En Karanlık Gece (Lords of the Underworld Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.688
Gösterim
Adı:
En Karanlık Gece
Alt başlık:
Lords of the Underworld Serisi 1
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055360238
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Darkest Night
Çeviri:
Meltem Uzun Akbulut
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayıncılık
En karanlık gecelerde saklanır aşk...

"Showalter muhteşem bir yazar."
-Karen Marie Moning-

"Doğaüstü aşk romanlarının en önemli yazarlarından birisi."
-Kresley Cole-

Güçleri... İnsanüstü tutkusu... Sonsuzluğun ötesinde...

Geçmişten gelen sesler tüm hayatı boyunca Ashlyn Darrow'a acı çektirmiştir. Bu kâbusa bir son vermek için Budapeşte'ye giderek doğaüstü yetenekleri olduğu söylenen adamlardan yardım istemek durumunda kalır. Ancak grubun en tehlikeli üyesi ve kendi cehenneminde tutsak olan Maddox'ın kollarına sürükleneceğinden bihaberdir.

İkisi de acılarını dindiren bu ani açlığa karşı direnemez ve karşı konulmaz bir tutkunun kıvılcımları alevlenir. Ancak her sıcak temas ve yakıcı öpücük onları yok oluşa... ve aşkın en zorlu sınavına doğru götürecektir.

Sonsuza dek lanetlenmiş olmalarına rağmen Karanlığın Efendileri karşı konulmaz bir baştan çıkarıcılığa ve akıl almaz boyutlardaki güçlere sahiptir. Gena Showalter'ın bu yeni ve inanılmaz serisini kaçırmayın...
416 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Gelelim bu kitaba... Yazarından okuduğum ilk kitap ve iyi ki okumusum dediğim fantastiklerden oldu. Geçenlerde tam olarak bu seriye benzer bir kitap daha okumuştum. Tamamıyla olmasa da iblis meselesi benzerdi ve karşılaştırmak gerekirse bu kitap açık arayla diğerine fark attı. Ki onu da çok sevmiştim.

Karanlığın efendileri, muhteşem savaşçılar... Kitap ilk sayfasından itibaren içine çekti beni. Özellikle bir ara çok popüler olan melekli fantastiklerden sonra ilaç gibi geldi.

Hastalık, şehvet, acı, gazap, ölüm ve şiddet. İlk kitapta şiddet iblisini içinde barındıran Maddox anlatılıyor. Serinin diğer kitaplarında da diğer iblisleri içinde yaşatan karakterler. Maddox'un sürekli iblisle yaşaması bir yana bir de laneti var. O da her gece ölmek ve sabaha geri dönmek.

Bir de Ashlyn var. Bu kızımızın da bir yeteneği var. Herhangi bir yere gittiğinde orada yapılmış en önemli, en gizli sırları duyması. Bu sesleri asla durduramıyor Ashlyn. Tabii sadece bir kişinin yanında duruyor sesler.

Kitap boyunca en sevdiğim Maddox'un içindeki iblisle savaşma sahneleri oldu. Şiddet birilerini incitmesini, öldürmesini ya da en azından sakatlamasini isterken aksini yapmak gerçekten çok zor. Ki bu iblisle ömür boyu yaşayacaksan. Tabi Maddox iblise uymanin verdiği cezayı çekiyor orası ayrı.

En bir sevdiğim kısım da az da olsa Yunan Tanrilarinin da kitapta olmasi oldu. Sadece onlardan bahsediliyor ama yine de çok sevdim umarım sonraki kitapta daha çok dahil olurlar olaylara.

En sevdiğim kısımları anlatırken bu kısmı es geçmek olmazdı. Kitabın sonlarına doğru yapılan fedakarlık beni benden aldı. Müthiş bir fedakarlık örneğiydi. Ben bu kadar cesaretli olamazdım.

Kitabın içinde cinsellik bulunuyor ama beni kesinlikle rahatsız etmedi bu durum.

