Peter Pan Ölmeli Dave Gurney Serisi 4

8,4/10  (254 Oy) · 
728 okunma  · 
201 beğeni  · 
3.943 gösterim
JOHN VERDON'UN ŞİMDİYE DEK YAZDIĞI BU EN ŞAŞIRTICI ROMANINDA, HER OLAYI BULMACA ÇÖZER GİBİ ELE ALAN DAVE GURNEY, POLİSİN BELİRTTİĞİ ŞEKİLDE İŞLENMESİ İMKANSIZ OLAN BİR CİNAYETİ SIRA DIŞI DEHASIYLA ÇÖZEBİLECEK Mİ…

Varlıklı bir işadamı, annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. Suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. Onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif Hardwick, bu esrarı çözebilecek tek kişinin, Dahi Dedektif DaveGurney'in kapısını çalar.

Suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vurabilmesinin imkansızlığı sadece Gurney'in dikkat edebileceği küçük bir ayrıntıydı.

Gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. Bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş, kendilerinden bir daha hiç haber alınamamıştır. Öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan, dünyanın en azılı tetikçisi, çocuk görünümlü olduğu için "Peter Pan" denilen sihirbaz bir cani.

"Dehşet verici bir olay ve çatallı yol ayrımında bir dedektif. Kesinlikle başarılı bir kombinasyon."New York Daily News

"SherlockHolmes gibi Gurney de gerçeğe o derece susamış, hassas ve mantıklı."New York Times
"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip."Washington Post
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786054629640
 • Orijinal Adı:
  Peter Pan Must Die
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Meral 
29 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · 10/10 puan

John Verdon yine bizlere harika bir kitap sunmuş.
Olaylarımız, annesinin cenazesinde öldürülen Carl' ın ölümünde yanlış giden bir şeyler vardı. Dedektif Dave Gurney bütün olayları araştırıyor. Bir anda kendisi tehdit altında oluyor. Geri dönüşü yok...Olaylar çözülüyor fakat büyük felaketlerle... :)

Damla Köseoğlu 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

John Verdon'un dilimize çevrilmiş dört kitabı bulunuyor. Peter Pan Ölmeli bu dört kitaptan sonuncusu. Yazarın tüm kitaplarının ortalamanın üzerinde olduğunu düşünüyorum. Peter Pan Ölmeli en iyi kitabı değil belki ama bana göre John Verdon kitaplarının, okuyucuyu her zaman içine çeken bir yanı var.

Kitapta olaylar oldukça zengin bir iş adamı olan Carl Spalter'ın, annesinin cenazesinde bir keskin nişancı tarafından öldürülmesiyle başlıyor. Cinayetin faili olarak görülen Carl'ın eşi Kay Spalter tutuklanarak müebbet hapse mahkum ediliyor. Ancak olaylar sanıldığı kadar basit değil, emekli dedektifimiz Gurney ve onun yaramaz arkadaşı Hardwick kendilerini tüm bu olanların içinde buluyorlar amaçları ise olayların gerçek yüzünü ortaya çıkarmak.

Kitapta zaman zaman sıkan diyaloglar ve olmasa da olurmuş dediğim sayfalar var ancak Peter Pan Ölmeli genel itibariyle beğendiğim bir kitap oldu. Çözülemeyen bir vakanın üstüne giden Dave Gurney ve Jack Hardwick karakterlerini ve aralarındaki ilişkiyi seviyorum. Kitabı beğenmeyen okurlar olabilir ancak bana göre ortalamanın üstünde ve kesinlikle okunulabilir bir polisiyeydi.

Selim YURTDAŞ 
11 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap için çok fazla söz söylemeye gerek yok.İnanılmaz derecede güzel herkesin mutlaka okuması gerek,

Evren5 
 03 Nis 09:49 · Kitabı okudu · 6 günde · 2/10 puan

kitabın sonunu okuduğumda Bülent Ersoy gibi bayılıp düşecektim. O kadar zorlama, o kadar gereksiz, o kadar kötü bir kurgu ki.
Hep aynı şey.... Hele birde ekstradan kitapta geçen tavuk, horoz muhabbeti... Allahım...Kurdeşen olacaktım.
Kısaca; Elimizde X,Y,Z olsun hepsine tek tek şüphe çekelim (Artık bu klasiği yiyen var mı bilemiyorum.) Ondan sonra da bi çocukluk dönemi travmasından bahsedeyim ve katili oradan oluşturayım tarzından ilerleyen, zaten kitap boyunca katilin kim olduğu açık olduğundan ayrıca kitabın ilk giriş sayfası ve kitabın arka kapağını ben gibi okursanız zaten bütün öykünün özetini bulacağınız bu yüzden okurken zerre heyecanlanmayacağınız , en az "Sultanı Öldürmek" kadar kötü bir polisiye kitabı. lütfen okumayın ayrıca bir daha John Verdon okumak istersem lütfen bana engel olun .d

