Erkek Dublajı

8,6/10  (17 Oy) · 
44 okunma  · 
14 beğeni  · 
938 gösterim
Zincirleme tesadüflerin bileşkesidir ömür. Hepimiz farkında olmadan başkalarının hayatını evlat edinmiş, başkalarının acılarını yaşıyor olabiliriz. Hepimiz kendi hikayelerimizin içinde başka insanların hikayelerini saklıyor da olabiliriz. Bazen bir film karesi, bazen bir kitapta geçen tek bir cümle ya da etrafımızdaki insanlardan herhangi birinin ağzından çıkan bir söz özetleyebilir bütün yaşamımızı. Sanki o an bizim hayatımızı seslendiriyordur o film, o kitap ya da o kişi.

Dünya birbirinin kopyası kaderler üzerine kurulu bir düzene göre işlemektedir. Bizler benzer mutluluklara dahil oluruz, benzer acılara maruz kalırız. Kadınlar ya da erkekler... Cesaretin ve acının cinsiyeti yoktur. Adem ve Havva'dan bu yana, erkekler; bazen kadınların söylemeye cesaret edemediklerini söylerler açıkça, yeri geldiğinde de kadınlar erkeklerin adına konuşurlar…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054994175
 • Yayınevi:
  Destek
 • Kitabın Türü:
^ Göğe bakma durağı ^ 
 20 Şub 11:22 · Beğendi · 10/10 puan

Bir kitabın daha sonuna gelmiş bulunmaktayım.Gelelim kitabın konusuna hepimiz bu kitaptaki olayları yaşamışızdır,aynı duyguları paylaşmışızdır.Tamda bu devrede yazar bir erkeğin kaleminden bize anlatmış.Sıkılmadan okudum diyebilirim.Sıkıcı, yorucu iş temposunda birazcık yol arkadaşı oldu.Tam da karmaşık bir durumda iken. Çoğu hikayedeki kadınları kendime benzettim, çabalayan, didinen, yıpranan ama sonunda sabredince mutluluğa ulaşan kadınları gördüm. Buda beni hayata umutlu kıldı.