Güzel bir fantastik arayanlara önerimdir. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Herkese iyi okumalar dilerim. :)
416 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Of of tek kelime ile bayıldım ya . Hasret canım arkadaşım gerçekten içtenlikle teşekkür ederim. Harika bir kitaptı. Öyle çok etkilendim ki hala Boyle bön bön bakıyorum etrafa. Bayıldım
Altı lanetlenmis savaşçı ölümsüz bir o kadar da lanetli bu kitabımızin kahramanı ise şiddet ile lanetli engelleyemediği şey engel olamadığı kızgınlığı ve ikili ruhu
Ne anlatsam ki öyle güzeldi ki hele ki kız ile karşılaşmaları yan yana geldiklerinde ki mükemmel uyumları hele bir yeri var göz yaşım aktı yeminle
Bayıldım ya 10/10
416 syf.
·Beğendi·9/10
İlk okuduğum kitabı buydu En karanlık gece. Ben çok beğendim kitabı. Fantastik türünü seviyorsanız bence okumalısınız. Sürükleyici basit anlatım ve farklı bir fantastik kurgu arıyorsanız bu kitabı kaçırmayın derim ben:) Yada kaçırın :)
416 syf.
·8/10
Harikaa Gena karanlik efendiler serisinde enfes karakterler yaratmis. Her bir karanlik efendi ve sevgilileri guclu karakterler ..hepsine bayildim ama en cok gideona hayranim
416 syf.
·Beğendi·10/10
Allah'ım o nasıl bir kitaptı öyle! Kitapta benim sevdiğim her şey vardı. Doğaüstü varlıklar, mükemmel bir erkek grubu, aşk ve güzel olan her şey...

Okumayı bitirdikten sonra bu kitaplar benim kitaplığımda olmalı dedim ama yine karşımıza ilk kitabı bulamama sorunu çıkıyor maalesef... Neyse gelelim kitabımızın konusuna -kesinlikle spoiler yok- Karanlığın Efendileri sonsuza dek bir lanetle yaşamak zorundadır. Maddox da onlardan biri. Ashlyn ise doğduğu andan beri peşini bırakmayan lanetine bu adamların son verebileceğini düşünür. Ve bu ikili karşılaşır. Zaten tam o andan itibaren de işler bambaşka boyutlara ulaşır.

