8,8/10  (19 Oy) · 
91 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.485 gösterim
Ganj nehrinin yatağında, insan küllerinden oluşma, olağanüstü nitelikler içeren, gizemli bir yaşam ortamı vardır. Burada yaşayan balıklarda zamanla hem insanca, hem de insanüstü özellikler belirir. Binlerce yıl süren evrim sonunda, giderek insanoğlunun beyin gücünü aşan balık türleri oluşur. Bu yaratıklar, yeryüzündeki canlıların en gelişmiş ve en yeni türü olmanın onuruyla kendilerini "Ganj'lılar" olarak adlandırırlar.

Bu üstün beyinli yaratıklar, değişim tutkusuna kapılırlar. Tek amaçları insana dönüşüp yeryüzüne çıkmak, yok olmanın eşiğinde bulunan dünyayı kurtarıp insanlara, aklın boyutlarını aşan gözkamaştırıcı yaşam olanakları sunmaktır.

"Ganga", bu gizemli canlı türünün, insana dönüşmeyi başarmış tek temsilcisi olarak insanların arasına karışır. Ganj'lılar adına, yeryüzünü ve insanları tanıyıp yaşam deneyimi edinmek için dünyayı dolaşmaya başlar. Bu süreçte, öylesine gülünç, korkunç, acıklı ve şaşırtıcı olaylarla karşılaşıp soluk kesici serüvenler yaşar ki!..

Ganga ile bir gün siz de karşılaşabilirsiniz. Görkemli beyninize yoğunlaşıp düşünerek, yaratıcı gücünüzü uyararak, onu algılayabilirsiniz. Bunu başarırsanız, yepyeni bir yaşama adım atmanın sevinç ve coşkusuyla kuşatılacaksınız.
Nesli 
 10 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Ganga", bu gizemli canlı türünün, insana dönüşmeyi başarmış tek temsilcisi olarak insanların arasına karışır. Ganj'lılar adına, yeryüzünü ve insanları tanıyıp yaşam deneyimi edinmek için dünyayı dolaşmaya başlar. Bu süreçte, öylesine gülünç, korkunç, acıklı ve şaşırtıcı olaylarla karşılaşıp soluk kesici serüvenler yaşar ki!..''
Yarı balık yarı yarı insan daha birçok sekilde bir varlığa büründürmeye çalıştığım Ganga .Okuduğum yıllarda sürekli göz kapaksız insan hayal etmeye başlamıştım oldukça sürükleyici ve etkileyici bir kitap

mustafa KURT 
29 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

çok güzel bir kitap eğer gerçek bir teori ise bende başka duygular canlandırdı ve beyin evrimi konusunu tam anlayamadım lütfen anlatınbu arada kitapta en çok bilim duygusu baskındır gerçek mi değil mi araştırmak istiosunuz ve kitapta en çok beğendiğim bölüm ganga nın olgun ruhları yenmesi olmuşyur :)

Irmak Özsiper 
27 Nis 21:50 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

bu kitabı 2016 yarıyıl tatilinde okudum 3 günde bitirdim gerçekten harika bir kitap.7den 70e herkes okumalı . insanı farklı dünyalara götürüyor.bu olayları düşünmeden edemiyorsun