En-El Hak

7,8/10  (9 Oy) · 
22 okunma  · 
9 beğeni  · 
637 gösterim
Tek bir cümle... Adeta bir mühür gibi... Yüzyılların ardından günümüze kadar geldi...

İlk defa bu sır bu kadar açık bir şekilde halka ifşa edilmiştir. Bu sır hiçbir zaman dergahların dışına taşmamış ve taşmamasına da özen gösterilmiştir. Çünkü bu sır tek bir sözle halka açıklandığında anlaşılması mümkün olmayan bir bilgidir. Bu bilginin derinlerine nüfuz edebilmek ve ne anlatmak istediğini kavrayabilmek için inisiyasyondaki o büyük zincirin bir halkası olmak gerekir.

Hallac-ı Mansur'un bu sırrı açıklaması aslında o devrin halkı için değil, ahir zamanı yaşayan bu devrin halkı içindir. Hallac-ı Mansur o dönemde bu sırrı bu şekilde açıklamamış olsaydı, o devirden bu devire kadar bu sır üzerinde bu kadar büyük araştırmalar yapılamayacaktı. O nedenle Hallac-ı Mansur'a bu sırrı o devirde açıkladığı için çok şeyler borçluyuz! Şu anda biz hâlâ tek bir cümleye sıkıştırılmış olan bu sırrın mahiyetine ulaşmaya, derinliklerine inmeye çalışıyoruz.

Hallac-ı Mansur tek bir cümle ile, Kuantum Düşüncesi'nin başlangıcını oluşturmuştu. "En-el Hak" sözü, bilimsel bir ifadeyi içermektedir. Parça bütüne aittir ve bütünün bilgisini taşır. Tüm kainat insanın içinde, insan da o kainatın içindedir. Bu sözler, Kuantum biliminin bugün ortaya koyduğu felsefi düşünce ile örtüşen bir kelâmdır.

Kitabın sayfaları arasında Hallac-ı Mansur'un Gizli Öğretisi içinde mistik bir yolculuğa çıkacaksınız. El Mansuri soyundan gelen Şekip Mansuroğlu'ndan aldığı çok özel bilgilerlerle bu kitabı hazırlayan Yazarımız Kevser Yeşiltaş diyor ki: Binler binleri eledim de kaldı iki, kolaysa seç birini, önümde beyazdan bir kapı, yoktur ne tokmağı ne kilidi, elimi uzattım olmadı, sordum "onu neyle açmalı?" Hadi şimdi o kapıdan içeri birlikte girelim...
(Tanıtım Bülteninden)
madschatz 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okunulmasi gereken bir kitap.hayata bakış açınız değiştirebilecek, anlam kata bilecek bir kitap.tavsiye ederim mutlaka okunulmali.okurken düşünülmesi gerekiyor

Cemil Goğebakan 
12 Eyl 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Kitabı okumak istiyorum. Ülkeme döndüğümde alıp okuyacağım. Çok merak ediyorum kitabı ve bu kitabın mutlaka İngilizce çevirisini görmek istiyorum.

Kitaptan 6 Alıntı

Ümit 
09 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yoktan var olmanın ana gayesi AŞK tır.

En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 79 - Sınır ötesi yayınları)En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 79 - Sınır ötesi yayınları)
Ümit 
04 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

O'na döneceğine inanman için O'ndan olduğunu kabul etmen gerek.

En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 36 - Sınır ötesi yayınları)En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 36 - Sınır ötesi yayınları)
Kibrit çöpü 
12 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Hallac-ı Mansur
"Yaşamımda ölümüm,ölümümde yaşamım,
Ölümü ise mutluluk sayarım"

En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 15)En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 15)
Ümit 
01 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Vicdan sesi, her türlü madde ortamından farklıdır ve algılanması , duyulması oldukca güçtür.

En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 219 - Sınır ötesi yayınları)En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 219 - Sınır ötesi yayınları)
Ümit 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kur'an'ın 40.Suresi Mü'min suresidir, inanan, teslim olan, kabul eden,tamama eren anlamına gelmektedir.Ve 40.Ayetine denk gelen yerde de, cinsiyet ayrımı yapılmadan inanan her kimsenin eşitliği anlatılmaktadır.

En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 283 - Sınır ötesi yayınları)En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 283 - Sınır ötesi yayınları)
Ümit 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kur'an'a göre, Allah cenneti ve dünyayı yedi katlı olarak yaratmıştır.

En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 292 - Sınır ötesi yayınları)En-El Hak, Kevser Yeşiltaş (Sayfa 292 - Sınır ötesi yayınları)