Defter The Notebook Serisi 1

8,1/10  (19 Oy) · 
52 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.003 gösterim
"Öyle özel biri değilim ben, orası kesin. Sıradan fikirlere sahip, sıradan bir
adamım ve sıradan bir yaşam sürdüm. Bana ithaf edilmiş bir anıt falan yok
ortada ve yakın zamanda ismim de hafızalardan silinecek ama yine de tüm ruhum ve kalbimle sevdim bir başkasını ve bu kadarı benim için her zaman yeterliydi.

Hayatınız boyunca karşınıza çıkabilecek en dramatik ve çekici aşk hikâyelerinden biri işte böyle başlıyor
TİTANİKTEKİ AŞK KADAR KALICI VE ACITICI. ROMANTİZM VE İHTİRASIN SINIRLARI ZORLADIĞI, İNSANA HER ŞEYİ UNUTTURAN BİR AŞK.

Bir yerlerde, diye düşündü Noah Calhoun, ayışığının altında oturken, tam şu anda, aşkla sevişenler var. Defter, romantik bir çıkmazın etrafında gelişen bir aşkı kaybedip yeniden kavuşma hikâyesi.
Henüz 20 yaşında bile olmayan iki genç, ki farklı iki dünyanın insanı onlar, bir yaz karşılaşır, ilk bakışta aşık olur ve tüm tatili birlikte geçirir. Fakat trajik hatta travmatik biçimde yolları ayrılır.
Yıllar sonra biraraya geldiklerinde, aralarındaki tutkulu aşk yeniden alevlenir. Ancak ikisinden birinin gerçek aşk ve sınıfına uygun hareket etmek arasında seçim yapması ve bunun sonuçlarına katlanması gerekecektir.
Güzeller güzeli Alison Nelson, Bay Sorumlulukla mı (nişanlandığı adam) hayatına devam edecek yoksa Noahya mı dönecek?

Noahya, yıllar önce arkasında bıraktığı romantik ihtirasa

YILLARDAN BU YANA KARŞIMA ÇIKAN EN BÜYÜK AŞK HİKÂYESİ. Larry King

Nicholas Sparks, Güney Carolinada eşi ve iki oğluyla birlikte yaşıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  276
 • ISBN:
  9786050058697
 • Orijinal Adı:
  The Notebook
 • Çeviri:
  Zeynep Yeşiltuna
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Betül Aka 
12 Tem 00:37 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

yıllar önce filmini kitabı olduğundan habersiz izlemiştim, bugün kütüphanede dolaşırken tamamen şans eseri okumaya başladım. çok çok beğendm, bence filminden daha güzeldi

Nur-AL 
01 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Notebook"u 1-2 yil önce izlemistim, hatta bir kitaptan uyarlama oldugunu bilmeden izlemistim ve cok begenmistim. Insanin icine dokunan bir ask filmiydi. Fakat gectigimiz aralik ayinda tesadüfen kitapcida "Notebook" filminin kitabini görünce cok sasirmis ve indirimde olmasindanda faydalanarak hemen kitabinida alip okumaya karar vermistim, ve bunada degdi! Simdiye kadar okudugum ask romanlari arasinda icime en cok dokunanlardan biri oldu "Notebook" yani "Defter". Herkese tavsiye ederim, mutlaka okuyun ;)

Müzeyem Adem 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Aslında güzel bir aşk hikayesi ama sanki yazar, önceden belirlenmiş sayfa sayısına, hikayeyi sıkıştırmak zorunda kalmış gibi. Çok detaylı işlenmemiş izlenimi bıraktı bende. Bu yüzden, aslında fikir olarak çok hoş olan bu romandan gereken tadı alamadım. Daha çok kahramanların iç hayatları ele alınmış, olay denilen şey yok denilecek kadar az. Belki de önce filmini izlediğim için bana öyle gelmiştir. Bir gün bu cümleyi kuracağım aklımın ucundan geçmezdi ama: film kitaptan daha iyiydi. Yani okumasanız da büyük kayıp olmaz. :)

Kitap ve Kahve Delisi 
20 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Amatör bir şarkının klibinde görüp araştırınca filmi olduğunu öğrendiğim ve biraz daha araştırınca da aslında güzel yazılmış bir aşk kitabı olduğunu öğrendiğim bir kitaptı. Orjinal adı The Notebook. Alison lise çağında yazları kasabaya tatile gelirdi, birgün Noah ile tanışır, bütün yaz aşklarını yaşarlar. Herkes bu yaşananın sadece yaz aşkından ibaret olduğunu sanıyordur ama yanılırlar bir ömür sürecek bir aşkın başlangıcıdır. Alison ve Noah yıllar sonra yaşadıkları birçok olaydan sonra kavuşabilecek birlikte olabilecek en önemlisi mutlu olabilecekler mi? Okuyun ve öğrenin diyorum ve bu kadar samimi bir aşk hikayesini herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Kitaptan 8 Alıntı

'' Benim için bir şey yapar mısın?
Lütfen ...
Benim için hayatının 30-40 yıl sonrasını gözünün önüne getirmeye çalış. Eğer O'nunla görüyorsan git! Seni bir kez kaybettim ve eğer gerçekten istediğin oysa sanırım tekrar kaybetmeye dayanabilirim.
Ama sakın kolay yolu seçme! ''

Defter, Nicholas SparksDefter, Nicholas Sparks
zeynep demir 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Boğulan adam bilemez ki
Hangi damlayla verdiğini son nefesini...

Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 217)Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 217)

'' Dün gece uyuyamadım çünkü aramızdakilerin bittiğini biliyorum.Artık acı duymuyorum,çünkü aramızda olanların ne kadar gerçek olduğunu biliyorum.
Eğer ileride uzak bir yerlerde yeni hayatlarımızda birbirimizi görürsek sana neşeyle gülümseyeceğim. ''

Defter, Nicholas SparksDefter, Nicholas Sparks
Semih K 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tanrı'ya ve duanın gücüne her zaman inandım. Ama dürüst olmak gerekirse, öbür tarafa gidince cevabını mutlaka almak istediğim uzun bir sorular listesi de yok değil.

Defter, Nicholas SparksDefter, Nicholas Sparks
Semih K 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sen ettiğim tüm duaların karşılığısın, sen bir şarkısın, bir rüya, bir fısıltısın ve bu zamana kadar sensiz nasıl yaşadığımı anlamıyorum. Seni çok seviyorum, tahmin edebileceğinden kat be kat fazla. Hep sevdim, hep seveceğim.

Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 118)Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 118)

Öyle özel biri değilim; bu kuşkusuz. Ben sıradan düşünceleri olan sıradan bir adamım ve sıradan bir yaşamım oldu. Adıma dikilmiş anıtlar yok; ismim de kısa sürede unutulacak Ama, ben birini sevdim, hem de bütün kalbimle. Bu da benim için her zaman yeterli oldu.

Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 12)Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 12)
Semih K 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Noah ayrıldıkları günün sabahı "Yalnızca yaz bitti Allie, sevgimiz değil" demişti. "Sevgimiz hiçbir zaman bitmeyecek."

Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 31)Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 31)
Semih K 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ayrılmamızın bu kadar acı vermesinin nedeni, ruhlarımızın birleşmiş olması. Belki her zaman öyleydiler ve ebediyyen ayrılmayacaklar.

Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 114)Defter, Nicholas Sparks (Sayfa 114)