Ahmet Sak 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · 61 günde · Puan vermedi

Aklından bir sayı tuttan sonra okudum ha çok büyük beklentilerim olduğu için doyurmadı diyebiliriz aklından bir sayı tuttan 2 veya 3 tık altta diyebiliriz ama yinede heycanlandırdı ve elimden düşürmedim

Ceren Acer 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

JOHN VERDON kaleminden çıkan romanları okumayı çok özledim. Gerçekten yazar ve üslubu özlenecek cinsten. Bütün romanlarının vazgeçilmez karakteri olan Dave Gurney karakterini de çok benimsemiştim. Ne yazık ki bu yazara ait bütün kitapları okudum ve şuan bu incelemeyi yazarken biran kendimi boşlukta gibi hissettiğimi söylesem yeridir. Zamanla bu yazarın kitaplarını teker teker yeniden okumayı düşünecek kadar seviyorum yazarın profesyonel kalemini.

Kitap yalnızca 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tam bir john Verdon klasigi olmus.Mukemmel ve ulasilamaz katil onun pesindeki Gurney. Madaline ve Gurney'in arasindaki iliski, duygusal devinimleri okuyucuya cok iyi aksettirmis yazar.Severek okudum ozellikle sonuna dogru daha bir zevk aldim.Yazarin dort kitabi da bence okumaya deger.Bol kitapli gunleriniz olsun

Hatice Sultan 
21 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu adam işini biliyor.Diğer kitapları gibi muhteşem bir kurgu harika bir anlatım.okudukça merak ediyor kafasında cinayeti çözmeye çalışıyorsunuz sonra bir bakmıyorsunuz çok başka başka şeyler olmuş...

슈가이다 
17 Nis 01:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dehşet bir kitap. Son kısımda insanın gözleri şaşkınlıktan ve olacakların merakından açtıkça açılıyor. Peter Pan hemen ölsün istemezdim ama yazarımız öyle yazmış bir kere, ancak herkes okumalı.

Esma Saatçı 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Serinin sonuna gelmek benim için biraz üzücü oldu. Verdon aslında çok karmaşık gibi görünen problemlerin aslında basit ve göz önünde olan çözümlerinin olduğunu 4 kitap boyunca Dedektif Gurney karakteri ile bize heyecanlı ve etkileyici bir şekilde anlatıyor.
Kitap her zamanki gibi karışık görünen, suçlunun herkes olabileceği bir örgüyle başlıyor. İçinden çıkılmaz bilgiler ve olaylar karmaşası içinden yazarımız yine başarı ile çıkıyor.
Final kitabı olduğu için hüzünlendiğim, ama okuması çok keyifli ve çok sürükleyici idi. İyi okumalar.

Kitaptan 46 Alıntı

Damla Köseoğlu 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İyilik yapmak için hiçbir zaman geç değildir.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 122 - Koridor Yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 122 - Koridor Yayıncılık)
Damla Köseoğlu 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bir şey çok mantıklı, ama tamamen yanlış olabiliyor.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 437 - Koridor Yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 437 - Koridor Yayıncılık)
Damla Köseoğlu 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat her zaman yararlıdır.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 112 - Koridor Yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 112 - Koridor Yayıncılık)

Hayatta sevgiden daha önemli hiçbir şey yoktur. Önemli olan sadece ve sadece sevgidir.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 310)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 310)
zeynep 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar kendi kusurlarından ziyade başkalarının hatalarını bulmaktan zevk alır.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 97)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 97)
Cansu 
12 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

Suç, uyum için acı veren bir açlıktır. İnsanın şiddet duygusunu karşılama, dengesini, tutarlılığını yerine getirme ihtiyacıdır.

Peter Pan Ölmeli, John VerdonPeter Pan Ölmeli, John Verdon
Yağmur 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her karışıklık gücü elinde tutan birilerinin işine yarar. Ve bu öyle bir karmaşadır ki, kimse bunu düşünmek istemez.

Peter Pan Ölmeli, John VerdonPeter Pan Ölmeli, John Verdon
Thalia Semiramis 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gördüğümüz örnekler, inanmak istediğimiz hikayeler tarafından oluşturulurdu.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 175 - Koridor)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 175 - Koridor)
Thalia Semiramis 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kadar korkunç bir şey nasıl yapılır? Yani bir insanın yapabileceği pisliklerin hiç sınırı yok mu?

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 225 - Koridor)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 225 - Koridor)
5 /