Günah Utanırken

·
Okunma
·
Beğeni
·
94
Gösterim
Adı:
Günah Utanırken
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058014688
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fa Yayınları
Ne günah günahtı,
Ne sevap, sevap,
Öyle bir yerdi ki her şey mübahtı,
Günah utanırken günahlığından,
Sevabın haberi yoktu kendinden.

Annesini öldürme suçlamasıyla cezaevine giren küçük bir kız çocuğuna mahkeme tarafından atanan bir avukatın; gerçekleri arayışı peşindeyken karşılaştığı tüyler ürperten bir hikayeyi, sosyolojik ve felsefi anlamda sorgulayan, harika bir romanla tanışmak üzeresiniz. Yazarın anlatımına yansıyan ülke gerçeklerine şahit olmaya hazır mısınız?
112 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Beni derinden etkileyen bir kitapla karşı karşıya geldim.Kitap doktor ve avukat olan çiftin hikayesi ile başlıyor.Zeynep'e atanan bir dava ile kararsızlığa düşen avukatımız Zeynep eşinin yönlendirmesiyle davanın takipçisidir.Küçük bir çocuğun annesini öldürdüğü davanın ilerleyişini merakla okuyorsunuz.Zeynep ile birlikte hayretler içinde kalacağınız bu kitabın aile,acı,ölüm ve çok çok daha fazlası...
Yazarımızın dili gayet akıcı ve olayları yansıtma şekli çok samimi.Hüzünlü bir kitap olsa da alınacak çok dersler var bu kitapta.
112 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bugün sizlere içinde bolca dram yüklü olan bir kitap yorumuyla geldim.
Kitaptaki her kahramanın acılı bir geçmişi vardı. Yaşayanların da ölmüş olanlarında ...
Sırların olduğu yaşamlar, aileler, mahvolan hayatlar. Her bir kahramanın hikayesi üzücüydü ama beni en çok etkileyen annesi öldürmekten suçlanan Büşra'nın hikayesi oldu. Bir insan nasıl annesini öldürebilir değil mi?
Peki buna sebep olan kim ya da kimler?
Zeynep, başarılı bir avukat insanları yardım etmeyi seven birisi. Ama Poyraz'a haksızlık etti bence
Poyraz da Zeynep'i canı gibi seviyor hep yanında ama Zeynep ona karşı bencil davrandı . Sadece kendini dertlerini düşündü. Poyraz'ın geçmişiyle yüzleşmesi aradığı bulmacayı bulması... Burasını da çok beğendim...
Kitap akıcı bir dille yazılmış ama arada hikayeler de kopukluklar olduğu da bir gerçek.
Kötü müudü? Kesinlikle hayır. Güzel bir kitaptı.
Özellikle toplumumuzun kanayan yaralarına kadınlarımızın çektiklerini anlatması daha bir güzeldi.
İyi okumalar diliyorum
Kitapla kalın arkadaşlar
112 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Her zamanki gibi kadınların kanayan yaralarını kaleme alındığı bir kitap okudum üzülerek. tecavüzün konu alındığı kitap yazarın anlatımıyla farklı bir boyutta karşımıza çıkıyor. birçok kahramanı olan ve birçok hikayeyi aynı amaçla anlatan kitabın okunmasını tavsiye ederim daha detaylı yorum için kitabı okuyun derim .
112 syf.
·6 günde·Beğendi·6/10 puan
Bir hikâye, ama birçok hayatı konu alan hatta bulmaca tarzında bir kitap . Uzun zamandır okuduğum güzel kitaplardan biri. Yazarın anlatım diline ve kelime kelime cümleleri işleyip güzel bir kurguyla güçlendirmesine hayran kaldım. Çoğu cümlenin altını çizerek okudum.
252 syf.
·6 günde·6/10 puan
Gerçekten var olan günümüz kadınlara iğrenç bakan erkekleri küçücük çocuklara hatta kendi kızına dahi yan gözle bakabilen bir insan olmayan yaratıkların için de bulunduğu bu kitabı okumak üzdü gercekten ki günümüzde kadın cinayetleri çocuklara tecavüz haberleri hiç bitmiyorken bu kitabı okumuş olmak tekrar tekrar gözümün önüne gerçekleri getirdi.
Kötü olan ne bilmiyorum bitsin istiyoruz ama bitmesi için elimizden geleni yapmıyor yapamıyor olmak belki de beni bu denli rahatsız etti veya yaşamon o iğrençligi gercekten igrenç olduğu için rahatsız oldum bilmiyorum.
Beni rahatsız edeni düşünerek okudum bitirdim yazar iyi yazmış hoş yazmış akıcı yazmış ama o gerçeklik beni mutsuz etti.
Bu yüzden maalesef 6 puan verdim.
252 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Merhabalarrr Ben geldim nasılsınız? Umarım bütün takipçilerim çok çok iyisinizdir.
.
.#gunahutanirken #okudumbitti
.
.Annesini öldürme suçuyla cezaevine giren bir kız çocuğunun avukatı Zeynep'in davayı kabul edip , dava üzerine yaptığı araştırmalar ile Ülkemizin acı gerçekleri olan ; kadına şiddet, tecavüz, çocuk istismarları , aile baskısı , ölümler , bir kadının gene kendi hemcinsine duyduğu kıskançlık ve namus kavramı sosyolojik ve felsefi anlamda sorgulayan Zeynep ve diğerlerinin içler acısı hayatlarını anlatan roman...(+18 ve üzeri okuyucular için)
.
.Yazarın kurgusu ve kalemi güzeldi. Yabancısı olmadığımız medyadan türlüsüne şahit olduğumuz hayatlar olduğu için okurken zorlanacağınızı sanmıyorum şahsen ben okurken Müge Anlı programı geldi hep aklıma Baş karakterimiz Avukat Zeynep, Müge Anlı gibi yaşanılan herşeyi gün yüzüne çıkardı...
.
.Konular ,olaylar ve geçişlerde sürekli bir kopukluk ve eksiklik vardı. Olayların eksikliği ve geçişlerde yaşanılan kopukluklar olmasaydı daha güzel olurdu diye düşünüyorum... Çünkü bu kopukluk ,eksiklik ve geçişler konudan kopmama sebeb oldu...
.
.
.214 . sayfadaki bulmacayı çözümleyen varsa lütfen dm den yazabilir mi ?
112 syf.
·Beğendi·8/10 puan
İnsanı derinden etkileyen olaylarla karşılaşacağınız kitabımız, doktor ve avukat olan bir çiftin hikayesi ile başlıyor. Devamında kendisine atanan bir dava ile kararsızlığa düşen avukatımız Zeynep eşinin yönlendirmesi ile davanın takipçisi oluyor.
Peki küçük bir çocuğun annesini öldürdüğü davanın seyri nasıl olacaktı?

