El Yazısındakı Sır İnsanların Karakterlerini El Yazısından Deşifre Edin

8,8/10  (6 Oy) · 
17 okunma  · 
3 beğeni  · 
401 gösterim
El yazısı, okumayı bilenler için müthiş bir bilgi kaynağı.
Yazı yukarı doğru mu aşağı doğru mu meyilli, harfler sağa mı yatık sola mı, kelimeler arası verilen boşluk geniş mi dar mı? Tüm bunlar, sosyal hayatlarından iş yaşamlarına, planlama becerilerinden ruh hallerine, insanlar hakkında pek çok ipucu veriyor.

Melih Arat'ın 1990 yılından beri dünya çapında uzmanların araştırmaları ışığında 400'den fazla kişinin, ünlülerin, seri katillerin el yazılarını inceleyerek üzerinde çalıştığı bu kitap, el yazısından karakter analizi konusuyla amatörce uğraşmak isteyenler için uygulanması kolay, harika bir rehber. Kitaptan edineceğiniz temel bilgilerle kendinizin, sevdiklerinizin, ünlülerin el yazılarına bakarak kişilikleri ya da tercihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kitapta ayrıca, merak ettiğimiz ünlülerin el yazıları, imzaları ve karakter analizleri de yer alıyor. Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Paris Hilton, Orhan Pamuk, Sezen Aksu, Ahmet Necdet Sezer, Angela Merkel, Yaşar Büyükanıt, Zeki Müren, Necip Fazıl Kısakürek, Orhan Kemal, Prenses Diana bu ünlülerden sadece bazıları…
Asiye Yıldız 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

El yazısı hakkında güzel bilgiler veriyor. Kitabın ilerleyen bölümlerinde örneklerle de bilgiler pekiştirilmiş. Kendimizi test edeceğimiz alıştırmaları da var. Ben şimdi arkadaşlarımın yazılarını analiz edicem bakalım doğru mu ;) :)
Eğlenceli bir uğraş.

Zeynep Demir 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarlar yazının insan karakterini yansıttığını söylüyor. İnsanın sağ eliyle değil sol eliyle de yazsa hatta ayağıyla da yazsa benzer yazı karakterini sergileyeceklerini iddia ediyor.Cunku yazıyı yazan el değil, beyin. Kitabın içerisinde karakteristik yazı özellikleri var. Mesela büyük yazanların sosyalleşmeye eğilimli insanlar, kucuk yazanlarin ayrintici oldugunu söylüyor. Örnek yazılar da konulmuş. Kitabın ikinci bölümünde imzalardan yazı tahlili yapılıyor. Kitabı birkaç defa okudum aklımda kalsın diye ve o zamandan beri insanların yazılarından karakterleriyle ilgili çıkarımlarda bulunuyorum. Ekseriyetle doğru çıktığını söylüyorlar.
Kesinlikle önerilecek bir kitaptır.

Kitaptan 1 Alıntı

Bu yöntemi öğrendikten sonra, bir bankada form dolduran görevli hanıma, "Siz konuşkan biri misiniz ve dışa dönük bir kişiliğiniz var mı?" sorduğumda, "Henüz hiç konuşmadık, nereden biliyorsunuz?" diye cevap verdi. Ben de, "Siz konuşmadınız ama yazınız konuşuyor" dedim.

El Yazısındakı Sır, Melih Arat (Sayfa 11 - Hayykitap)El Yazısındakı Sır, Melih Arat (Sayfa 11 - Hayykitap)