Kader Kılıcı The Witcher Serisi 2

8,5/10  (30 Oy) · 
48 okunma  · 
26 beğeni  · 
367 gösterim
İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur.

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Daha küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.Bir Witcher’ın hayatı kolay değildir. Yaptığı iş gereği boğazına kadar pisliğe batıp tüm şehri tehdit eden ölümcül canavarların peşine düşer, denizkızlarını ikna etmeye çalışır. Asıl meselenin ejderhayı öldürmek değil hazinesinin nasıl paylaşılacağı olan bir maceraya gönülsüzce katılmak, insanların mı yoksa kadim türlerin mi daha büyük canavarlar olduğuna karar vermek zorunda kalır. Sihirbazlar, prensler, canavarlar, derebeyleri, rahipler, ozanlar ve her türden canavar bu topraklarda yaşar, hayatta kalmak için savaşır, sever ve nefret eder. Hepsinin arasında ise Rivyalı Geralt tek başına yürür.

“Mıevılle ve neıl gaıman gibi sapkowskı de eskiyi alıp yeniliyor… Fantastik türde taze bir açılım.”

-Foundation-

“Bu kitabı gerçekten, gerçekten çok beğendim... Sapkowskı’nin dünyasındaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”

-The Deckled Edge-

“Dünyadan bıkmışlığı ve sayısız savaşta geliştirilmiş güçleri, geralt’ı böylesine ilginç bir karakter yapıyor.”
-Edge-
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786052991954
 • Orijinal Adı:
  Miecz Przeznaczenia
 • Çeviri:
  Regaip Minareci
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Oğuzhan Özturgut 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap ilk kitaba göre daha duygusal ve romantik geçiyor. Kitapta birbirinden farklı konuyu anlatan 6 hikaye var ama hepsi de bir şekilde birbiriyle bağlantı kuruyor. İlk 2 hikaye Geralt'ın Yennifer'ın duyduğu aşkı, hayalkırıklıklarını ve hüznünü çok yoğun şekilde işlerken Ebedi Ateş adlı hikaye ise The Witcher 3 oyununda da yan görev olarak yaptığımız Novigrad'daki Ebedi Ateş Tarikatı'yla Dudu adlı suretçi arkadaşımızın hikayesini komik bir dille anlatıyor. Kitaba adını veren Kader Kılıcı ise ilk kitaptaki Bedel Meselesi hikayesinin devamı... Geralt' ın Ciri'yle ilk tanışmasını anlatıyor. Son hikaye "Biraz fazlası" ise en sürprizli ve en az aksiyonun olduğu bölüm. Geralt öz annesi ile olan ilişkisini, Nilfgaard'ın neden olduğu savaş ve Ciri'yle tekrar kaderlerinin kesişmesini konu alıyor. İlk kitaptan daha çok beğendim. Ama ilk kitapta ikinci kitapta da anlamını bilemediğim pek çok keli eye rastladım baştaki sözlük yetersiz sadece yaratıklarla ilgili halbuki ya daha detaylı bir sözlük olsa yada sayfanın altında açıklamalar olsa daha iyi olurdu. Meraklısına kesinlikle tavsiye ederim.