Gidiyorum Bu

8,5/10  (154 Oy) · 
486 okunma  · 
149 beğeni  · 
2.867 gösterim
Her mısrası dehanın gümüş çivileriyle çakılmış, sapasağlam şiirler! gidiyorum bu, en görmüş geçirmiş okuru bile hayretlere gark edecek nitelikte: Fırından yeni çıkmış bir kült kitap!rnrnAh Muhsin Ünlü, Modern Türk Şiiri'nin keçiyollarında, uçurumlarında, zirvelerinde hünerli bir samuray, muzip bir derviş, fiyakalı bir çita gibi dolaşıyor.rnBu müstesna, janjanlı, kıyak şiirlerin ikinci baskısını övünçle, kıvançla, sevinçle sunuyoruz..
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  84
 • ISBN:
  9755702513
 • Yayınevi:
  Sel Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Admış 
 26 Mar 16:34 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Farklı..

Atasözleri ve Deyimler sözlüğüne; "Onur Ünlü Kafası yaşamak" diye yeni bir deyim girmeli. Farklı düşünen ve ya farklı bir söz sarf eden birine; "Hayırdır kardeşim, Onur Ünlü Kafası mı yaşıyorsun?" diye bir soru yönlendirebilmeli insanlar..

Şimdi buraya kitapla ve ya Onur Ünlü (Ah Muhsin Ünlü) ile ilgili ne yazarsam kifayetsiz kalacak biliyorum.

Bu kitapla iki sene önce arkadaşım vesilesiyle tanışmıştım. O gün de okumuştum, ama bir şey anlamamıştım. Şimdi kafam yerinde, Onur Ünlü Kafası yaşıyorum çünkü. Hani olur ya, içmişsin sonra ne dediğini bilmiyorsun, içindekileri söylüyor, bunun dışında laf sarf etmiyorsan.. Hah, işte Onur Ünlü Kafası... Kimin ne dediği, ne diyeceği umurunda değil..

Lafları, sözleri alengirli, sağ diyor ama kastettiği sol.. Kara diyor, ama kastettiği şey siyah.. Bunun gibi bir şey.. Ya zaten,

"Sen o filmi iki saat izliyorsun ama ben ona altı ayımı verdim. İki saatte her şeyi çözüp seni buradan gönderemem, kusura bakma! Birazcık oynayacağız." diyen bir adamdan bahsediyoruz.. Öyle kolayca şiirleri/filmleri anlayıp haydi ben yoluma gideyim artık demek olmuyor..

Eğer sen Onur (Ah Muhsin) Ünlü okuyor/izliyorsan; basit hiçbir şey beklemeyeceksin.. Haydi, beyninin motorlarına biraz gaz ver ki, okuyunca çok geride kalma.. Keyifli beyin sancıları dilerim.. ;)

insan_okur 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Leyla ile Mecnun'un yönetmeni olan Onur Ünlü'nün ( Ah Muhsin Ünlü ) adından merak ederek aldığım kitabı beğenerek okudum. Son derece kapalı ve modern tarzda serbest olan şiirlerden oluşuyor. Bazı cümleleri, bazı şiirleri anlamayabilirsiniz. Gerçekten kelimelerle çok oynamış. Hatta öyle kelimeler kullanmış ki, bazılarının harflerini yuvarlamış, bazılarının hecesini kesmiş okurken siz kelimeyi normal okuyorsunuz ama tekrar bakıtığınızda kelime yuvarlanmış yada harfi eksik fark etmiyorsunuz kelimenin anlamına göre.

İsmi gibi Ah'lar ile başlayan mısralar var bol bol. Hüzün dolu, mesaj dolu süper şiirler. Kudüs, savaş, 90'lar, siyaset, aşk konularında yazılmış şiirler. Dini konularda yazdığı şiirler var çoook beğendim. -" Resullullah ile Benim Aramdaki Farklar"- şiiri beni benden aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=Bp-DFYaGaCc kendi sesinden dinlemek isterseniz buyrun.
Ah O Gemide Bende Olsam şiiri de ayrı bir muazzam. Kısacası okunması gereken bir eser. Son derece zeka ürünü, kapalı bir üslup... Sakin kafa ile tekrarlayarak ve satır satır düşünerek okunması gereken bir eser. İtiraf etmeliyim ki ilk kez bu kadar farklı bir üslup ile karşılaştım. Bazı şiirleri sıkıcı olabilir ama genele vurduğumuzda bunu kapatacak güzellikte. Beğendim sizlere de tavsiye ederim.

elif akkoca 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Zihin açıcı bir kitap.Yazarı bağımlılık yapabiliyor.Her bir mısrası başlı başına bir şiir olabilecek kadar niteliklidir ayrıca.

''Artık seni bir çiçeğin yerine kopartmak istiyorum sevgilim.''

Küçük kara balık 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

öyle güzel ki kelimeler ile dansı...

bu kitabın her sayfasını tüm dünyaya yüksek sesle okumak istedim....
herkes okusun bence hem içinden hem dışından..

Engin ÖZTÜRK 
16 Haz 16:42 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitaba şairin sosyal medyada paylaşılan bir kaç dizesini okuduktan sonra merak sardım. Şiirler şairin özgünlüğünü ortaya koyuyor. Mutlak surette sevebilirsiniz gibi iddialı birşey söyleyemem. Ama kendi iç dunyanizdan, hayatın icinden birşey bulabileceğinizi düşünüyorum. Aynı zamanda şair farklı kumaşıni çok güzel ortaya koymuş. Edebi şiirlerin katı, belirli bir kalipta olması gerektiği ön yargısında olanlar için iyi bir ilaç. Şair şiirlerindeki üslupla bize şunu anlatmak istiyor genel anlamda; şiir yazarken sıkılan, ilham bekleyen ve kendini belirlediği bir duyguya sokmaya çalışan şiir severlere sesleniyor. Çıkın böyle gereksiz kalıplardan diyor. Yüreğinizden ne duyuyorsaniz ve nasıl söylemek istiyorsanız öyle bağırın diyor. Şiirdeki üslup anlamında farklı bir damak lezzeti tatmak isteyenlere, alelade ve hayatın içinden kelimelerle güzel ve farklı bir bakış açısı yaratacak şiir okumak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Sümeyye Ev 
11 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Güldürürken düşündüren kısmını at 'düşündürürken güldüren' kısmı bu kitabın özeti.

Şiirkolik 
20 Haz 23:24 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hatırlat da haziran sonlarında çocukluğumu yakalım.
Sen beni öpersen belki de ben fransiz olurum... dedi şair onur yani ah muhsin ünlü yani onur ünlü şiirlerini seviniz okuyunuz.

Ferhat Gören 
 01 Tem 23:38 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zaten bu adama ayrı, filmlerine ayrı, dizilerine ayrı, kitabına da ayrı bir hayranlığım vardı. Şiirlerini takip ediyordum ama kitabı bulamıyordum yeniden yayınlandığında direk aldım. Şiirleri harika ama biraz araştırarak ve kafa patlatarak anlıyorsunuz. Okudum kütüphanemde kalsın değil sürekli okuyun.

Gökhan Dede 
23 Oca 16:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Son derece kült ve alışılmışın dışında bir eser. Şiire ilginiz varsa mutlaka okunulması ve kütüphanenizde bulunması gerekiyor. "Resulullahla Benim Aramdaki Farklar" şiirini ise mutlaka Beyti Engin'in yaşamasından (okumasından değil, seslendirirken adeta yaşıyor) dinlemelisiniz.

Yeter köksaldı 
24 Haz 04:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitapta yazılanlar bir şiirden fazlasidır. Anlayıp anlamamak arasında gezinirken bir anda içinize gelen aslında çok aşina olduğunuz duyguları hatirlayacaksiniz

3 /

Kitaptan 107 Alıntı

"Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur.
Ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek."

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin ÜnlüGidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü
Yüksel Çetin 
21 May 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 8/10 puan

''Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur.
Ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek.''

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin ÜnlüGidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü
Elfida 
04 Ağu 18:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"İşte sen gülüyorsun
ve beni daha geniş bir salona almış oluyorlar
gözlerim dönüyor sevdadan, merkezden değil."

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü (sel yayıncılık)Gidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü (sel yayıncılık)