Her karakteri çok sevdim. Ve her karakterin hikayesini okumak için sabırsızlanıyorum. Gerçi seri birazcık uzun olduğu için sonlara doğru yazar inşallah bozmamıştır diye düşünmüyor da değilim. Kitabı okurken nedensizce aklıma Ejder Serisi geldi ki bilen bilir ben o seriye de bayılırım. Bu seri de onun kadar güzel bir başlangıç yaptı. Bakalım ilerleyen kitaplarda neler olacak.
416 syf.
·Beğendi·8/10
1000kitap sitesinin bana kazandırdıkları.. Bir üyenin incelemesi ile keşfettiğim bir seri. Kitap okumaya fantastik-kurgu ile başladığım için bende bu tarzın yeri ayrı. Karanlığın Efendileri serisi de kibirlerinin ve kıskançlıklarının esiri olup yaptıkları hata yüzünden lanetlenen Tanrıların savaşçılarını anlatıyor. Serinin ilk kitabı, En Karanlık Gece'de Şiddet iblisi ile lanetlenen savaşçı Maddox ve bulunduğu yerdeki gelmiş geçmiş bütün konuşmaları duyan ve bundan kurtulmak isteyen Ashlyn'nin hikayesini anlatıyor. Her ne kadar kitapta Ashlyn ve Maddox bir anda birbirlerine aşık olmalarını yadırgasam da -ilk görüşte 'birbirimize aidiz' olayı benlik değil, bana samimi gelmiyor- kitabı beğendim. Sürükleyici ve farklı bir kurgu. Alışagelmiş vampir, kurtadam, düşmüş meleklerden sıkılanlar için bir değişiklik olabilir. İyi okumalar..
416 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Hayatımda okuduğum en akıcı kitaplardan birisiydi. Fantastik hayranı olmasam da kurgusu diğerlerinden farklı ve güzeldi. Mutlu sonla bitmesi ayrica mutlu etti. İkinci kitaba yarın başlıyorum.
416 syf.
·2 günde·8/10
Kutunun korunması için Pandora'ya verilmesi tanrıların koruyucuları olan savaşçıları kızdırmıştır. Bunu hakaret kabul eden savaşçılar Pandora'nın görevi yerine getiremeyeceğini ispatlamak için kutuyu çalmışlardır. Ancak kutu açılmış, kötülükler dünyaya salınmıştır. Dünyada gerçek bir kaosa sebep olan savaşçılar tanrılar tarafından lanetlenmiş ve her bir iblis bir savaşçının içine yerleştirilmiştir. Karanlığın Efendileri işte böyle doğmuştur.
Şiddet iblisine sahip Maddox aynı zamanda Pandora'nın ölümünden sorumlu kişi olduğundan her gece acı iblisinin sahibi Reyes tarafından altı kılıç darbesi ile öldürülüp ölüm iblisinin sahibi Lucien tarafından cehenneme götürülmekte ve geceyi orada geçirmektedir.
Ashlyn bulunduğu yerde geçmişten gelen seslerden bugüne kadar olan her sesi duymaktadır. Bu ona oldukça zor bir yaşam sunmuştur. Dünya Parapsikoloji Örgütü için çalıştığı sırada gittiği Budapeşte'de kalede yaşayan melekler hakkında duydukları onların kendisine yardım edebileceği düşüncesini doğurmuş ve kaleye yolculuğunda Maddox ile tanışmıştır.
Büyük bir maceranın ve büyük aşkların başlangıç fitili ateşlenmiştir.
Kitap bol karakter barındırıyor. Birbirinin üstüne yükselen çok olay var.
Seriyi daha önce okumuştum. Tekrar okumak aile ile toplanmak ve onların olayları bana tekrar anlatması gibi oldu. Hoş oldu. Karakterleri özlemişim.
Yetişkin fantastik kitabı okumak isteyenler için iyi bir tercih. Ülkemizde 7 kitabı çıktı. Devamı bir buçuk yıldır gelmiyor. Hikaye tamamlanır mı bilmiyorum. Yine de türü sevenler için okumaya değer olduğunu düşünüyorum.
416 syf.
·10/10
Waaaww.. waaawww.. waaawww..
Ne kitapti bea.. fantastik kitaplara bayiliyorum bu kitap muthisti tek kelimeyle. Etkisinden cikmam cok zor olucak belli yani.. kitaba gelicek olursak.. Karnligin birbirinden heybetli efendileri.. Budapeşte'deki kalelernde yaşamlarını sürdürürken onları öldürmek isteyen Avcıların kalelerine yaklaştığını fark ederler. Avcıların büyük ihtimalle yem olarak kullanılacak bir kadın gönderdiklerini dusunurler. Maddox da kadını bulmak ve öldürmek için ormana gittiğinde kız, ona yanında kalmasini soyler cunku Kız, yani Ashlyn, çocukluğundan beri kafasının içinde sesler duyuyordur. Ancak Maddox'la karşılaştığında tüm sesleri duymamaya baslamistir. Zaten Budapeşte'ye sesleri susturabilecek paranormal bir yaratık aramaya gelmis we Maddox'la karsilasmistr. Bir de iblislermzn kendine has lanetleri war. Maddox hem siddete hem de ölüm lanetine sahip. O acilara dayanan dew bi adam. Ashlyn de oyle bi adama layik mukemmel bi es idi. Ah ah kitapta öyle bi sahne war ki. Ashllyn harikaydi. Muthis bir seri. Yine gec kaldigim. Okuyun okutun we bayilin :D
416 syf.
Ben bittim. Şu romanı okuyunca ben bittim.
***spoiler***
Maddoooox diye bağırıp koşturasım geliyor. Sen ne kadar mükemmel bir insansın ya. Şiddet'in içinden böyle tutkulu bir adam çıkacağını okumak, insana şu kitabın gerçek olmasını diletiyor yahu. Ashlyn'in masum olmamasından hep korkmuştum, hikaye yarım kalırsa çok üzülürdüm. Ve o yaptığı fedakarlık, kendini öldürtmesi. Ve Anya'nın ikisini birden yaşatması, birbirine bağlaması. Eridim. Bunların dışında karakter olarak Paris'i ve Torin'i sevdim. Torin çok hüzünlü geliyor bana, kıyamıyorum. Paris'in de gergin zamanlarda kullandığı cümleler ve espriler çok hoşuma gitti. Danika'yı hiç sevmedim, Reyes'a üzüldüm ama umarım yok olur o kadın.
İyi ile kötünün belirsiz sınırında dengede durmaya çalıştığımızı bilmek zorundaydılar. Neden bunu yapıyorlar?
Yanımda sürekli öleceğine bensiz yaşamasını tercih ederim. Çok acı çekiyor ve buna izin veremem.
"Onu seviyordu. Bunu önceden de biliyordu. Ama şimdi emindi. O şefkat ve ışıktı. Tutku ve sakinlikti. Umut ve yaşamdı. Masumiyet ve... her şeydi. O, Maddox'ın her şeyiydi."
"Benim Maddox'ım olamazsın. Sen olamazsın."
Adamın yüzünde bir kez daha yoğun ve yakıcı bir şey parladı. "İkinci kez senin olduğumu iddia ediyorsun."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
En Karanlık Gece
Alt başlık:
Lords of the Underworld Serisi 1
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055360238
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Darkest Night
Çeviri:
Meltem Uzun Akbulut
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayıncılık
En karanlık gecelerde saklanır aşk...

