Cin Tarikatı

6,6/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
580 gösterim
Politik ve sosyolojik analizlerin olduğu bir gerilim romanı olarak tanımlayabileceğimiz çalışma, hilafeti yeniden canlandırmak amacıyla kurulmuş bir 'Cemaat' ile devrimleri korumaya and içmiş ve bu uğurda cinayetler işlemekten çekinmeyen Kara Zıpkalılar isminde gizli bir askeri örgütün mücadelesini anlatıyor. Cemaat hilafeti getirmek için okullar, gazeteler, televizyonlar kuruyor. Bu faaliyetleri hilafeti getiremese de büyük bir sermaye birikimi sağlıyor. Cemaatin sahip olduğu para zamanla lider kadronun süper lüks bir hayat yaşamasını sağlıyor. İdealler unutuluyor ve tatlı hayatı sürdüre bilme güdüsü sistemle uyumlulaşma başlatıyor. Bir kaç idealist bu duruma tepki duyuyor ve işte burada kitabın fantastik boyutu başlıyor. Kur'an-ı Kerim'deki şifreleri çözerek cinleri hakimiyet altına almaya çalışan bu grup cinleri kullanarak cinayetler işliyor ve romandaki aksiyonu yükseltiyor. Roman kurgusu içerisinde Türkiye'deki İslami ve askeri yapılanmaların sosyolojik analizi yapılıyor ve aksiyona dayalı keyifli bir anlatım sunuluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2007
 • Sayfa Sayısı:
  484
 • ISBN:
  9786051480206
 • Yayınevi:
  Sokak Kitapları Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitap akıcı ama gereksiz paragraf çok.. Korku egemenliği yok..Konu döndürülüp dolaştırılıp abartılmış... Kitabin sonunda ne bir şaşırma ne de bir tepkim oldu..Kitap tamamen beklentimin altında kaldı...Okumak isteği size kalmis..

Mustafa Aydın 
 24 Eki 2015 · Kitabı okudu · 54 günde · 4/10 puan

Yüksek bi akıcılığı var ama anlamsız bir kitap. Konu abartılı. Korku faktörü beklenenin altında. Sonu ise insana boşu boşuna okumuş gibi bir his veriyor :( ben beğenmedim.

gülten kırmızıgül 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Cin tarikatı bu günümüzü anlatan bir kitap hacılarla hocalara bel bağlayan ilim bilim bir tarafa hurafelerle uğraşanların macera dolu romanı beğenerek okuycağınız bir kitap.

Sefa Mehmet 
22 Ara 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Zevk alarak okunabilecek bir kitap. Kitap hiçbir şekilde beklentileri karşılamasa da yarattığı farklı kurum ve olay örgüleri içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Ek olarak söylemek gerekirse kitapta korku eksikliği var :)