Peter Pan Ölmeli Dave Gurney Serisi 4

8,4/10  (442 Oy) · 
1.317 okunma  · 
378 beğeni  · 
6.109 gösterim
JOHN VERDON'UN ŞİMDİYE DEK YAZDIĞI BU EN ŞAŞIRTICI ROMANINDA, HER OLAYI BULMACA ÇÖZER GİBİ ELE ALAN DAVE GURNEY, POLİSİN BELİRTTİĞİ ŞEKİLDE İŞLENMESİ İMKANSIZ OLAN BİR CİNAYETİ SIRA DIŞI DEHASIYLA ÇÖZEBİLECEK Mİ…

Varlıklı bir işadamı, annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. Suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. Onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif Hardwick, bu esrarı çözebilecek tek kişinin, Dahi Dedektif DaveGurney'in kapısını çalar.

Suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vurabilmesinin imkansızlığı sadece Gurney'in dikkat edebileceği küçük bir ayrıntıydı.

Gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. Bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş, kendilerinden bir daha hiç haber alınamamıştır. Öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan, dünyanın en azılı tetikçisi, çocuk görünümlü olduğu için "Peter Pan" denilen sihirbaz bir cani.

"Dehşet verici bir olay ve çatallı yol ayrımında bir dedektif. Kesinlikle başarılı bir kombinasyon."New York Daily News

"SherlockHolmes gibi Gurney de gerçeğe o derece susamış, hassas ve mantıklı."New York Times
"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip."Washington Post
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786054629640
 • Orijinal Adı:
  Peter Pan Must Die
 • Çeviri:
  Enver Günsel
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
DUA 
 26 Eyl 2017 · 10/10 puan

Bu serinin ilk kitabında John Verdon ne yazsa okurum diyordum. Artık bu düşüncemi gözden geçirmem lazım.

John'cum benim bildiğim bir yazarın en kötü kitabı ilk kitabı olur zamanla kendini geliştirir. Sen tem tersini yapmışsın. Kitapların baştan iyiyken gitgide kötü katlanılmaz bir hal alıyor. Kendine çeki düzen vermezsen bir daha seni okumam.

Meral 
29 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · 10/10 puan

John Verdon yine bizlere harika bir kitap sunmuş.
Olaylarımız, annesinin cenazesinde öldürülen Carl' ın ölümünde yanlış giden bir şeyler vardı. Dedektif Dave Gurney bütün olayları araştırıyor. Bir anda kendisi tehdit altında oluyor. Geri dönüşü yok...Olaylar çözülüyor fakat büyük felaketlerle... :)

Peter Pan Ölmeli benzeri kitaplar

Damla Köseoğlu 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

John Verdon'un dilimize çevrilmiş dört kitabı bulunuyor. Peter Pan Ölmeli bu dört kitaptan sonuncusu. Yazarın tüm kitaplarının ortalamanın üzerinde olduğunu düşünüyorum. Peter Pan Ölmeli en iyi kitabı değil belki ama bana göre John Verdon kitaplarının, okuyucuyu her zaman içine çeken bir yanı var.

Kitapta olaylar oldukça zengin bir iş adamı olan Carl Spalter'ın, annesinin cenazesinde bir keskin nişancı tarafından öldürülmesiyle başlıyor. Cinayetin faili olarak görülen Carl'ın eşi Kay Spalter tutuklanarak müebbet hapse mahkum ediliyor. Ancak olaylar sanıldığı kadar basit değil, emekli dedektifimiz Gurney ve onun yaramaz arkadaşı Hardwick kendilerini tüm bu olanların içinde buluyorlar amaçları ise olayların gerçek yüzünü ortaya çıkarmak.

Kitapta zaman zaman sıkan diyaloglar ve olmasa da olurmuş dediğim sayfalar var ancak Peter Pan Ölmeli genel itibariyle beğendiğim bir kitap oldu. Çözülemeyen bir vakanın üstüne giden Dave Gurney ve Jack Hardwick karakterlerini ve aralarındaki ilişkiyi seviyorum. Kitabı beğenmeyen okurlar olabilir ancak bana göre ortalamanın üstünde ve kesinlikle okunulabilir bir polisiyeydi.

