İçimizdeki İzler Yaşam, Evrim ve Biz

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
356 gösterim
Bir insan çocukluğunu yaşamı boyunca içinde taşır. Nasıl çocukluğuna inmeden birisiyle ilgili gerçekleri ortaya koyamıyorsak, insanlığın gerçeklerini de biyolojik geçmişine inmeden anlayamayız. Evrim, tüm canlılarda geçmişten gelen derin izler bırakmıştır. Gerek bedensel, gerekse zihinsel olarak sahip olduğumuz ve bize kendimizi anlamanın birçok yolunu sunmakta olan bu içimizdeki izleri iyi incelersek, kendimizi çok daha iyi tanıyabiliriz.

Biyoloji başta olmak üzere neredeyse tüm bilimleri ilgilendiren evrim konusu, genellikle önyargılı olduğumuz ve bu nedenle objektif bir bakışla yönelemediğimiz bir alandır. Oysa bu süreç dikkate alınmadan bilimsel eğitim programları amacına ulaşamaz. Bilimin tüm alanlarında olduğu gibi bu alanda temel bilgiye sahip olunduğunda daha net ve sağlıklı düşünmek mümkün olur. Evrim doğru anlaşıldığında, önyargıların ve tepkilerin temelindeki yanılgılar da görülebilir. Hemen hepimizin bir fikir sahibi olduğu, ama yeterince bilgi sahibi olmadığı bu alanda güvenilir bir kaynağa ulaşabilmek önemli bir sorundur. Bu kitap, yaşama dair temel soruların cevaplarını ve çok kapsamlı olan evrim konusuna ilişkin alt başlıkları, mümkün olduğunca yalın bir dille ve objektif olarak anlatabilmek amacıyla hazırlanmıştır.
Nereye gittiğimizi anlamak için nereden geldiğimizi bilmek gerekir.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9786051711119
 • Yayınevi:
  Alfa Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gülin Fidan 
4 saat önce · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Bu kitapta öğrenebileceğimiz çok yönlü bilgiler varken okumamak olmaz.

Nereye gittiğimizi anlamak için nereden geldiğimizi bilmek gerekir.

Tamer Kaya

Ahmet 
19 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 129 günde · Beğendi · 10/10 puan

Evrimle ilgili bilgi edinmek isteyenler için gayet tatmin edici bir kitap. Açıklayıcı ve anlaşılır bir dille yazılmış. Bu bakımdan biyolojiye uzak olanların da faydalanabileceği bir kitap bence. Önyargılarınızı bir kenara bırakıp okumaya başlamalısınız. Kitap gerisini getiriyor zaten.

Remzi Sütöz 
02 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ilk başlarda terimlerden dolayı sıkıcı gelebilir, daha sonra okurken yüzünüzde hafif bi tebessüm ve şaşkınlık bırakacak bi kitap. adından da anlaşılacağı üzere evrim ile ilgilenenlere tavsiye

Kitaptan 1 Alıntı