Infinity + One

·
Okunma
·
Beğeni
·
322
Gösterim
Adı:
Infinity + One
Baskı tarihi:
8 Haziran 2014
Sayfa sayısı:
324
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781499535396
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Infinity + One
Dil:
İngilizce
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
CreateSpace Independent Publishing Platform
Baskılar:
Sonsuz + Bir
Infinity + One
When two unlikely allies become two unwitting outlaws, will two unforgettable lovers defy unbeatable odds?

Bonnie Rae Shelby is a superstar. She’s rich. She’s beautiful. She’s impossibly famous. And Bonnie Rae Shelby wants to die.

Finn Clyde is a nobody. He’s broken. He’s brilliant. He’s impossibly cynical. And all he wants is a chance at life.

One girl. One boy. An act of compassion. A bizarre set of circumstances. And a choice – turn your head and walk away, or reach out your hand and risk it all?

With that choice, the clock starts ticking on a man with a past and a girl who can’t face the future, counting down the seconds in an adventure riddled with heartbreak and humor, misunderstanding and revelation. With the world against them, two very different people take a journey that will not only change their lives, but may cost them their lives as well.


Infinity + One is a tale of shooting stars and fame and fortune, of gilded cages and iron bars, of finding a friend behind a stranger’s face, and discovering love in the oddest of places.
344 syf.
·3 günde·Beğendi
Benim için çok zorlayıcı bir yorum oldu çünkü bütün kitabı baştan yazmak üzereydim Çok merak ederek aldığım ve iyi ki okumuşum dediğim bir kitap oldu. Amy Harmon'un daha önce Teryüz kitabını okumuştum ve üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen hala aklımda. Sonsuz + Bir de uzun seneler aklımda kalacak bundan eminim...

