Gönül Meselesi

7,8/10  (31 Oy) · 
93 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.362 gösterim
"Hayat işte bunlardan ibaretti. Küçük bir kızın hasreti, bir kadının uyanışı, onun annesini gömdüğü gece ölümün gözlerine bakıp orada hayatı görmesi. Bunlar dışında hiçbir sır, hiçbir kehanet yoktu. İnsanın kendini bir nehrin akışına cesaretle teslim etmesi vardı.

Genç kızlığının odasındaki karyolaya uzandı. O kadar bilinçliydi ki, usulca yaklaşan uykunun ayak seslerini bile duyabiliyordu. Ama uykuya izin vermeden telefonu aldı eline, Ertuğrul'a yollanacak mesajı yazdı: "Şehirden ayrılma, konuşmamız gerekiyor."

Bir yıkımın, bir kaybın ardından Eskişehir'deki baba evine sığınmıştır Arda. Eşi Ali'yi İstanbul'da bırakmış, onunla, hatta hayatla bağını koparmıştır. Bir yıl sonra İstanbul'a, yanında kendisine emanet edilen bir çocukla dönmeye karar verdiğinde nelerle karşılaşacağından habersizdir. Ali farklı bir boyuta geçmiş, hayatında yeni bir sayfa açmıştır. Arda'yı şaşırtan, bu değişimden çok, Ali'nin hayatına giren 'öteki'nin kimliği olur. Arda mücadele mi edecek yoksa kendi yalnızlığını geçmişten çıkıp gelen bir başka erkekte dindirmeyi mi seçecektir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  204
 • ISBN:
  9786055340636
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Fatih TÜRKMEN 
12 Tem 10:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Tuna kiremitçinin okuduğum ilk kitabıydı.Bence kitabın ismi tüm örgüyü yansıtır biçimde.Güzel bir Türk dizisi olabilir niteliktedir ayrıca.Bu yüzden pek bir altı çizilesi cümlelerine rastlayamadım.Akıcılığı ise pek yoldaş gibi değilde sonucunu merak ettirir nitelikteydi.Fakat genel olarak düşünüldüğünde ortalamanın üstünde diyebilirim.

İLKNUR İLÇİN İLKER 
 13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Kitabı soluksuz tam 1 günde okudum :) bu kitabın filmi var mı bilmiyorum fakat daha önce izledim gibi sanki. Kitabımızın konusuna gelecek olursak.Ali ve Arda karıkoca...oğullarını kaybetmesiyle birlikte uzaklaşırlar birbirlerinden.Arda baba ocağına gider belli bir süre.Ali ise kendisine bambaşka bir dünya kurar. Dine yönelir. Ama neden??? Nasıl??? bu yüzden okumanız lazım ben çok beğendim :) Kitap bittiği zaman kendinizi oldukça iyi hissedeceksiniz.Sizi yormayacak çerezlik bir kitap diyebilirim :) herkese şimdiden iyi okumalar :)

Cemre Kara 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ikinci okuduğum Tuna Kiremitçi kitabıydı bilmeden birinci okuduğum kitabının devamını okumuşum birinci kitabı pek hoşuma gitmemişti açıkçası ama ikinci kitabı için aynısını söyleyemem özellikle altı çizili bölümlerim çok fazla oldu bu kitapta yalnız bazı karakterler gerçekten çok uzaktı yani ben kurgu olduğunu anlamadan okumak isterim ne yazık ki olmadı bi de birinci kitabın devamı olması pek hoş değildi ama keyifle okudum yine de güzel bir "gönül meselesi"ydi:)

BAHAR 
28 Haz 16:11 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Adiyla bu kadar birlesen bi kitap daha görmedim henuz. Okurken sizi kesinlikle icine aliyor ve bazi cumleleri okurken bnde boyle yaprdim bende boyle hissederdim diyerek kendinizi buluyorsunuz.

Tuna Kiremitçinin okuduğum ilk kitabı.
kitap çok akıcı, çerezlik derler yaa öyle yani.
yormuyor insanı okurken.
ama bununla beraber kitapda bir derinlik yok.
güzel bir kurgu ve akıcı bir üslupla yazılmış,
hem sonra her okurda her okuduğunda bir derinlik olsun istemez ya.

Leva 
10 Haz 2016 · Beğendi · 9/10 puan

Bu yazarın ilk kez okumuş olduğum bu kitabını gerçekten başarılı buldum. Bir solukta okunabilecek keyifli bir roman. Bitirdiğinizde kendinizi daha iyi hissettirebilecek kitaplardan. İyi okumalar.

Kitaptan 51 Alıntı

Cemre Kara 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bu korkunç memlekette sanatçı olmak, intihar etmenin zahmetli yoluydu.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 148)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 148)
Gülden Gültekin 
14 Haz 17:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şu hayatta insanın taşıdığı en tehlikeli madde hatıralardı. Hele ruhunuza pençeleriyle yapışmışlarsa.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 52)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 52)
Metin Özdemir 
04 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Ben değil, kalbim unutamıyor. Kalp, garip bir organ. Kendine göre doğruları, hesapları,kehanetleri var. Öyle olmasaydı emin ol hayat hepimiz için çok daha kolay olurdu."

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 89)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 89)

...insan sevdiğini yüzünden değil, yanındayken içinde uyanan duygudan tanıyordu.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 11)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 11)
Alev 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şu hayatta bazı günler her şey o kadar ters gider ki, insan bir an önce, sağ salim gece yarısına ulaşmak ister.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 138)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 138)
Cemre Kara 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şu hayatta anan hayattaysa yalnız değilsin.Çünkü dünyaya gelişinle aranda hala bağ vardır.Mesela ben annemle iki yıldır küstüm ama ne zaman yalnız hissetsem onu düşünüyorum. Bağın varlığını hissetmek insana iyi geliyor.

Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 169)Gönül Meselesi, Tuna Kiremitçi (Sayfa 169)