"Showalter muhteşem bir yazar."
-Karen Marie Moning-

"Doğaüstü aşk romanlarının en önemli yazarlarından birisi."
-Kresley Cole-

Güçleri... İnsanüstü tutkusu... Sonsuzluğun ötesinde...

Geçmişten gelen sesler tüm hayatı boyunca Ashlyn Darrow'a acı çektirmiştir. Bu kâbusa bir son vermek için Budapeşte'ye giderek doğaüstü yetenekleri olduğu söylenen adamlardan yardım istemek durumunda kalır. Ancak grubun en tehlikeli üyesi ve kendi cehenneminde tutsak olan Maddox'ın kollarına sürükleneceğinden bihaberdir.

İkisi de acılarını dindiren bu ani açlığa karşı direnemez ve karşı konulmaz bir tutkunun kıvılcımları alevlenir. Ancak her sıcak temas ve yakıcı öpücük onları yok oluşa... ve aşkın en zorlu sınavına doğru götürecektir.

Sonsuza dek lanetlenmiş olmalarına rağmen Karanlığın Efendileri karşı konulmaz bir baştan çıkarıcılığa ve akıl almaz boyutlardaki güçlere sahiptir. Gena Showalter'ın bu yeni ve inanılmaz serisini kaçırmayın...

Kitabı okuyanlar 130 okur

  • Gülcan Bülbül
  • Tuğçe Topçu
  • esra baş
  • Buse
  • Zeynep Ertunç
  • Herdem Aydoğdu
  • KÜBRA
  • Aslı Uysal
  • gggfrp
  • Lina

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.5
14-17 Yaş
%3
18-24 Yaş
%31.8
25-34 Yaş
%34.8
35-44 Yaş
%19.7
45-54 Yaş
%7.6
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.7
Erkek
%4.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.1 (20)
9
%17.5 (10)
8
%19.3 (11)
7
%12.3 (7)
6
%8.8 (5)
5
%3.5 (2)
4
%1.8 (1)
3
%0
2
%0
1
%1.8 (1)