Spoiler İçerir

Bonnie Rae Shelby, milyonların sevgilisi onca kalabalığın içinde yalnız bir süperstar. İnsan onun yerinde olmak için her şeyi yapar dediğinizi duyar gibiyim. Ama Bonnie bu hayattan bıkmış ve tek istediği ölmek. Bir konserinden sonra kulisinden herkesi dışarı çıkarır ve yalnız kalmak ister. Duyguları alt üst olmuş bir durumdadır. Onu melek gibi gösteren sapsarı saçlarını keser. Bir anda her şeyi geride bırakıp, bu saçmalıklardan kurtulmak ister ve kimseye görünmeden kaçar. Kendini bir köprünün üstünde aşağıya atlamak üzereyken bulur.
Finn Clyde bir süre önce hapisten çıkmış eski bir mahkumdur. Şehirden ayrılmak üzereyken köprünün üstünde korkuluklara tutunmuş bir çocuk görür ve atlamak üzere olduğunu düşünür. Başta bu işe bulaşmak istemese de vicdanı onu rahat bırakmaz ve çocuğun yanına gider. Aslında onun bir çocuk değil, kız olduğunu fark eder. Onu ikna edip aşağıya indirmek isterken yanlış bir şey söyler ve kızın atmasını tetikler. Son anda Clyde kızı yakalar ve çeker. Clyde, Bonnie ondan gitmesini isteyince oradan uzaklaşır. Bonnie ise bu saatten sonra ne yapacağını bilemez. Ortadan kaybolduğu anlaşılınca herkes onu aramaya başlayacaktır. O yüzden Clyde'ın arabası olup olmadığını merak eder ve peşine takılır. Sisin içerisinde nereye gittiğini bulmak kolay değildir ama Clyde'ı sanki onun gelmesini bekler gibi arabasının üstüne oturmuş vaziyette bulur. Clyde, Bonnie yi eve ya da istediği yere bırakabileceğini söyler ama Bonnie bunu istemez ve Clyde ile yolculukları böyle başlar.
Kaçak bir süper star ve eski bir mahkum medyanın kan kokusu almış köpek balığı gibi saldıracağı bir hikâye...
Arkada torunundan çok parayı düşünen bir büyükanne.
Peki Bonnie sadece şımarık bir süperstar olduğu için kapris mi yapıyor yoksa daha büyük sorunları mi var ? Yemin ederim kitabın son elli sayfasında hem hemen bitirmek istedim, hem de hiç bitmesin istedim. Yarım gün kitap elimde kaldım öyle Ama sonunda bitirdim ve kocaman bir OH be dedim sanki arabanın arka koltuğunda bende onlarla birlikte bir yolculuğa çıkmış gibi hissettim.
TAM BİR DUYGU ŞÖLENİYDİ BENİM İÇİN...
HERKESE ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.
KEYİFLİ OKUMALAR.
344 syf.
·4 günde·7/10
Öncelikle Sonsuz + Bir, Amy Harmon'ın kalemi ile tanışma kitabım oldu.
.
Bonnie milyonların sevgilisi olan bir süperstar. Büyükannesinin gözetimde yaşayan, mutsuz bir genç kız.
Finn, ruhu paramparça olmuş ve yeni bir hayat kurmak için yolculuğa hazırlanan bir matematik dehası. İkisinin yolları hiç ummadık bir anda ve yerde kesişir. 
Finn ve Bonnie bir o kadar aynı ve bir o kadar da farklı karakterlerde olan bu ikili ilginç ve haraketli bir yolculuğa çıkar. 
.
Üzgünüm... Bu hikâye bana biraz yavaş geldi. Belki de benden kaynaklıdır. Bilemiyorum...
Başlangıcı umut vaat ediyordu. Ortalarda bir kopma oldu. O kısımlarda sıkıldım.
Sonlara doğru hareketlenmesi ve sonunun da gayet yerinde olması yarıda bırakmamamın mükâfatı oldu benim için.
Karakterleri çok sevdim. Özellikle de Finn'i. Kitap kapağı da çok güzel olmuş.
.
Yazarın kalemi ile tanışmama vesile olan https://1000kitap.com/tolgaozbek e teşekkür ederim.
344 syf.
·Beğendi·6/10
Bir kitap bitirmeyeli o kadar uzun zaman oldu ki, yorum yazmakta zorlanıyorum desem yeridir. Şansıma son üç gündür güzel kitaplar okuyorum ve eski hızıma geri döner gibiyim. Bu güzelliklerden biride Sonsuz + Bir oldu.
