Jangada

8,3/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
140 gösterim
Peru’nun Iquitos Köyü’nde büyük bir çiftliği olan Joam Garral, kızının düğün törenini gerçekleştirmek için, ailesiyle birlikte memleketi Brezilya’ya gitmeye karar verir. Garral ailesi, oraya gitmek için Amazon Nehri’ni jangada adı verilen büyük bir salla geçecektir. Yolculuk sırasında, Joam geçmişinin karanlık sırlarıyla tekrar yüzleşir ve adını aklamayı planlar, çünkü işlemediği bir suç yüzünden Brezilya’da arananlar listesindedir. Joam’ın suçsuzluğunun kanıtı olan şifreli belge, Torrés adında bir adamın ellerindedir. Ancak Torrés’in bu bilgi karşılığında talep ettiği bedel çok yüksektir.

Jangada, bir yandan aile, onur ve sadakat gibi kavramların zorluklar karşısında nasıl önem kazandığını bir yandan da Amazon’un yaban hayatını, hayvan topluluklarını ve büyülü doğal güzelliklerini muhteşem bir dille anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  388
 • ISBN:
  9786053750086
 • Orijinal Adı:
  La Jangada
 • Çeviri:
  Ender Bedisel
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · 175 günde · 9/10 puan

Bu kitap elimde aylarca süründü. Sebep biraz cep boy olmasından kaynaklanıyor. Cep boy olunca elde tutmak zor oluyor. Kitap güzel basılmış sayfalar kopmuyor ama kitabı okuyacağım derken ellerim ağrıdı resmen. E tabii okuma keyfim de sekteye uğradı dolayısıyla. Neyse... Kitap Jangada isimli geminin yolcusu olan ailenin macerasını anlatıyor. Uzuuun yıllar önce bu ailenin reisinin yaşadığı bir olay var ve sonuçları tüm aile bireylerini etkileyecek türden.
Kitabı bitirebilmek için en azından bir bölüm bir bölüm okumaya çalışayım demiştim. Ama yarıdan sonra öyle güzel bir hal aldı ki elimden bırakamaz oldum. Meraklandırdı, heyecanlandırdı ve sevdirdi kendini.
Bence okunacaklar listenizde yer edinmeli ama yarıya kadar durağan gidecek söylemedi demeyin.