Gidiyorum Bu

8,5/10  (115 Oy) · 
366 okunma  · 
98 beğeni  · 
2.547 gösterim
Her mısrası dehanın gümüş çivileriyle çakılmış, sapasağlam şiirler! gidiyorum bu, en görmüş geçirmiş okuru bile hayretlere gark edecek nitelikte: Fırından yeni çıkmış bir kült kitap!rnrnAh Muhsin Ünlü, Modern Türk Şiiri'nin keçiyollarında, uçurumlarında, zirvelerinde hünerli bir samuray, muzip bir derviş, fiyakalı bir çita gibi dolaşıyor.rnBu müstesna, janjanlı, kıyak şiirlerin ikinci baskısını övünçle, kıvançla, sevinçle sunuyoruz..
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  84
 • ISBN:
  9755702513
 • Yayınevi:
  Sel Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Admış 
 26 Mar 16:34 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Farklı..

Atasözleri ve Deyimler sözlüğüne; "Onur Ünlü Kafası yaşamak" diye yeni bir deyim girmeli. Farklı düşünen ve ya farklı bir söz sarf eden birine; "Hayırdır kardeşim, Onur Ünlü Kafası mı yaşıyorsun?" diye bir soru yönlendirebilmeli insanlar..

Şimdi buraya kitapla ve ya Onur Ünlü (Ah Muhsin Ünlü) ile ilgili ne yazarsam kifayetsiz kalacak biliyorum.

Bu kitapla iki sene önce arkadaşım vesilesiyle tanışmıştım. O gün de okumuştum, ama bir şey anlamamıştım. Şimdi kafam yerinde, Onur Ünlü Kafası yaşıyorum çünkü. Hani olur ya, içmişsin sonra ne dediğini bilmiyorsun, içindekileri söylüyor, bunun dışında laf sarf etmiyorsan.. Hah, işte Onur Ünlü Kafası... Kimin ne dediği, ne diyeceği umurunda değil..

Lafları, sözleri alengirli, sağ diyor ama kastettiği sol.. Kara diyor, ama kastettiği şey siyah.. Bunun gibi bir şey.. Ya zaten,

"Sen o filmi iki saat izliyorsun ama ben ona altı ayımı verdim. İki saatte her şeyi çözüp seni buradan gönderemem, kusura bakma! Birazcık oynayacağız." diyen bir adamdan bahsediyoruz.. Öyle kolayca şiirleri/filmleri anlayıp haydi ben yoluma gideyim artık demek olmuyor..

Eğer sen Onur (Ah Muhsin) Ünlü okuyor/izliyorsan; basit hiçbir şey beklemeyeceksin.. Haydi, beyninin motorlarına biraz gaz ver ki, okuyunca çok geride kalma.. Keyifli beyin sancıları dilerim.. ;)

Taner durmaz 
05 May 17:11 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Farklı bir tarz şiirler güzel okunacak kitaplara eklenebilir Her mısrası dehanın gümüş çivileriyle çakılmış, sapasağlam şiirler!

gidiyorum bu, en görmüş geçirmiş okuru bile hayretlere gark edecek nitelikte bir kült kitap! Ah Muhsin Ünlü, Modern Türk Şiiri'nin keçiyollarında, uçurumlarında, zirvelerinde hünerli bir samuray, muzip bir derviş, fiyakalı bir çita gibi dolaşıyor

elif akkoca 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Zihin açıcı bir kitap.Yazarı bağımlılık yapabiliyor.Her bir mısrası başlı başına bir şiir olabilecek kadar niteliklidir ayrıca.

''Artık seni bir çiçeğin yerine kopartmak istiyorum sevgilim.''

Küçük kara balık 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

öyle güzel ki kelimeler ile dansı...

bu kitabın her sayfasını tüm dünyaya yüksek sesle okumak istedim....
herkes okusun bence hem içinden hem dışından..

KeMâL 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Leyla ile Mecnun'un yönetmeni olan Onur Ünlü'nün ( Ah Muhsin Ünlü ) adından merak ederek aldığım kitabı beğenerek okudum. Son derece kapalı ve modern tarzda serbest olan şiirlerden oluşuyor. Bazı cümleleri, bazı şiirleri anlamayabilirsiniz. Gerçekten kelimelerle çok oynamış. Hatta öyle kelimeler kullanmış ki, bazılarının harflerini yuvarlamış, bazılarının hecesini kesmiş okurken siz kelimeyi normal okuyorsunuz ama tekrar bakıtığınızda kelime yuvarlanmış yada harfi eksik fark etmiyorsunuz kelimenin anlamına göre.

