İnsan Bir Ormandır

8,5/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
521 gösterim
Usta yazar Oktay Akbal, anılardan kopup bugünü yaşamak isteyen ve geleceğe bakmak için geçmişi yerle bir eden bir öykünün içine çekiyor okuru; anılar ve izlenimler roman boyunca bir hesaplaşma aracına dönüşüyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2009
 • Sayfa Sayısı:
  117
 • ISBN:
  9786054183500
 • Yayınevi:
  Cumhuriyet Kitapları
 • Kitabın Türü:
Rezzan 
29 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yaşadığımız her olay geçmişimize dikilen bir ağaçtır. Ağaçlar çoğalır, balta girmemiş ormana dönüşür. Gökyüzü, yıldızlar görünmez olur. İnsan derinliklerindeki çetrefil, dolayısıyla kendi ormanımızın keşfi. Acının kışkırtıcı lezzeti.

Kitaptan 3 Alıntı

Halil KarnasBalıkçısı 
24 Şub 15:34 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sözcükler ne verir, neyi anlatır? Şimdi otursak o bana kendi yaşamını anlatsa, ben de başımdan geçen bütün serüvenleri saatlerce dile getirsem, neye yarar? Kimse, bir başkası olamaz. Bir başkasını tanıyamaz. Hem yalan şeyler anlatacağız ne olsa? Kim anlatırken gerçeği dile getirir, gerçeğe yaklaşır? Anlatmasak, kendi kendimize yaşatsak da geçmişte olup bitenleri, yalan olmaz mı gene? Yaşanan, biter gider. Anlatırken değişir. Hatırlanırken değişir. Yaşayan ben'le, anlatan, hatırlayan ben'ler farklıdır birbirinden.

İnsan Bir Ormandır, Oktay Akbalİnsan Bir Ormandır, Oktay Akbal
Hülya 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekler ağlatmaz, düş ağlatır yalnız.

İnsan Bir Ormandır, Oktay Akbal (Sayfa 16)İnsan Bir Ormandır, Oktay Akbal (Sayfa 16)
Hülya 
17 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Anlaşamamış, tanışamamış, bir şeyleri kurmamış, yaklaştıramamış. Sevişmeler nasıl kuramaz bunu? O birleşmelerden sonra neden bir yerde buluşamaz 2 kişi? Tek olan vücutlar hep ayrıdır gene. Yalnız bir dalga sarar bir anlığına demek!...

İnsan Bir Ormandır, Oktay Akbal (Sayfa 27)İnsan Bir Ormandır, Oktay Akbal (Sayfa 27)