Amy Harmon kalemini çok severim. Tersyüz zaten her zaman favorim. İki farklı kapağıyla kitaplığımda güzel güzel duruyor. Daha sonra Bir Başka Mavi’yi keyif alarak okumuştum. Ve yazar yine beni yanıltmadı. Sonsuz+Bir’de çok güzeldi. İster istemez Tersyüz favorim olduğundan hep bir kıyaslama yapıyorum. Benim için yazarın en iyi kitabı o ama diğer kitaplarını çok keyif alarak okudum.
Yazarın kitaplarında hep bir iç sızladan tarafı oluyor ve bu kitapda yine öyleydi. Geçmişinde acı olaylar yaşamış, mutlu olmaya çalışan insanların bir araya gelmeleri ve birbirlerini sarmalamaları çok hoşuma gidiyor. Bonnie ve Finn’de böyleydi. Hissettikleri her şeyi sanki sizde hissediyorsunuz okurken. En azından benim için öyle oldu.
Bonnie ve Clyde göndermeleri o kadar güzeldi ki gerçek çifti araştırarak okudum kitabı.
Yaralı karakterler her zaman bende farklı izler bırakıyor sanırım. Fazla içselleştiriyorum ve kendimden bir parça vererek okuyorum sanki. Bazen gözlerim doluyor, bazen de saçma sapan sırıtıyorum okurken.
O yüzden böyle kitapları çok seviyorum sanırım.
O duygusallığı ve naifliği her satırında hissetiren bir kaleme sahip yazar.
Kitabı severek okudum ama karakterleri çok daha fazla sevdim. Finn ve Bonnie ikilisi bazı yönlerden çlk aynı ama bir o kadar zıt karakterler. Hele sonlara doğru bir yerde tüylerim diken diken oldu. Asla olmayacak bir sahne olsada bazen gizemli şeylere inanmak çok hoşuma gidiyor sanırım.
Sadece Sonsuz + Bir değil yazarın çıkan tüm kitapları tavsiyemdir.
344 syf.
·Beğendi·9/10
Bonnie ve Clyde size inanıyorum! Yazarın okuduğum tüm kitaplarını çok sevmiştim. Sonsuz + Bir de öyle oldu benim için. Karakterler, kurgu çok hoşuma gitti. Her kitapta bir arayış ve kendini buluş olması yazarı sevmemin en büyük nedenlerinden biri. Matematik ve müzik göndermelerini çok sevdim. Birçok kişi Bonnie'nin bencilliğinden bahsetmiş ama yazar zaten mükemmel değil kusurlu karakterler oluşturuyor. Bonnie'nin şartları düşünüldüğünde bencil olması da çok normal ki aslında çok da yardımsever bir karakter. Kaybolmuş, yolunu ve amacını arayan karakterler gerçekten çok hoşuma gidiyor çünkü bence hayat bir yoldan ibaret.
344 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ AİLESİ İÇİN ÇALIŞIP PARA KAZANAN BONNİE İLE MATEMATİK DEHASI, İŞLEMEDİĞİ BİR SUÇ YÜZÜNDEN HAPSE ATILAN CLYDE'IN, MACERA DOLU BİR AŞK HİKAYESİ.
GEÇMİŞTE YAŞADIKLARI BENZER KAYIPLAR, ONLARI BİRBİRLERİNE YAKLAŞTIRIRKEN AYNI ZAMANDA MEDYAYA AÇIKLAMALARI GEREKEN BİR HİKAYE VARDIR.
ÇÜNKÜ BİR GECE BONNIE ORTADAN KAYBOLDUĞUNDA ONUN KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜRLER VE CLYDE MAGAZİN BASINI TARAFINDAN FİDYE PEŞİNDE OLAN AZILI BİR SUÇLU GİBİ GÖSTERİLİR.
ROMANDA 1930'LU YILLARDA AMERİKA'NIN ÜNLÜ KANUN KAÇAKLARINDAN DA BAHSEDİLİYOR AMA TABİ Kİ ONLARDAN EN BÜYÜK FARKLARI AMERİKA'YI BAŞTAN BAŞA DOLAŞIRKEN KİMSEYE ZARAR VERMEMELERİ. İŞİN GARİP TARAFI GERÇEK BONNİE&CLYDE SOYGUN YAPTIKTAN SONRA ARKALARINDA ÇİÇEK BIRAKMALARI Amy Harmon
344 syf.
·4 günde·7/10
Sonsuz + Bir, Bonnie ve Clyde'ın trajik hikayesinden yola çıkıyor ve isim benzerliği olan iki karakteri konu alıyor. Bonnie Rae Shelby ve Infinity James Clyde. Bonnie Rae ünlü bir şarkıcı, Finn ise talihsizlik sonucu hapis yatmış eski mahkum ve matematik dahisi. Bonnie intihar etmeye kalkışınca Finn ile yolları kesişiyor ve bu yol onları ülkenin bir ucundan diğer ucuna sürüklüyor.