İsmi gibi Ah'lar ile başlayan mısralar var bol bol. Hüzün dolu, mesaj dolu süper şiirler. Kudüs, savaş, 90'lar, siyaset, aşk konularında yazılmış şiirler. Dini konularda yazdığı şiirler var çoook beğendim. -" Resullullah ile Benim Aramdaki Farklar"- şiiri beni benden aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=Bp-DFYaGaCc kendi sesinden dinlemek isterseniz buyrun.
Ah O Gemide Bende Olsam şiiri de ayrı bir muazzam. Kısacası okunması gereken bir eser. Son derece zeka ürünü, kapalı bir üslup... Sakin kafa ile tekrarlayarak ve satır satır düşünerek okunması gereken bir eser. İtiraf etmeliyim ki ilk kez bu kadar farklı bir üslup ile karşılaştım. Bazı şiirleri sıkıcı olabilir ama genele vurduğumuzda bunu kapatacak güzellikte. Beğendim sizlere de tavsiye ederim.

Sümeyye Ev 
11 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Güldürürken düşündüren kısmını at 'düşündürürken güldüren' kısmı bu kitabın özeti.

DESTİNA ÖYKÜ 
22 May 23:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ah Muhsin ÜNLÜ – Gidiyorum Bu*

Her mısrası dehanın gümüş çivileriyle çakılmış, sapasağlam şiirler! Gidiyorum Bu, en görmüş geçirmiş okuru bile hayretlere gark edecek nitelikte bir kült kitap!

Ah Muhsin Ünlü, Modern Türk Şiiri’nin keçiyollarında, uçurumlarında, zirvelerinde hünerli bir samuray, muzip bir derviş, fiyakalı bir çita gibi dolaşıyor.

Daha önce yayınlanmamış şiirlerin de yer aldığı bu genişletilmiş baskıyı kıvançla sunuyoruz. (Tanıtım Bülteninden)

İşte karşınızda Ah Muhsin ÜNLÜ..

İşte en sağlam kült şiirler..

Hani bazı şiirler vardır sizi duvara çarpar geri getirir işte öyle bir şey..

Okuduğum en kült şiir kitabı idi. Fakat içinde derin bir hikaye barındıran..

Kalemine sağlık Ah Muhsin ÜNLÜ Ah..

Peki kim mi bu Ah Muhsin ÜNLÜ;

Asıl adı Onur Ünlü olan şair, şiirlerinde Ah Muhsin Ünlü adını kullanmaktadır.
1973 yılında İzmit'te doğdu. Altı yaşından itibaren yirmi üç yıl boyunca öğrenci olarak yaşadı. Öğrencilikle ilişiğinin kesilmesinin ardından fotoroman yönetmenliği, düğün müzisyenliği ve ticari yazarlık yaptı. 22 Haziran 1993 günü akşamı, saat altıya çeyrek kala başladığı şiir çalışmalarına, 4 Eylül 1998 sabahı on biri yirmi geçe son verdi. Tekrar şiire başlamak için uygun koşulların oluşmasını tevekkülle ummak istiyor.

Herkese keyifli okumalar kitap sever güzel insanlar..

Gökhan Dede 
23 Oca 16:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Son derece kült ve alışılmışın dışında bir eser. Şiire ilginiz varsa mutlaka okunulması ve kütüphanenizde bulunması gerekiyor. "Resulullahla Benim Aramdaki Farklar" şiirini ise mutlaka Beyti Engin'in yaşamasından (okumasından değil, seslendirirken adeta yaşıyor) dinlemelisiniz.

Mine 
07 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

aslında pek şiir sevmem. ama ''YAŞASIN! NE KADAR DA İDEOLOJİK YAKLAŞIYORUZ BİRBİRİMİZE'' diyen bir adamın şiirleri sevmek değil ezberlenmeli...

Dila. 
14 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Bir dizeyi ne kafiyesidir redifidir tüm terimleridir, ne de anlam olarak bir sonraki dizeye bir türlü bağlayamadığım şiirlerden oluşuyor. Bence şiir akıl işi de değildir zaten...

Resullallahla Benim Aramdaki Farklar şiiri ise bence hepsinden çok ayrı, hem pek kimsenin cesaretini dökemediği cümleler barındırıyor (olabilir) hem de insanı kendisine öyle bağlıyor ki, annesini henüz kaybetmiş küçük bir çocuğa dönüşebiliyorsunuz...

2 /

Kitaptan 75 Alıntı

"Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur.
Ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek."

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin ÜnlüGidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü

Zaten herkes edebiyat aşığı, derin felsefe uzmanı, yaşam gurusu
Filozof, şair bırakın bu mükemmellik ayaklarını
Hepimiz aciziz, muhtacız!

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin ÜnlüGidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü
Yüksel Çetin 
21 May 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 8/10 puan

''Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur.
Ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek.''

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin ÜnlüGidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü