Evanjelizm (Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7.013
Gösterim
Adı:
Evanjelizm
Alt başlık:
Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
608
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053111054
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Baskılar:
Evanjelizm
Evanjelizm
Evanjelizm
Günümüzde tarihte örneğine hiç rastlanmamış bir mefhumla karşı karşıyayız: Farklı inançlar aynı amaca konsantre olmuş durumda. Kral Davud soyundan Yahudilerin beklediği Mesih, özellikle Evanjelist Hıristiyanların beklediği İsa Mesih, başını İran’ın çektiği Şii İslam inancındaki Müslümanların beklediği kayıp 12. imam olan Hz. İsa ile bir kısım Sünni Müslüman tarikat ve cemaatlerin beklediği Mehdi ve Hz. İsa’nın gelişine yönelik 21. yüzyılın ilk çeyreğine atıf yapan kuvvetli inanç ve spekülatif siyasi atraksiyonlar şaşılacak derecede örtüşüyor. Nasıl oluyor da tüm semavi dinler ayrı ayrı amaçlarla aynı kurtarıcıyı bekliyor? Biz kimin neye inandığını yargılamıyoruz. Ancak bu farklı inanç sahibi yüz milyonlar nasıl olup da bir nevi mutabakat içinde olabiliyorlar? İşin bir başka tarafı da giderek alenileşiyor. Yukarıda saydığımız Mesih/Mehdi beklentisi öyle bir toplumsal histeriye dönüşüyor ki, tarafların hepsi onun bir an önce gelmesi için adeta Tanrı’yı kıyamete çağırıyor. Evanjelizm’in körüklediği bu histerinin nasıl vahim sonuçlara yol açabileceğini öngörmenin pek de mümkün görünmediği çağımızda bu mezhebin doğuşundan günümüze dek yükselişinin öyküsünü tarihi gerçeklerin ışığı altında okuyacaksınız... (Tanıtım Bülteninden)
608 syf.
·35 günde·Beğendi·6/10
Güzel bir inceleme olmuş. Keyifle okudum bu konu hakkında bir kaç kitap daha okumak istiyorum. Bakalım diğerleri bu konuda neler yazmışlar.
Bu konulara ilgilenenler için okunmaı gerek diye düşünüyorum
596 syf.
·Beğendi·10/10
Muhteşem Bir Çalışma Olmuş, Gerçekten okuru Etkileyen ve Okuduktan Sonra da okuru, Film senaryolarındaki Ayrıntıları Daha Farklı Bir Bakış açısından Bir izlenim bırakması ayrı bir Özellik
608 syf.
·40 günde·Beğendi·9/10
Yazıldığı tarihe kadar muhteşem bir arşiv araştırması diyebilirim. Zaten son yedi sayfanın kaynakça olmasından da bu durum anlaşılabiliyor. Bir TV programında yazar, 10 bine yakın kitap okuduğundan bahsetmişti, eserlerindeki alıntılar da bu sözü inandırıcı kılıyor bir bakıma.
556 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Bu kitabı yeni dünya düzenini merak eden herkesin okuması gerekiyor. Çok faydalı bilgiler ışığında yapılan bir çok önemli olayın nedeni ve sonucunda olacakları açıklayan yazar mükemmel bir yapıt ortaya çıkarmış.
608 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Bu önemli eseri okuyunca çok şaşırtıcı bilgiler elde ediyorsunuz. Yahudilerin, evanjelist Hristiyanların Türkiye ve ortadoğu üzerindeki emellerini çok açık bir şekilde görmekte ve bunları gerçekleştirmek için neleri göze aldıklarını bizzat Bu kitapta şahit olacaksınız. Türkiye'nin ezoterik merkezlerin Yahudiler ve evanjelistler için 200 yıldır kurmak istedikleri tek devlet tek tek dilli ve tek Yeni Dünya dinli yeni dünya düzenin merkezindeki bir ülke olduğunu okuyacaksınız. Türkiye'nin yeni dünya düzeninde Hedef tahtasına oturtulduğu ve "ılımlı İslam" diye bir modelin uydurularak nasıl da içeriden bu güçlere hizmet edildiğini bu kitap sayesinde öğreniyorsunuz.
iç ve dış kuvvetlerin yaptığı bu saldırılar neticesinde Türkiye'nin nasıl önemli bir devlet olduğunu öğreniyor ve bölgedeki diğer devletlere olan saldırılarında bir gün gelip Türkiye bulacağını düşünceye itibariyle hafızanıza yer ediyor. Türkiye'nin büyük devlet yapılanması ve saglam bir Orduya İhtiyacı olduğunu milli bir güvenlik konsepti oluşturması bu yeni dünya düzeninde şarttır. Netice itibariyle ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları gördükten sonra kitabın son satırlarında Türkiye'nin bekası Ve son söz isimli bölümlerde Türkiye'nin ne yapabileceği ve ne yapması gerektiğini anlıyorsunuz ve her Türk vatandaşı bu kitaptan sonra ne yapabilirim sorusunu kendine sormalidir.
Son olarak bu kitaptaki önemli bir alıntı kitabı anlamanızı da ve kitabın sizde oluşturduğu hassasiyet açısından güzel bir özet niteliğindedir.
"Türkiye Batı siyasetinin tehdidi altında çare ahlaki şuurda Hz Muhammed Mustafa (SAV) milli şuurdan Mustafa Kemal'in çizgisinde Bütün Türkler bir Ordu olmak mecburiyetindedir"
608 syf.
·11 günde
Eser oldukça geniş çaplı bir çalışma. Bu konuya dair bilgi sahibi olmak isteyenler için el altı kitabı mahiyetinde. Hristiyanlığın içinden doğan Protestan mezhebinin bir kolu olan Evanjelizm'in asıl amaçlarını öğrenmek şaşırtıcı. Yeni Dünya Düzeni'nin mimarları ve mensup oldukları türlü gruplar ve bunların temelde Siyonizm'e ve Büyük Ortadoğu Projesi'ne hizmet ediyor oluşu gözler önüne serilmiş. Tarih boyunca Evanjelizm'in gelişimini, özelde ABD'deki genelde ise tüm dünyadaki faaliyetlerini, bütün bu faaliyetlerin sebebinin politik olmaktan ziyade ezoterik ve dînî olduğun geniş yelpazede okuyucuya sunuyor Sayın Ramazan Kurtoğlu. Okumaya değer...
Güzel ve ıyi tenkit ve tasnif edilmiş bir kitap konu bakımından karışık olsa da tek solukta sakin kafayla insanı içine çekiyor. Ayrıca malesef ki kitapta yazılanların çoğu gerçek ve gerçekleşmek üzere. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim
596 syf.
·Beğendi·10/10
EVANJELİZM; İlk cümleden son cümleye kadar bu derece can acıtan, bu derece gerçekleri doğrulanabilir bir eser.

