Dante Kulübü

7,4/10  (13 Oy) · 
33 okunma  · 
8 beğeni  · 
640 gösterim
Boston 1865
Dante'nin Cehennem'ini Amerika'ya tanıtmak için hazırlanan bir grup akademisyen... ve Cehennem'i yaşatmak için harekete geçen bir katil

"Dante Klubü'nü okumak tam bir zevk, döneme ait bilgiler mükemmel şekilde verilmiş, ve sadece duygulara dayanmadan etkileyici olmayı da başarıyor. Ben özellikle adım adım ilerleyerek gelişen yapısını çok beğendim. Bu kitabın tadını çıkarın!"
Peter Straub,

Kara Ev'in yazarı (Stephen King'le birlikte)

"Matthew Pearl edebiyatın yeni yıldızı olarak yükseliyor -çarpıcı, yaratıcı ve çok da yetenekli bir yazar. İnsanı bir anda içine çeken bir kurgu, klasik temalar, ve sağlam karakterler daha başka ne istenebilir!"
Dan Brown,
Da Vinci Şifresi'nin yazarı

1865 yılı, Boston'da Dante'nin İlahi Komedya'sını Amerika'da ilk kez yayınlamaya hazırlanan "Dante Klubü" üyeleri, bir an önce çeviriyi tamamlayıp, Dante'yi Yeni Dünya'da tanıtmanın heyecanı içindedirler. Ancak çevreler Dante gibi bir yabancının düşüncelerinin Amerikalıları zehirleyeceğini bu yüzden kitabın yayınlanmamasını, gizli kalması gerektiğini düşünürler.
İlahi Komedya'da anlatılan Cehennem cezalarını Boston'un önemli kişilerinin üzerinde uygulayarak Dante'nin adını kirletmeye çalışan bir katil ilk olarak Dante Kulübü üyeleri tarafından fark edilir ve tabii onlar tarafından da yakalanmalıdır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2003
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752730236
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
ozge 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

Kitabın konusu güzel olmasına rağmen zor okuduğum, pek beğenmediğim bir kitap oldu. Dante'nin Cehennnem eserini tercüme etmek üzere biraraya gelen Dante Klübü üyelerinin izinden giden ,Dante'yi korumayı kafasına takan bir katilin eserin basılmasını engelleyen kişileri öldürmesini anlatıyor. Aslında konu son derece ilginç , Dante klübünün gerçek olması da olayı daha da çekici yapıyor ancak yazar kurguyu o kadar dağınık anlatmış ki olayın heyecanı kalmıyor.Bunda konunun 1800 'lü yılların Amerika'sında geçmesinin de etkisi olabilir. İlk 200 sayfa kurgu oldukça karışıktı. Sonlara doğru daha güzelleşti.

Socrates 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Başlangıçta biraz ağır bulduğum sonlarına doğru bitmesini istemediğim bir kitap oldu. Üstüne bir de Dante'yi de seviyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Kitapta bir dönem anlatıldığı gibi Boston'un ileri gelenlerinin İlahi Komedya'da anlatıldığı gibi öldürülmeleri ve bunun üzerine gelişen olaylar anlatılıyor. Kurgu harika, anlatımı güzel ve çarpıcı bir hikaye.

Sharlot 
21 Mar 17:05 · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

İlk 200 sayfa sabredebilirseniz güzel bir roman okuma fırsatınız olabilir. Ben 3 kere başa döndüm ve birçok kere vazgeçmeyi düşündüm. İyi ki vazgeçmemişim. Romanın devamı oldukça akıcı ve heyecanlıydı. Dante hakkında verdiği bilgileri özellikle çok beğendim.

Ebru Ince 
27 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

kalıcı bir iz bırakmadı bende ..o yüzden kolay vazgeçtim.......

Kitaptan 2 Alıntı

Sharlot 
17 Mar 17:22 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Şiir herkesin aklındaki belirsiz felsefi düşüncelerin özünü tek bir dizede vererek onları kolay aktarılır ve faydalı hale getirir.

Dante Kulübü, Matthew Pearl (Sayfa 53)Dante Kulübü, Matthew Pearl (Sayfa 53)
Sharlot 
17 Mar 17:21 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Merhametin aşırısı korkaklık ve bencilliktir, duygusallıktır.

Dante Kulübü, Matthew Pearl (Sayfa 50)Dante Kulübü, Matthew Pearl (Sayfa 50)