Fırtına Büyücüsü Dresden Dosyaları 1. Kitap

8,6/10  (5 Oy) · 
13 okunma  · 
4 beğeni  · 
598 gösterim
Harry Dresden işinin en iyisiydi. Eh, teknik olarak o işi yapan tek kişiydi. Dolayısıyla Chicago Emniyet Müdürlüğü fanilerin yaratıcılığını ya da kapasitesini aşan bir vakayla karşılaştığında cevaplar almak için onun kapısını çalıyordu. Çünkü 'günlük' dünya aslında tuhaf ve büyülü şeylerle dolup taşıyordu ve bunların büyük bölümünün insanlarla arası iyi değildi. İşte Harry burada devreye giriyordu. Sorun çıkaran tuhaf şeyleri enselemek için bir büyücü gerekiyordu.

Tek bir sorun vardı. Harry tabiri caizse sinek avlıyordu. Bu yüzden polis kara büyüyle işlenmiş bir çifte cinayet vakası için ondan yardım isteyince Harry'nin gözlerinde dolar işaretleri belirdi. Ama kara büyünün olduğu yerde onu yapan bir kara büyücü de vardır. Ve o kara büyücü Harry'nin ismini biliyordu. Olaylar işte o noktada... ilginçleşmeye başladı. Büyü. İnsanı ölüme götürebilir.

"Heyecan verici, iyi kurgulanmış, karmaşık, sürükleyici ve şaşırtacak kadar iyi bir ilk roman."
-Chris Bunch-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  367
 • ISBN:
  9786053750680
 • Orijinal Adı:
  Storm Front Book One Of The Dresden Files
 • Çeviri:
  Ulaş Apak
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
enis atlıbaşı 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kendimi bildim bileli polisiye okuyucusuyum, izleyicisiyim. Bunda yaşıtlarımın Şeker Portakalı okurken, bana Agatha Teyze okutulmasının rolü de büyük. Okuduğum en iyi betimlemeye sahip kitaplardan. Konunun, kitabın, Chicago'yu yaşadım, o yağmur damlaları benim yüzüme düştü.

Fantastik edebiyat desen var, polisiye var, büyük büyük akrepler de var. Yenilesi bir kitap olmuş.

Kitaptan 1 Alıntı

enis atlıbaşı 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Dairem stüdyo tipindedir. Köşede küçük bir mutfağı, bir tarafta da şöminesi olan, fazla büyük olmayan bir odası vardır. Diğer odaya, yani yatak odama ve banyoma açılan bir kapı, zeminde delaboratuvarımın bulunduğu alr bodruma inen menteşeli bir kapı vardır. Dairemin her tarafı bol miktarda eşyayla doludur - zeminde bir çok halı, duvarlarda duvar halıları, müsait olan her yüzeye koyduğum bir biblo ve antika koleksiyonu, köşede asam, kılıç bastonum ve bir gün gerçekten düzenleyeceğim bel vermiş birkaç kitap rafım durur.

Fırtına Büyücüsü, Jim Butcher (Sayfa 88)Fırtına Büyücüsü, Jim Butcher (Sayfa 88)