Kayıp Dük Two Dukes of Wyndham Serisi 1

8,1/10  (15 Oy) · 
58 okunma  · 
9 beğeni  · 
833 gösterim
Jack Audley bir hayduttur. Bir zamanlarsa asker…Ve her zaman bir çapkındır. Hayatta en son istediği şeyse, yüzlerce kişinin hayatından ve kadim bir mirastan sorumlu bir asilzade olmaktır. Fakat soylu Wyndham Ailesi’nin uzun zamandır kayıp oğlu olduğu ortaya çıkınca, kaygısız hayatı bir anda sona erecektir. Eğer gayrimeşru olmadığını da kanıtlarsa, o zaman kendisini hiç istemediği bir konumda bulacaktır: Wyndham Dükü.

Grace Eversleigh son beş yılını, dul Wyndham Düşesi’nin refakatçisi olarak, didinerek geçirmiştir. Günlük rutininde çok az değişikliklerin olduğu, asla takdir edilmediği bir iştir bu…ta ki Jack Audley, kendinden emin gülümseyişi ve tatlı çekiciliğiyle bir anda hayatında belirlene dek. Jack, “hayır”ı cevap olarak kabul etmeyen bir erkektir ve Grace onun kollarındayken kesinlikle hayır demek isteyen bir kadın değildir. Ancak ortada bir sorun vardır: Jack gerçek dükse, o zaman o sahip olamayacağı tek erkektir.

“Julia Quinn çok katmanlı, çok boyutlu karakterleri canlı bir şekilde yansıtıyor.” Publishers Weekly

“Çok eğlenceli karakterler ve tutku dolu bir aşk hikâyesi.”Booklist

“Akıllıca ve çok eğlenceli.”TIME

“Enfes.”Nora Roberts
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  366
 • ISBN:
  9789944827232
 • Orijinal Adı:
  The Lost Duke of Wyndham
 • Çeviri:
  Nil Bosna
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · Puan vermedi

Bazen içimde yoğun bir Julia Quinn okuma isteği doluyor. O anlardan birinde, evde okunacak o kadar kitap varken ben gittim kütüphaneden Kayıp Dük’ü aldım ve okudum. Güzel bir kitap olsa da yazarın diğer kitaplarının yanında biraz sönük kaldığını söylemeliyim. İki kitaplık bir serinin ilk kitabıymış Kayıp Dük. İnternetteki yorumlarda serinin diğer kitabı Hayal Etmediğin Kadar’ın daha güzel olduğunu okudum. Onu da okumak istiyorum ama şimdilik yazarın Bridgertons serisi favorim.

Özlem Ekiz 
29 Nis 20:02 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü'nden sonra beni derinden etkileyen 2. JQ kitabı oldu.

Romanımızın konusuna gelirsek: Grace isimli kızımız Wyndham Düşesi'nin refakatçisidir. Bir gün bir balodan dönerlerken bir haydutun saldırısına uğrarlar. Düşes Jack'i görünce ona torunu olduğunu isminin John olduğunu söyler. Jack tam olarak inkar etmez ama meşru ise dük olacaktır.

Hikaye biraz hüzünlüydü. Jack'in teyzesiyle geçen konuşmları ve Grace'e yaptığı evlilik teklifinde resmen ağladım. Birçok aşk kitabı okudum ama John gibi bir karakter görmedim.

Grace karakteri de Bridgertonlardaki Daphne gibi göze çarpacak hiçbir özelliği yok ama ben onu bağrıma bastım. Daphne baya sinirime dokunmuştu.

Thomas'ın durumu tam açığa kavuşmadı onu da bir sonraki kitaba bekliyoruz. Merak etmeyin hikaye Thomas'ı anlatacak.

Sonunda karakterlerden biri üzüntüye uğruyor ve ben bu sonu pek beklemiyordum. Ama bu sonu daha da sevdim tozpembe bir son değildi.

Romantizm de vardı ancak daha çok yaşanan olayda karakterlerin duyguları ve düşünceleri göz önündeydi ve bu açıdan JQ kitaplarından ayrılıyor bu roman.

Yine söylüyorum. Ben Bridgerton serisini o kadar sevemedim. Bunun haricindeki diğer serileri daha güzel. Julia sonunda gönlümü yine fethettin :)

Kitaptan 1 Alıntı