Evren5- Kozmos 
 03 Nis 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 1/10 puan

kitabın sonunu okuduğumda Bülent Ersoy gibi bayılıp düşecektim. O kadar zorlama, o kadar gereksiz, o kadar kötü bir kurgu ki.
Hep aynı şey.... Hele birde ekstradan kitapta geçen tavuk, horoz muhabbeti... Allahım...Kurdeşen olacaktım.
Kısaca; Elimizde X,Y,Z olsun hepsine tek tek şüphe çekelim (Artık bu klasiği yiyen var mı bilemiyorum!!!! ) Ondan sonra da bir çocukluk dönemi travmasından bahsedeyim ve katili oradan oluşturayım kurgusunda ilerleyen, kitap boyunca katilin kim olduğu açık olduğundan ve yetmezmiş gibi kitabın ilk giriş sayfasını ayrıca arka kapağını ben gibi okursanız zaten bütün öykünün özetini bulacağınız bu yüzden okurken zerre heyecanlanmayacağınız , en az "Sultanı Öldürmek" kadar kötü bir polisiye kitabı. lütfen okumayın ayrıca bir daha John Verdon okumak istersem lütfen bana engel olun .d

Selim YURTDAŞ 
11 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap için çok fazla söz söylemeye gerek yok.İnanılmaz derecede güzel herkesin mutlaka okuması gerek,

Sevgi Demirci 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dedektifimiz gittikçe karışan olayların içinden yine başarıyla sıyrılıyor. Sonu benim için beklediğimden daha ilginçti. Dave Gurney'i okuyun, okutun :)

Nihal 
12 Şub 02:44 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Kitabı bu saatte bitirmek her ne kadar biraz korkmama neden olsa da kesinlikle tavsiye herkese ederim :) İçerisindeki gerek psikolojik analizler gerek macera peşinde oradan oraya sürüklenmeniz her şey sizi kitaba daha da bağlıyor. John Verdon, serisindeki bu dördüncü kitabını gerçekten çok büyük bir ustalıkla yazmış.

Ahmet Sak 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · 61 günde · Puan vermedi

Aklından bir sayı tuttan sonra okudum ha çok büyük beklentilerim olduğu için doyurmadı diyebiliriz aklından bir sayı tuttan 2 veya 3 tık altta diyebiliriz ama yinede heycanlandırdı ve elimden düşürmedim

Ceren Acer 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

JOHN VERDON kaleminden çıkan romanları okumayı çok özledim. Gerçekten yazar ve üslubu özlenecek cinsten. Bütün romanlarının vazgeçilmez karakteri olan Dave Gurney karakterini de çok benimsemiştim. Ne yazık ki bu yazara ait bütün kitapları okudum ve şuan bu incelemeyi yazarken biran kendimi boşlukta gibi hissettiğimi söylesem yeridir. Zamanla bu yazarın kitaplarını teker teker yeniden okumayı düşünecek kadar seviyorum yazarın profesyonel kalemini.

Gül 
13 Mar 22:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

okuduğum en iyi kitaplardan biriydi.Yazar olay örgüsünü çok zekice tasarlamış ve beklenmedik bir sonla kitabı tamamlamış.Bazen mantığımıza uygun şeylerin gerçekle örtüşmesinin doğru olup olmadığı mesajını iyi bir şekilde iletmişti.

Kitaptan 54 Alıntı

Damla Köseoğlu 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İyilik yapmak için hiçbir zaman geç değildir.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 122 - Koridor Yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 122 - Koridor Yayıncılık)
Damla Köseoğlu 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bir şey çok mantıklı, ama tamamen yanlış olabiliyor.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 437 - Koridor Yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 437 - Koridor Yayıncılık)

Hayatta sevgiden daha önemli hiçbir şey yoktur. Önemli olan sadece ve sadece sevgidir.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 310)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 310)
Damla Köseoğlu 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat her zaman yararlıdır.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 112 - Koridor Yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 112 - Koridor Yayıncılık)
zeynep 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanlar kendi kusurlarından ziyade başkalarının hatalarını bulmaktan zevk alır.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 97)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 97)
Şeyma Demirhan 
12 Şub 22:34 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

“Hayatta mutlu olmak için, parasız yapabileceğin kadar sevebileceğin bir işin olmalı. “

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Koridor Yayınları)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Koridor Yayınları)

Trajik bir olay yaşandığı zaman insanlar ahmakça bakıyor, fotoğraf çekiyorlar. Can sıkıcı
bir şey, değil mi? Yani yaşanan şey trajedidir işte.

Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 97 - Koridor yayıncılık)Peter Pan Ölmeli, John Verdon (Sayfa 97 - Koridor yayıncılık)
Esma 
 18 May 00:06 · Kitabı okuyor

İsteyen var mı? :/ -Bilmem
Bir zamanlar büyük bir ulusun, nükleer bir gücün başkanı olmayı hayal etmişti.
Başkan olarak parmağı nükleer silahın tetiğinde olacak, parmağının ufacık bir hareketiyle füzeleri firlatabilecekti. Büyük şehirleri yıkıp mahvedebilecek, insanlığın pis kokularını yok edebilecek, çürükleri ortadan kaldırıp, her yeri tertemiz edebilecekti.

Peter Pan Ölmeli, John VerdonPeter Pan Ölmeli, John Verdon