini ne diyelim darısı sevenlerin başına okuyan okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim en tatlı en güzel kitaplar sizin olsun Türkiye ...

EMRE YAMAN 
20 May 21:12 · Kitabı okudu · 6/10 puan

SPOİLER (TAT KAÇIRAN)

Ig isminde karakterimiz var.Sabah uyandığında boynuzlar kafasında beliriyor.Ig öldürmediği kız arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle medya tarafından sürekli takiptedir ve bütün çevresi bu konu hakkında ona inanmamaktadır.

Ig boynuzlarının ortaya çıkmasından sonra elinin değdiği kişinin geçmişini yaşadıklarını bir anda hissedip,yaşıyor.Bütün bilgilere sahip oluyor.

Ig iyi kalpli birisi olmasına rağmen daha sonra şeytana dönüşmektedir.Olaylar silsilesi yaşanmaktadır.Çok heyecanlı bir kitap değil.Okunmasa yarıda bırakılsa fazla bir şey kaybedilmez.