Ancak ve ancak yüreği sağlam, sinirleri harap olmamış okuyuculara göre bir kitap.

Her biri satırını, atlamadan çizerek okudum. Döndüm tekrar tekrar okudum. Tüylerim diken diken oldu. Kitabı okuduğumdan beri uykularım kaçtı.
Veee, bu kitaptan yapacağım çok ama çok alıntı var.

Bu eseri bizlere kazandıran; Sayın Dr. Ramazan Kurtoğlu'na sonsuz saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Evanjelizm kitabını (Güncelleştirilmiş 6.Baskı - ORION Yayınlarından çıkan) ; Ben solcuyum, ben sağcıyım, ben Türkçüyüm, ben İslamcıyım diyen, bir vakit, beş vakit, hiç vakit namaz kılan, dedelerinin kim olduğu ve nereden geldiğine kafayı takmayan, bu vatan benim, ben Türk'üm diyen herkesin vakit kaybetmeden okuması gerekmektedir.

Her ne okuyorsanız, bırakın, bu kitabı okuyun....
Tek ama tek gerçeği görmek istiyorsanız; hemen şimdi kitabı alın ve başlayın.

Bizlerin ve yarınlarda evlatlarımızın başına gelecekleri görünüz, anlayınız, idrak ediniz, sorgulayınız ve bakalım gözünüze uyku girecek mi?

