Kitap
Define Adası

Define Adası

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
781 Kişi
3.201
Okunma
605
Beğeni
19,8bin
Gösterim
92 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 36 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Kuşak Yayınları · Ekim 2013 · Karton kapak · 9786054853694
Diğer baskılar
On yedi yıl önce Amiral Benbow Hanı'nda başlayıp, Define Adası'nda sonlanan hikâyemizi yazmaya karar verdim. Bu kararımı Sir Trelawney ve Doktor Livesey'e açıkladım. Benden adanın yerini belirtmemem konusunda söz aldılar. On yedi yıl önce hana gelen bir denizci ile bütün hayatımız değişti. Uzun boylu esmer bir adamdı. Yüzünde kılıç yarası vardı. Elleri ve tırnakları kirliydi. Geldiğinde eski bir sandıktan başka bir eşyası yoktu.
5 mağazanın 224 ürününün ortalama fiyatı: ₺8,01
7.8
10 üzerinden
781 Puan · 86 İnceleme
Kamal
Define Adası'ı inceledi.
280 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
“Bedeni öldürebilirsin, ama ruhu değil.”
İngiliz yazar Robert Steven, Edinburgh, İskoçya'da doğdu. Teoloji alanında kapsamlı bir eğitim alan Robert, 16 yaşında yazar olmaya karar verdi. En ünlü eserleri Hazine Adası (1883) ve Dr. Cekil ve Bay Haydn'ın Garip Hikayesi (1886). Seyahat etmeyi çok seven Robert Bert Stevenson, 44 yaşında Samoa adasında hayatını kaybetti. Jim Hawkins ile babasının hanına gelip kalmaya başlayan Bill adındaki bir korsan ile, başlıyor kitap. Sonra, korsanı bulmaya çalışan başka, korsanlar ortaya çıkıyor. Siyah Köpek, adında birisi korsanı (bill), öldürmek ve define adasının haritasını çalmak istiyor. Çoçuk iken, okumuştum. :) Karayip korsanları, gibi filmlere ilham kaynağı olduğunu öğrendim. Okuna bilir, gayet hoş.
Define Adası
7.8/10
· 3.201 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Cüneyt Canver Turhan
Define Adası'ı inceledi.
280 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Selam millet. Sizlere aşık olduğum seriden muhteşem bir kitapla geldim. Aşık olduğum seri tabi ki @isbankasikulturyayinlari nın modern klasikler serisi. Klasikler her yaştan insanın okuyabileceği kitaplardır bence. Yoğun edebiyat içerir. Öyle başlayayım hemen bitireyim çerezlerinden değildirler. Normalde çok hızlı okusam da klasik okurken kendime düşünme payı da bırakıyorum. Bu kitap da bence okunması gereken ki aslında ismine çoğunuz hakim olduğu klasiklerden biri. Henüz Jim ile tanışmayanınız varsa bence bir merhaba deyin. #tavsiyekitap
Define Adası
7.8/10
· 3.201 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Baştankara
Define Adası'ı inceledi.
280 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Evde Tek Başına filmini izlediniz mi, bilmiyorum. Bir çocuğun, cesareti sayesinde, eve gelen hırsızlara verdiği dersi anlatan bir filmdi. Küçükken bu filmi izlemekten çok keyif alırdım. Niye bilmiyorum, Define Adası bana bu filmin verdiği hisleri verdi. Çocuk kitaplarını okumayı çok severim ve bu türün yaşı olmadığına inanırım her zaman. Gel gelelim Define Adası'nı yaşım küçükken okusam daha çok sever ve etkilenirdim muhtemelen. Okuması keyifli bir kitaptı, evet. Fakat beklentimin biraz altında kaldı ne yazık ki. Yine de kitabı okuduğum ve verdiği his sayesinde bir süreliğine çocukluğuma döndüğüm için mutluyum.
Define Adası
7.8/10
· 3.201 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
Tülay Özbay
Define Adası'ı inceledi.
143 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Define Adası
İşte tam bir zaman tüneli kitabı. Zamanı tam hatırlayamasam da kitabı ilk okuduğumda tahminen 10 yaşlarındaydım. Aradan 40 yıl geçti. Önümdeki bir kaç haftayı çocukken okuduğum kitaplarla hasret gidermeye ayırdım. Çocukluğumun hatıralarına yolculuğu da ismi o yılların kıymetine çok yakıştığı için Define Adası ile attım. 1880’lerin başında yazılan kitabı, tam 100 yıl sonra 1980’lerde 10 yaşın heyecanı içinde severek okuduğumu hatırlıyorum. Şu anda ise okuduklarımı kitabın edebi mahiyeti bir yana bir yetişkin ve bir ebeveyn olarak başka bir gözle değerlendiriyorum. Yoksa 13 yaşındaki bir çocuğun, babasını kaybettiğinin ertesi günü annesi tarafından, hem de korsanların cirit attığı bir dönemde hazine avı için açık denizlere uğurlamasını hoşgörüyle karşılamak pek mümkün olmazdı. Aynı şekilde bir doktorun aynı zamanda yargıç ve spontane bir hazine avcısı olmasını da anlayamazdım. Yine de böyle bir yolculuğa insanın bir doktorla çıkmasının olabilecek en akıllı ve pratik ekip planlaması olduğunu da belirtmeliyim:) Sonuç, çocuk kitaplarını çocukken okumanın ve yetişkin hayatında geriye dönüp yad etmenin keyfi bir başka!
Define Adası
OKUYACAKLARIMA EKLE
13