İnsan İnsana Sohbetler 1

7,0/10  (7 Oy) · 
25 okunma  · 
11 beğeni  · 
678 gösterim
Doğan Cüceloğlu'nun hazırlayıp sunduğu, Polat Doğru'nun yapımcılığını üstlendiği insan İnsana adlı TV programının konuklarıyla gerçekleştirilen birbirinden keyifli ve zengin sohbetler, birer metne dönüştü ve elinizdeki kitapta bir araya geldi. Kendi yaşamlarını emek, azim ve irade üzerine kuran on bir konuk ile Doğan Cüceloğlu, hayata ve her şeye dair konuştu. Her satırında "insan"ı hissedeceğiniz sohbetler; dünyaya, yaşama ve kendinize bakışınızı zenginleştirecek.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  238
 • ISBN:
  9786053741978
 • Yayınevi:
  Final Kültür Sanat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esin Aykan 
23 Eyl 2016 · 10/10 puan

Doğan CÜCELOĞLU başarılı bir psikolog olmasının yanında yaptığı televizyon programlarında da dikkati çeken isimdir benim için.. Bu kitabını İnsan İnsana Sohbetler Programı'nda konuk ettiği kendi bünyesinde çok başarılı olan 11 kişiyi bir araya getirerek çarpıcı noktaları alarak hazırlamış.Üstün DÖKMEN'le başlıyor sohbet, kendisi ailesininde deyimiyle o dönemki puanı ziyan olmasın diye Fizik bölümünü üç yıl okumuş, üç yılın sonunda da kendisini Psikolojiye ait hissettiği için Psikoloji eğitimi almış.
Sonrasında Aziz NESİN'in oğlu Ali NESİN'le devam ediyor.Metametik köyünü nasıl kurduğunu anlatıyor bizlere.
Adnan BİNYAZAR ile denemelerinde ve de öykülerinde kadın karakterlerin ön planda olduğunu vurgulayarak "Şah Mahmet" kitabından hareketle kadınların sokağa çıkarken yanlarında çocuk da olsa erkek olması güvende olduklarını konuşuyorlar.
Ahmet İNAM
"Kızlarıma Mektuplar isimli kitabının yazarı Emre KONGAR,
"Hayatımız Sınav isimli programının ton ton sunucusu Cihat ŞENER,Ali Saydam ile devam ediyor sohbet. Sanki okumuyor da izliyor havasına bürünüyorsunuz.
Her şey bir yana beni en çok çeken isim etkileyici yaşam öyküsüyle Lokman AYVA oldu.11 yaşında geçirdiği rahatsızlık sebebiyle görme engelli (bu tanımı sevmiyorum )oluyor.Ailesi göremediği için eğitim almasına karşı çıkmak istese de amcası vakit geçirmesi için bir radyo getiriyor Lokman'a.Çocuk tiyatrolarını dinliyor ve başka bir programa mektup göndermesiyle eğitim kapıları açılıyor.
Çocukları yabancılardan duyup da üzülmesinler diye "kör" kelimesini kullanarak alıştırıyor.
"Tatlı Hayat dizisinde İhsan'ı çılgına çeviren İrfan karakterini hatırlarsınız ben gülümsedim Celal Kadri KINOĞLU'nu okurken.
Başka bir psikolog Kadir Özer ile insanların içerisinde taşıdığı kişilik ailesini netlikle açıklıyorlar.
vee son konuk benim de çok sevdiğim Levent Üzümcü..Ben çok keyif alarak okudum güzel cümlelerle yol gösterici olmuş.Her ebeveynin kitaplığında olmalı.

Kitaptan 7 Alıntı

Esin Aykan 
22 Eyl 2016 · İnceledi · 10/10 puan

Anne babalar beklentileriyle çocuklarına özgürlük değil,hapishane yaratıyor olabilirler.

İnsan İnsana Sohbetler 1, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 170)İnsan İnsana Sohbetler 1, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 170)
Esin Aykan 
22 Eyl 2016 · İnceledi · 10/10 puan

Benim oğlum mühendis olsun,benim oğlum doktor, avukat,hakim olsun siyasetçi olsun diye düşünmüyorum .Tek istediğim şey şu:Erdemli birer insan olsunlar.
-Lokman AYVA

İnsan İnsana Sohbetler 1, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 161)İnsan İnsana Sohbetler 1, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 161)
Esin Aykan 
19 Eyl 2016 · İnceledi · 10/10 puan

Baskı altında kalan her insan bir zaman sonra yalan söyler. (...)Sürekli baskı altındayız, sürekli korku altındayız.Dikkat ederseniz Türkiye'de pek yaratıcı insan yoktur, çok az çıkar.Yalan söyleyen insan,yani korkan insan yaratıcı olamaz

İnsan İnsana Sohbetler 1, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 48)İnsan İnsana Sohbetler 1, Doğan Cüceloğlu (Sayfa 48)
Regaip 
26 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hep Kolay Olanı Seçiyoruz
Biz toplum olarak henüz nasıl bir insan modelimiz olduğu konusunda hem fikir değiliz.

İnsan İnsana Sohbetler 1, Polat Doğru (Sayfa 131 - Cihat Şener)İnsan İnsana Sohbetler 1, Polat Doğru (Sayfa 131 - Cihat Şener)