Hangi cehenneme doğru olabildiğince hızla itildiğimizi aklınızı ve gözlerinizi dört açarak görünüz...
596 syf.
İstanbul Aydın Üniversitesi'nin öğretim görevlilerinden olan yazarın okuduğum ilk kitabıdır. İlk baskısını 2006'da yapmış. Kitabın tam adı: "Evanjelizm: Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak". Bu başlığı okuyunca hristiyanlığın bir kolu olan evanjelizmi anlattığını düşünebilirsiniz. Fakat kitabın başında küçük bir tanımın dışında neredeyse tamamen komplo teorilerini yineleyen bir kitap olmuş. Bu zamana kadar hakkında okuduğum bütün "gizli örgütlerin" hemen hepsine atıf var kitapta. Hepsi evanjelizmin destekçileriymiş hesapta. Dolayısıyla bu kitabı çok tavsiye edemeyeceğim.
596 syf.
·25 günde·Beğendi·9/10
Okuru tek sıkan şey bence yazarın çok sık tekrar yapması. Kitabın yeni baskılarında bu şekilde mi bilmiyorum fakat bu baskıda çok sık tekrar var. Konusu itibariyle Yahudi-Hristiyan topluluğun BOP projesinde ülkemiz üzerindeki ortak amaçları. Özellikle evanjelist hristiyan denilen topluluğun insanı hayrete düşüren tek dünya-tek devlet-tek din ideali uğruna neler yaptığını yazar oldukça sağlam kaynaklara dayanarak çok iyi anlatmış. Ülkemiz üzerine oynanan oyunları daha iyi anlayabilmek için okuyun...
608 syf.
·43 günde·Beğendi·10/10
Dünyadaki olanlar, olacaklar, varsayımlar, gerçekler, masallar ruhumu korkutuyor...
Bu kitabı okudukça insanoğlunun ne kadar cani olduğunu öğrenmek mide bulandırıcı...
608 syf.
·6/10
Her kitapta yararlı bilgiler mevcuttur yalnız kitap kendini çok tekrarlamiş okurken sıkıyor Hristiyanligin protestan mezhebine bağlı bir tarikatin Hristiyanligin en büyük camiası olduğuna tanık olacaksınız
Evanjelikler semaya yükseldikten sonra yeryüzünde kalan birçok insanın ruhsal gözü açılacak, tövbe edecekler.
Kudüs! Ey Kudüs! Dünyanın başşehri Kudüs. Üç ilahi dine; İslam'a, Hıristiyanlığa ve Yahudiliğe göre kutsal Kudüs. Ezoterik temele dayalı kurumların, tapınakçıların, İlluminati'nin başşehri Kudüs.
Günümüzde ekümenizm dini temsilin siyasal gücünü ifade eder. Başlangıçta sadece Protestan kiliseleri birleştirme maksadını taşıyan bu dini akım zamanla bütün kiliseleri, Katolik, Ortodoks Hıristiyanlığı birleştirmeyi hedef almış, günümüzde ise bütün dinleri birleştirmeye odaklanmıştır.
Dinler arası diyalog ve ılımlı İslam'ı bu açıdan değerlendirmek gerekir.
Günümüzde saldırı yöntemleri çok değişti. Filmler, TV dizileri, müzik, kitap, yazılı ve görsel medya, her biri öldürücü psikolojik harp silahı olarak kullanılıyor.
Ramazan Kurtoğlu
Sayfa 204 - Destek Yayınları
Hint asıllı Salman Rüşdi'nin Şeytan Ayetleri kitabı bunlar tarafından bastırılıp finanse edilmişti. Adım adım operasyon yapıyorlar. Daha önceden Ortadoğu'da sahte Mesih ve sahte peygamber manipülasyonları uygulamaya kondu. Şimdi ise Kuran'a yönelik ajitasyon ve tahrifata yöneldiler.
Kitapta müslümanların kadınları domuz gibi gördüğü, İslam dünyasında işkenceler yapıldığı, insan haklarının ihlal edildiği yazıyor.
Kısaca kitap tanrısal değil, şeytani. Dini değil, siyasi maksatla yazılmış.
İlahiyat Fakültesi Profesörü Bayraktar Bayraklı'ya göre "Günümüzde bahsedilen Deccal çıkacak, Hz. İsa inecek gibi kıyamet alametleri bir hurafe"dir.

Haber Türk, 21 Aralık 2012
Ramazan Kurtoğlu
Sayfa 18 - 8.Baskı, Haziran 2018

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Evanjelizm
Alt başlık:
Tanrı'yı Kıyamete Zorlamak
Baskı tarihi:
Ekim 2017
Sayfa sayısı:
608
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053111054
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Baskılar:
Evanjelizm
Evanjelizm
Evanjelizm
Günümüzde tarihte örneğine hiç rastlanmamış bir mefhumla karşı karşıyayız: Farklı inançlar aynı amaca konsantre olmuş durumda. Kral Davud soyundan Yahudilerin beklediği Mesih, özellikle Evanjelist Hıristiyanların beklediği İsa Mesih, başını İran’ın çektiği Şii İslam inancındaki Müslümanların beklediği kayıp 12. imam olan Hz. İsa ile bir kısım Sünni Müslüman tarikat ve cemaatlerin beklediği Mehdi ve Hz. İsa’nın gelişine yönelik 21. yüzyılın ilk çeyreğine atıf yapan kuvvetli inanç ve spekülatif siyasi atraksiyonlar şaşılacak derecede örtüşüyor. Nasıl oluyor da tüm semavi dinler ayrı ayrı amaçlarla aynı kurtarıcıyı bekliyor? Biz kimin neye inandığını yargılamıyoruz. Ancak bu farklı inanç sahibi yüz milyonlar nasıl olup da bir nevi mutabakat içinde olabiliyorlar? İşin bir başka tarafı da giderek alenileşiyor. Yukarıda saydığımız Mesih/Mehdi beklentisi öyle bir toplumsal histeriye dönüşüyor ki, tarafların hepsi onun bir an önce gelmesi için adeta Tanrı’yı kıyamete çağırıyor. Evanjelizm’in körüklediği bu histerinin nasıl vahim sonuçlara yol açabileceğini öngörmenin pek de mümkün görünmediği çağımızda bu mezhebin doğuşundan günümüze dek yükselişinin öyküsünü tarihi gerçeklerin ışığı altında okuyacaksınız... (Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 135 okur

  • Ozlem ozhan
  • BüşRafet Yılmaz
  • Mehmet
  • Tolga Karaüzüm
  • Merve Denli
  • RIDVAN KILIÇ
  • Güney Sonel
  • Kelamsever
  • Erhan Çağlar ÇETİN
  • samim derinbay

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%15.4
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%0
25-34 Yaş
%15.4
35-44 Yaş
%53.8
45-54 Yaş
%15.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%23.8
Erkek
%76.2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29 (20)
9
%17.4 (12)
8
%14.5 (10)
7
%5.8 (4)
6
%2.9 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları