Gönül Meselesi

8,2/10  (21 Oy) · 
67 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.208 gösterim
"Hayat işte bunlardan ibaretti. Küçük bir kızın hasreti, bir kadının uyanışı, onun annesini gömdüğü gece ölümün gözlerine bakıp orada hayatı görmesi. Bunlar dışında hiçbir sır, hiçbir kehanet yoktu. İnsanın kendini bir nehrin akışına cesaretle teslim etmesi vardı.

Genç kızlığının odasındaki karyolaya uzandı. O kadar bilinçliydi ki, usulca yaklaşan uykunun ayak seslerini bile duyabiliyordu. Ama uykuya izin vermeden telefonu aldı eline, Ertuğrul'a yollanacak mesajı yazdı: "Şehirden ayrılma, konuşmamız gerekiyor."

Bir yıkımın, bir kaybın ardından Eskişehir'deki baba evine sığınmıştır Arda. Eşi Ali'yi İstanbul'da bırakmış, onunla, hatta hayatla bağını koparmıştır. Bir yıl sonra İstanbul'a, yanında kendisine emanet edilen bir çocukla dönmeye karar verdiğinde nelerle karşılaşacağından habersizdir. Ali farklı bir boyuta geçmiş, hayatında yeni bir sayfa açmıştır. Arda'yı şaşırtan, bu değişimden çok, Ali'nin hayatına giren 'öteki'nin kimliği olur. Arda mücadele mi edecek yoksa kendi yalnızlığını geçmişten çıkıp gelen bir başka erkekte dindirmeyi mi seçecektir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  204
 • ISBN:
  9786055340636
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
C. 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İnsanın en çok istediği şeylerden biri huzurdur. Delicesine aradığı ama bulamadığı... Oysa huzursuzluk insanın kendinden kaynaklanır ki bunu çoğu kişi farkına varmaz. İnsanın içinde ki en büyük yara sırdır. Ne hatırlanacak kadar unutulur, ne de sır olmaktan çıkma cesareti verir... Sır huzursuzluktur, sır vicdansızlıktır bazen. Kehanet besleyen yalanlar vardır, hayatı kirletmeye yeten. Ali ve Arda uzun bir yolculuktan sonra yol ayrımana düşer. Ali yeni bir sayfa açar kendine ve bu değişim Adra' yı çok şaşırtır. Ne emeklerle kurulan hayatlar, yuvalar vardır. Kurması ne kadar zorsa, yıkması bir o kadar kolaydır. Sevgiyi ne bitirir, umudu ne keser, iki nefesi birbirinden ne ayırır bilemeyiz ve eminim ki bilmekte istemeyiz. Arda yoluna ya tek başına, ya da yeni bir nefesle devam edecektir. Bazen bir hayat iki nefesi besleyemeyecek kadar aciz kalır ve sonucu ayrılık doğurur. Daha fazla konu edinmeden incelememi sonlandırıyorum :))
Hüzünü, aşkı, sırı ve umudu gönüle bırakan bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum :))))

İLKNUR İLÇİN İLKER 
 13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Kitabı soluksuz tam 1 günde okudum :) bu kitabın filmi var mı bilmiyorum fakat daha önce izledim gibi sanki. Kitabımızın konusuna gelecek olursak.Ali ve Arda karıkoca...oğullarını kaybetmesiyle birlikte uzaklaşırlar birbirlerinden.Arda baba ocağına gider belli bir süre.Ali ise kendisine bambaşka bir dünya kurar. Dine yönelir. Ama neden??? Nasıl??? bu yüzden okumanız lazım ben çok beğendim :) Kitap bittiği zaman kendinizi oldukça iyi hissedeceksiniz.Sizi yormayacak çerezlik bir kitap diyebilirim :) herkese şimdiden iyi okumalar :)

Cemre Kara 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ikinci okuduğum Tuna Kiremitçi kitabıydı bilmeden birinci okuduğum kitabının devamını okumuşum birinci kitabı pek hoşuma gitmemişti açıkçası ama ikinci kitabı için aynısını söyleyemem özellikle altı çizili bölümlerim çok fazla oldu bu kitapta yalnız bazı karakterler gerçekten çok uzaktı yani ben kurgu olduğunu anlamadan okumak isterim ne yazık ki olmadı bi de birinci kitabın devamı olması pek hoş değildi ama keyifle okudum yine de güzel bir "gönül meselesi"ydi:)

Bayram ÇİFTÇİ 
10 Ara 2016 · Kitabı okudu · 389 günde · Beğendi · 8/10 puan

Küçük bir kızın hasreti, bir kadının uyanışı, onun annesini gömdüğü gece ölümuün gözlerine bakıp orada hayatı görmesi. Bunlar dışında hiçbir sır, hiçbir kehanet yoktu. İnsanın kendini bir nehrin akışına cesaretle teslim etmesi vardı.

Tuna Kiremitçinin okuduğum ilk kitabı.
kitap çok akıcı, çerezlik derler yaa öyle yani.
yormuyor insanı okurken.
ama bununla beraber kitapda bir derinlik yok.
güzel bir kurgu ve akıcı bir üslupla yazılmış,
hem sonra her okurda her okuduğunda bir derinlik olsun istemez ya.

UĞURCAN KOÇ 
10 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bu yazarın ilk kez okumuş olduğum bu kitabını gerçekten başarılı buldum. Bir solukta okunabilecek keyifli bir roman. Bitirdiğinizde kendinizi daha iyi hissettirebilecek kitaplardan. İyi okumalar.

Kitaptan 37 Alıntı

Cemre Kara 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bu korkunç memlekette sanatçı olmak, intihar etmenin zahmetli yoluydu.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 148)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 148)

...insan sevdiğini yüzünden değil, yanındayken içinde uyanan duygudan tanıyordu.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 11)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 11)
Metin Özdemir 
04 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Ben değil, kalbim unutamıyor. Kalp, garip bir organ. Kendine göre doğruları, hesapları,kehanetleri var. Öyle olmasaydı emin ol hayat hepimiz için çok daha kolay olurdu."

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 89)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 89)
Cemre Kara 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şu hayatta anan hayattaysa yalnız değilsin.Çünkü dünyaya gelişinle aranda hala bağ vardır.Mesela ben annemle iki yıldır küstüm ama ne zaman yalnız hissetsem onu düşünüyorum. Bağın varlığını hissetmek insana iyi geliyor.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 169)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 169)
Alev 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şu hayatta bazı günler her şey o kadar ters gider ki, insan bir an önce, sağ salim gece yarısına ulaşmak ister.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 138)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 138)
Metin Özdemir 
04 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Çocukları hayal kırıklığına uğratmak ayıptır!"

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 43)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 43)
4 /