Ezoterik Batıni Doktrinler Tarihi

8,0/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
6 beğeni  · 
328 gösterim
Kayıp iki Kıta Mu ve Atlantis'ten, Maya, Uygur ve Mısır Uygarlıklarına, Yahudilikten, Hıristiyanlık ve İslâm'a Uzanan Masonluk, Ezoterizm ve Batınilik Üzerine Bir Araştırma

Tektanrılı inancın kökleri nerededir?
İlk Tektanrılı Din İnananları Kimlerdir?
Günümüz Semavi Dinlerinin Kökleri Nerededir?

İşte bu araştırma, insanlık tarihinin karanlık günlerinden bu yana inanç sistemlerini derinden etkileyen bir öğretinin, Ezoterik inançların tarihi gelişim süreci içinde ele alınmasından ibarettir. Tektanrılı dinlerin doğumunun yanısıra, akılcı düşünme sisteminin de bugüne ulaşmasını ve günümüzün akıl çağı olmasını sağlayan Ezoterik öğretiler, Tanrı'nın korku değil; sevgi olduğunu, akılcı düşüncenin yanı sıra sezgi gücü ile de ortaya koymaktadüır. Günümüzün en büyük eksikliği bu yüce sevginin cesaretle ortaya konulmamasıdır. İşte bu eserin gerçek amacı sevginin bu en yüce ifadesini, belirli kesimlerin tekelinden çıkartıp geniş kitlelere ulaştırmaktır.
Zişan Dakım 
26 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tek tanrılı inancın kökleri nerdedir? İlk tek tanrılı din inanırları kimlerdir? Günümüz semavi dinlerinin kökleri nerdedir?
Birçok farklı konuyu ele alan muhteşem bir kitap. Tasarımı sebebiyle de insanı daha ilk sayfadan içine ceken bir kitap. Okumaktan büyük bir zevk aldim. Bu yüzden tavsiye edebileceğim sayılı kitaplardan birisi.