Zeynep ile birlikte hayret içinde kalarak sayfalarını çevireceksiniz bu kitabın acı, ölüm, aile baskısı çok daha fazlası...
.
Yazarın dili oldukça akıcı ve olayları yansıtma şekli çok samimi.
Biraz hüzün kaplasa da içinizi alınacak çok ders var bu kitaptan.
112 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Birbirini seven çok mutlu bir çift olan Doktor Poyraz ve Avukat Zeynep’in hayat hikayesi ile başlayan sonunda üzülüp şaşırdığım bir kitap okudum..
Zeynep çok üzücü bir davaya bakmak zorunda kalıyor..Bu dava Büşra adında bir kız çocuğunun annesini öldürmüş olması ile ilgilidir ve Zeynep’in olayları çözmeye çalıştıkça hiç beklenmedik sonuçlar elde etmesi üzücüdür..
Poyraz uzun yıllar ailesinden uzak yaşamak zorunda kalmış ve sonrasında bulmak için uğraşıp babaannesi ve halasına kavuşmuştur..
Kitabı okurken kadın cinayeti , çocuk istismarı , aile baskısı,acı ve ölüm konuları beni çok etkiledi.. Olayların gidişatını ve sonucunu merak ediyorsanız sizde okumalısınız...
112 syf.
·6/10 puan
Konusu günümüzde en çok yaşanan olaylardan biri olan tecavüz. Tabi ki bu şekilde yazınca basit durdu. Ama kitapta basit olmayacak durum bunu bir babanın çocuğuna yapması ve annenin buna göz yumması. Yazarken bile kötü olduğum konulardan biri. Ayrıca kadın cinayetine de yer veren yazarımız. Bu sorunların aslında göz yumulmaması gerektiğinin altını çizmesini takdir ediyorum.
Kitapta beni rahatsız eden yerler de vardı. Bunlar olaylar arası kopukluk ve eksiklik.

