Giriş Yap

Dark Polisiye 2.Kitap

8.810 üzerinden
9 Puan · 4 İnceleme
288 syf.
·
12 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Türk Polisiye Edebiyatı
Dark Polisiye İkinci Kitap, 'Bu şehrin ipuçlarını takip eden biziz,' diyerek yolculuğuna devam ediyor. Eser on dört yazarın kaleme aldığı öykülerden oluşuyor. Yayınevinin öncelikli olarak yerli polisiye edebiyatın ülkemizden hak ettiği yeri bulması için bu seriyi devam ettirmeyi sürdüreceğinin müjdesini veriyor. Yayınevi yakın gelecekte, Dark Polisiye- Birinci Kitap öyküleri gibi bu kitabında çizgi roman olmasının hazırlıkları içinde. Kitabın iç kapaklarına noir illüstrasyonlar yer almış bile. Tüm öyküleri heyecanlı bir serüven bekliyor. Bu eserlerde yer alan öyküler ülkemizin seçkin senaristleri elinde dizi ve film olacağının haberini yayınevi ilk sayfalarda okuyucusu ile paylaşıyor. Yayınevi bu bağlamda, Türk Polisiye Edebiyatının hak ettiği yere gelmesinin uğraşı içinde... On dört yazar ve on dört farklı öyküyü kapsayan bu eser de kimi zaman şaşıracak, kimi zaman kızacaksınız. Bazı öyküleri okurken de 'yok artık bu kadar da olmaz,' diyeceksiniz. İp uçlarını takip ederek belki de sizler biz yazarlar size katili sunmadan onu yakalayacaksınız... Ercan Akbay, Osman Aysu, Nurhan Işkın, Çağatay Yaşmut, Doruk Ateş, Önay Yılmaz, Ayşe Erbulak, Kerem Kaş, Banu Akeloğlu, Armağan Tunaboylu, Dinçer Batırbek, Günay Gafur, Tuğba Turan, Cenk Çalışır olmak üzere on dört polisiye yazarı bir arada bulunduran kitabın mottosu “bu şehrin ipuçlarını takip eden bizleriz” olarak edebiyat dünyasında yerini aldı. Tüm polisiye sevenlerin rahatlıkla okuyabileceği bu eseri, Türk Polisiye Edebiyatı adına herkese tavsiye ederim.
Dark Polisiye 2.Kitap
8.8/10 · 14 okunma
Reklam
288 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
İlk kitabı biraz eleştirmiştim; ancak bu daha iyiydi. Güzel hikaye sayısı daha fazlaydı. Polisiye hikayede en önem verdiğim şey polisiye okumayı seven bir okur olarak, öncelikle kurgu, ikinci olarak etkileyici bir son. Edebi yeterlilik bu tarz kitaplarda benim için çok önem arz etmiyor, türü farklı romanlarda çok önem arzetse de. Bu anlamda etkileyici ve şaşırtıcı kurgu ve sonlara sahip hikayeleri baz alarak yapacağım on uzerinden puanlama aşağıdaki şekilde oldu kitaptaki hikayelere : Yine Yeni Yeniden : 6 Geçmişten Hatırladıklarım : 5 Ben Sadece Çocukları Kurtardım : 6 Meraklı Kedi : 9 (aslında bu hikayeyi çok beğendim, 10 da verecektim ama başlıktan ötürü bir puan kırmak zorunda kaldım. Çünkü son sahneyi tahmin etmeme sebep oldu. Farklı bir başlık secseydi yazara bence puanı 10.) Yaş Bakla : 7 Cinayet Haberlerinin Yıldız Muhabiri : 6 (Sonu çok kolay tahmin ediliyordu. ) Kesik El : 6 Hata : 6 Muhbir Cinayeti : 7 Yarıda Kalan Balayı : 7 Bir Seri Şairin Güncesi : 8 Yanılsama : 10 (Kitapta beni en etkileyen hikayeydi, anlatımı en baştan sonuna kadar heyecan uyandiriciydi ve özellikle sonu çok iyiydi. ) Buharı Tüten İntikam : 8 ( Kitabın en beğendiğim üçüncü hikayesi.) Kimliksiz : 8 ( Kitabın en beğendiğim dördüncü hikayesi ) Bence seri her seferinde daha iyiye gidiyor , üçüncüye başlamak için sabırsızlanıyorum.
Dark Polisiye 2.Kitap
8.8/10 · 14 okunma
288 syf.
·
Puan vermedi
Bu sefer olmuş
İlk kitapta daha fantastik yazıların olması ikinci kitaba ön yargıyla bakmama neden olmuştu. İkinci kitap ise polisiye ağırlıklı ve tadımlık öykülerden oluşmaktadır. Her bölüm sanki biraz daha uzun olabilir biraz daha cevapları olan yazılar olabilirdi.
Dark Polisiye 2.Kitap
8.8/10 · 14 okunma
288 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dark Polisiye ekibini çok seviyorum, böyle güzel bir iş yaptıkları için de hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek gerek. Ama kitabın düzenlemesi birazcık özensiz geldi bu kez bana. Kimi hikâyede düşük cümleler vardı, kiminde yanlış kelimeler, kiminde de başka hatalar. Yazarlar hata yapabilir, bunu hep normal karşılamışımdır ama düzenleyen kişilerin biraz daha dikkatli olmasını beklerim. Sonuçta muhteşem bir ekibin işini tutuyoruz ellerimizde, hâliyle kusursuzluk bekliyoruz. Eh, hakkımız da. Zira tadı damakta kalan bu öykülerle yetinemiyoruz. Hele bazı öyküler var ki, yıllarca aklımdan çıkacağını sanmıyorum: Çağatay Yaşmut'un Meraklı Kedi'si, Doruk Ateş'in Yaş Bakla'sı, Günay Gafur'un Yanılsama'sı ve Cenk Çalışır'ın Kimliksiz'i gibi. İllüstrasyonlar yine çok iyiydi, Serhat Filiz'in ellerine sağlık. Biraz ara verdikten sonra Dark Polisiye'nin üçüncü -an itibarıyla sonuncu- kitabını da okuyacağım elbette. Tavsiye ederim. =)
Dark Polisiye 2.Kitap
8.8/10 · 14 okunma