Denememeler

8,2/10  (6 Oy) · 
31 okunma  · 
5 beğeni  · 
815 gösterim
Denememeler, derken düşündüğümüz, dene büyüklüğündeki memeler değil elbette. Denememeler'in özelliği, bundan sonra ölecek olanların hayatını kurtarmak gibi bir görev üstlenmemiş olması. Ayrıca, daha önce cinayet işlemiş birinin bu kitabı okuması, onun yeni bir cinayet işlemesine engel olmaz. Cinayet dediğiniz, ille kanlı, bıçaklı, olmaz, aşk da bir cinayettir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1998
 • Sayfa Sayısı:
  228
 • ISBN:
  9757904007
 • Yayınevi:
  Ortaoyuncular Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deliler Cumhuriyeti 
10 Mar 02:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ferhan ŞENSOY kalemini mizah gülüne batırmış bir yazar ve aktördür bence. Mizahı kaliteli ve vurucudur. Muhakkak okumanızı tavsiye ediyorum. Okuyun okutun.

Çağrı Doğan 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Ferhan Şensoy'un eğlendiren bir kitabı. İçinde birçok hikaye var. Anılarını anlatmış meddah yazarımız her zamanki gibi. Ferhangi Şeyleri 10 kere izlemek nasıl bende her seferinde aynı etkiyi yapıyorsa, kitap Ferhan Bey'in bir şeyler anlatırkenki halini hayal etmek gibi geldi. Önemli konuları edebi ve belden aşağı anlatan güzel uslubuyla yine beni mutlu etti.

Kitaptan 2 Alıntı

Herkesin birbirine üstat diye hitap ettiği memlekette
Kimsenin kitap okumuyor olması da cok enteresan ... !

Denememeler, Ferhan ŞensoyDenememeler, Ferhan Şensoy
Çağrı Doğan 
20 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Göze Gelen Aşk
Genç kız, kötü şeyler yaşadıktan sonra, kör bir gence rastlar. Aralarındaki aşk giderek büyür. Kız olanaklarını zorlayarak, büyük güçlüklerle, sevdiği adamın gözlerini açtırır.
Gözü açılan esas çocuk, dünyadaki bütün kadınların birbirine benzemediğini şıp diye farkeder. Önce kızı aldatmaya başlar, sonunda da kızı terkeder.
Genç kız, çok doğal olarak gelir ve esas çocuğu vurur.

Denememeler, Ferhan Şensoy (Sayfa 160)Denememeler, Ferhan Şensoy (Sayfa 160)