Konusundan bahsedecek olursak,
Zeynep ve Poyraz'ın mutlu bir hayatları vardır. Ta ki Zeynep annesini öldürme suçu ile hapiste yatan Büşra'nın davasını alana kadar. Daha sonra Poyraz ve Zeynep'in aile geçmişleri ile yüzleşmesi gereken olaylar. Ve bu olayların Zeynep ve Poyraz'ın evliliğini çıkmaza sürüklemesi.
252 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Zeynep ile Poyraz'ın çok mutlu bir evliliği, yolunda giden bir hayatları vardı.. Ta ki annesini öldürme suçundan yargılanan küçük kızı savunma görevi, Avukat olan Zeynep'e verilene kadar.. Zeynep, bir yandan soruşturmayı araştırırken bir yandan da geçmişinin aralanan kapılarından içeri sızan, hayatını kontrol altına almaya çalışır... Annesini çocuk yaşta kaybeden Poyraz için de geçmişin peşinden gitme, herşeyi gün yüzüne çıkarma zamanı gelmiştir!..
.
Toplumumuzun kanayan yarası kadın cinayetleri, kadına şiddet , çocuk istismarı ve sonrasında yaşanan travmaları ele alan yazarın, üzerinden yıllar geçse de düzelmeyecek kırkıları anlattığı eser ilgililerine tavsiyemdir der şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın Evde Kalın sağlıkla kalın
112 syf.
·1 günde·3/10 puan
Merhaba Arkadaşlar;size @fayayinlari 'ndan çıkan #TürkanÖnder 'in kaleme aldığı #GünahUtanırken isimli kitabını okudum.
Bu kitap beni çok sarstı...Toplumumuzun kanayan yaralarına ışık tutmaya çalışan Yazar,bazı bölümlerde kurguda kopukluk yaşamama sebep oldu...
Eserde ilk dikkatimi çeken kapağın yüzündeki yazı oldu."İyilik hayatın melodisiydi.Duymasını bilene.Ve o hep şarkı söyleyecek".
Başarılı Avukat olan Zeynep ile küçükken ailesinden uzakda sevgisiz büyüyen Doktor Poyraz'ın hikayesini anlatıyor...
Zeynep,Annesini öldüren Büşra'nın davasını istemeyerek yürütmek zorunda kalır.Araştırma yaparken kötü muamelelerle karşılaşsada pes etmez.Kıza yardım etmek için elinden geleni yapar.
Zeynep bu davada Büşra'yı kurtarabilecek mi?
Biz bu kitabı @kitaphnemm
moderatörlüğünde güzel bir grupla okuduk.Teşekkür ederim.Bu tarz okumaya sevenler tercih edebilir...
112 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
Karakterimiz Zeynep avukatlık yapıyor.Bir gün bir dava gelir ama Zeynep kabul etmek istemez çünkü bir kız çocugunun yani büşranın davasıdır.Büşra annesini öldürmüştür.
.
.
Zeynep davayı kabul etmek istemez çünkü birinin annesini öldürdüğünü kabul etmek istemez.Zeynepin anneside kaybolmuştur ve zeynep mecbur kalır davayı kabul eder.
.
.
Zeynepin eşi poyraz doktordur.Yetimhanede büyümüştür.Zeynep davayı araştırınca büşraya hak verir.Çünkü büşra tecavüze ugrayan biridir.
.
.
Zeynep annesini bulabilecek mi?büşra kurtulucak mı?haydi gelin kitapda öğrenelim.
.
.
İnsanı hayata bağlayan en güçlü duygu sevgidir, ailemizi, arkadaşlarımızı severiz; karşı cinsten birilerini de severiz, onun adı aşktır, onun için ailemizden kopup onunla yaşamayı seçeriz.
Onca yıl anladığım annelik yapmıştı ona, ihtiyacı öldüğünde zaman kendi sorunlarını bir kenara bırakıp ona koşmuştu koşulsuz, istisnasiz. Söz konusu para olunca; ablası nasılda hiçe saymıştı, sevgiyi, güveni...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Günah Utanırken
Baskı tarihi:
2020
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786058014688
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fa Yayınları
Ne günah günahtı,
Ne sevap, sevap,
Öyle bir yerdi ki her şey mübahtı,
Günah utanırken günahlığından,
Sevabın haberi yoktu kendinden.

Annesini öldürme suçlamasıyla cezaevine giren küçük bir kız çocuğuna mahkeme tarafından atanan bir avukatın; gerçekleri arayışı peşindeyken karşılaştığı tüyler ürperten bir hikayeyi, sosyolojik ve felsefi anlamda sorgulayan, harika bir romanla tanışmak üzeresiniz. Yazarın anlatımına yansıyan ülke gerçeklerine şahit olmaya hazır mısınız?

Kitabı okuyanlar 43 okur

  • Seda Erikli
  • Gül Genç
  • Arzu Koşar
  • Vuslat teki
  • Birkahve_birkitapp_
  • Hülya Dumanoğlu
  • Bahar Eybey Şimşek
  • Sude
  • Eylem Albayram
  • Arzuokuyor01

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%10.5 (2)
9
%0
8
%31.6 (6)
7
%5.3 (1)
6
%21.1 (4)
5
%10.5 (2)
4
%10.5 (2)
3
%10.5 (2)
2
%0
1
%0