Okuma sürecim biraz sancılı oldu. Kitabı 1 aylık bir kargo mücadelesinin ardından hasarlı teslim alınca değişime gönderdim ve başka bir 1 aylık sürecin ardından tekrar gönderilen kitap ilk seferinden daha hasarlıydı. Bu yüzden kitabı içeriğinden kaynaklanmayan bir tatsızlık hissi eşliğinde okudum.

Buna rağmen sevdim. Bonnie Rae'nin bencilliği ve yazarın saf bilgiyi zaman zaman (Tersyüz'de edebiyat, Bir Başka Mavi'de wikipedia'dan kopyalanıp yapıştırılmış gibi duran tarih, Sonsuz + Bir'de matematik ve genel olarak dini inancını) hikayeye yedirmekte zorlanması dışında beni rahatsız eden pek nokta yoktu. Bu kitap bir uyarlama değilse de asıl Bonnie ve Clyde'ın hikayesine mutlu son yazılmış gibi hissettim.
344 syf.
·5 günde·3/10
Kitap bitti ama nasıl bitti ne okudum hiç bilmiyorum!!
Süperstar Bonnie Rae Shelby, gördüğü ilginin sahteliğinden sıkılıp intihar etmeye kalkışması ve Finn Clyde bir kahraman gibi (kendisi kahramanlıktan daha çok belaya bulaştığını düşünüyor ki bence de haklı bu konuda) ortaya çıkıp Bonnie’yi intiharın eşiğinden almasıyla Bonnie & Clyde serüveni başlıyor. Kitapta bu ikilinin yolculuğundan ve peşindekilerden kaçışları dışında bir şey okumadım.
Büyük bir şöhrete sahip Bonnie Rae Shelby, bana göre kendinden başkasını düşünmeyen ve ne istediğini bilmeyen sinir olduğum bir karakterdi.
Finn Clyde da en az Bonnie kadar sinir bozucuydu.
Yalnız sinir bozuculuk sıralaması yaparsak başı Bonnie’nin babaannesi alır.
Kitap günlerdir elimde süründü durdu; adaptasyon sorunu yaşadım ne kurgunun içine girebildim ne de okuduğumdan zevk aldım.
Sana da bir şeyi unutmuşsun gibi geliyor mu hiç, sonra da bir şey değil, birisini unuttuğunu fark ediyor musun...
Amy Harmon
Sayfa 122 - YABANCI YAYINLARI
"Bazen tam oradasın, hemen yüzeyde, öyle hayat dolu, öyle çılgın ve güzel oluyorsun ki içimi sızlatıyorsun."
Amy Harmon
Sayfa 226 - YABANCI YAYINLARI
Utanç, yüksek sesle konuşan, peşinizden ayrılmayan ve akraba olduğunuzu herkese duyuran can sıkıcı bir kuzen gibiydi.
Amy Harmon
Sayfa 170 - YABANCI YAYINLARI

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Infinity + One
Baskı tarihi:
8 Haziran 2014
Sayfa sayısı:
324
Format:
Karton kapak
ISBN:
9781499535396
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Infinity + One
Dil:
İngilizce
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
CreateSpace Independent Publishing Platform
Baskılar:
Sonsuz + Bir
Infinity + One
When two unlikely allies become two unwitting outlaws, will two unforgettable lovers defy unbeatable odds?

Bonnie Rae Shelby is a superstar. She’s rich. She’s beautiful. She’s impossibly famous. And Bonnie Rae Shelby wants to die.

Finn Clyde is a nobody. He’s broken. He’s brilliant. He’s impossibly cynical. And all he wants is a chance at life.

One girl. One boy. An act of compassion. A bizarre set of circumstances. And a choice – turn your head and walk away, or reach out your hand and risk it all?

With that choice, the clock starts ticking on a man with a past and a girl who can’t face the future, counting down the seconds in an adventure riddled with heartbreak and humor, misunderstanding and revelation. With the world against them, two very different people take a journey that will not only change their lives, but may cost them their lives as well.


Infinity + One is a tale of shooting stars and fame and fortune, of gilded cages and iron bars, of finding a friend behind a stranger’s face, and discovering love in the oddest of places.

Kitabı okuyanlar 29 okur

  • tutku taşer
  • emine şenol
  • Kadir türk
  • esra baş

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%5 (1)
9
%5 (1)
8
%0
7
%5 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0