Hacker'ın Aklı

8,4/10  (5 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.168 gösterim
Her şey, küçük çocuğa taksitle alınan bilgisayarla başladı... 1981 doğumlu Tamer Şahin, henüz 18 yaşındayken Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcısının bilgisayar sistemlerine girmekle suçlandı, yargılama sonucunda ceza alan ilk hacker’ımız olarak literatüre geçti, 1 yıl 8 aylık cezası ertelendi ve Şahin hukuk kitaplarında yer aldı, ders konusu olarak işlendi. 20 yaşındayken ülkemizin en eski bankasının internet sitesine imza attığı gerekçesiyle tekrar yargılandı, kanıt yokluğundan beraat etti. Sonrası, Bill Gates’in e-posta yazışmalarını internette yayınlamasıyla geldi... Hakkında belgesel yapıldı, Kurtlar Vadisi ve Deli Yürek gibi aksiyon dizilerinde “Hacker Tamer” karakteriyle yer aldı. Tamer Şahin sektöründe öncü kuruluşlara, kurucusu olduğu TerraMedusa firması çatısı altında bilgi güvenliği hakkında çözümler hazırlamaya devam ediyor.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  196
 • ISBN:
  9786050911107
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Davut Burak 
 27 Şub 07:17 · Kitabı okuyor · Beğendi · 6/10 puan

Türkiye'nin ilk hackerı ve hala faaliyette bir şirket yürüten en baba hacker.Gerçek bir siber aktivist olan Tamer Şahin'in bilgisayar aşkının doğuşu ve ardından gelen hayat hikayeleriyle birlikte azıcık espri fazlasıyla bela kokan bir kitap.Sürükleyici olmasını beklemeyin adam sonuçta hacker ama mümkün olduğunca profesyonellik ve mizahı bir arada tutmuş kitapta.Bilgisayarlarla ilgiliyseniz ve hackerlığa merakınız varsa alın çok şey öğretiyor.

Yakup Yücel 
 17 Haz 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · 10/10 puan

Tamer abi yazarda kötü olma gibi bir durumu varmı yok '''İLK HACKER TAMER ŞAHİN''' Türkiyenin en iyi hackerı tamer abiyi seviyorum Dünyadada ilk 100 e girecek bir insan gercekten onu cok seviyorum tamer abiye selamlar