Yüreğe Söz Geçmiyor (Bridgertons Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.211
Gösterim
Adı:
Yüreğe Söz Geçmiyor
Alt başlık:
Bridgertons Serisi 1
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
367
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944820813
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Duke and I
Çeviri:
Elmas Özelmas
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Kadere inanır mısınız? Peki ya kader bir gün yolunuzu aşkla keserse...

Tutkuyu ilişkilerinizde hissederken aşktan korkup her şeyden vazgeçmek zorunda kalırsınız... Bazen imkansızlıklar geçicidir, bazen ise imkansızlıklar hayallerle kesişir...

Julia Quinn, New York Timesin Çok Satanlar listesine giren romanıyla okuyucularıyla buluşuyor. Quinnin etkileyici üslubu karşısında duygulanacak, gerçek aşkın varlığına inanmaya başlayacaksınız. Bir yandan da gülümsemenizi sağlayacak bu içli aşk romanının her sayfasında kendinizden bir parça bulacaksınız...
Julia Quinn tarihi aşk romanları yazan ve seveni oldukça fazla olan bir yazar. Yazarın en çok bilinen, sevilen serisi Bridgerton Serisi. Uzun zamandır okumak istediğim Yüreğe Söz Geçmiyor ise serinin ilk kitabı. Seriye başlamamda kitabın konusu, yazarın bu seri ile büyük beğeni kazanmasının yanında kitapların her biri için yapılan olumlu yorumlar da etkili oldu ancak tüm bunların üstüne Yüreğe Söz Geçmiyor için söyleyebileceğim ilk şey "benim için hayal kırıklığı olduğu."

Yüreğe Söz Geçmiyor düşlerin, düşeslerin,  bitmek bilmez baloların olduğu bir kitap. Bu açıdan kitaba hemen ısınabileceğimi düşünmüştüm çünkü eski zamanlara ait bu tür hikayelerden hoşlanıyorum. Aslına bakılırsa kitabın başları da iyiydi diyebilirim. Ana karakterlerden birinin cemiyet haberlerini okuması, bir diğerinin konuşma esnasında dikiş nakışla uğraşması, o döneme ait saygı ifadeleri, kabarık balo elbiseleri hoşuma gitmişti. Ancak sonrasında işler fazlasıyla sıradanlaştı, bazı sayfalar sıkıcı hale gelmeye başladı. Daha önce de basit ya da sıradan görünen olayların anlatıldığı kitaplar okudum fakat o kitaplarda yazarların yeteneneği basit konuları bile mükemmel bir hale getirebilmişti. Yüreğe Söz Geçmiyor'da ise Julia Quinn'in anlatım tarzı sıradanlığı kurtaramamıştı.

Sanırım kitabı sevememe nedenlerimden biri de ısındığım bir karakterin olmamasıydı. Çünkü bir dizi izlerken, bir film izlerken karakterleri sevmeniz o dizi ya da filmi sevmenizde ne kadar etkiliyse bir kitabı okurken de karakterlerden birine karşı duyduğunuz sevgi o kitabı beğenmenizde aynı derecede etkili olacaktır. Yani bana sorarsanız bir kitabı çok beğenmek için o kitaptan en azından bir karakterle yakınlık kurmak şart. Ancak ben Yüreğe Söz Geçmiyor'da herhangi bir karaktere ne ısınabildim ne de bir karakterle yakınlık kurabildim.

Yüreği Söz Geçmiyor 1800'lü yılların İngiltere'sinde geçiyor. Bu dönemde özellikle anneler oğullarının ve kızlarının iyi birer evlilik yapmalarını istiyorlar. Bu annelerden biri de eşini kaybetmiş olan Violet Bridgerton. Violet ve 8 çocuğunun içinde evlilik çağına gelenler, uygun eş adayları için balodan baloya koşturuyorlar. Bu kitapta evlilik serüvenini okuduğumuz karakterimiz evin en büyük kızı olan Daphne. Evlenmek için uygun bir kişiyle tanışamayan Daphne'nin dikkatini problemli bir geçmişe sahip, çapkın ve aynı zamanda ağabeyi Anthony'nin arkadaşı olan bir Dük yani Simon değiştirebilecek mi dersiniz?

Serinin ikinci kitabı En Çok Beni Sev, ancak ilk kitap beni ikinci kitabı okumaya teşvik etmedi diyebilirim. İkinci kitabı okuyacak olsam bile bunun yakın zamanda olmayacağından şüphem yok. Bridgerton ailesi ile tanışıklığım kısa sürdü gibi görünüyor ancak tarihi aşk konulu çok daha iyi kitaplar mevcut. Keyifli okumalar...
Bir yazarın ondan fazla kitabını okuyup hala sıkılmamak mümkün mü bilmiyordum. Ama hala her gördüğümde kitaplarını almadan duramıyorum. 'Yüreğe söz geçmiyor' yer yer hüzünlü olsa da en çok güldüğüm hikayelerden biri. Ancak okuyacakları uyarmam gerekir. Bu kitaplar insanda tüm seriyi okuma isteği uyandırıyor.
 • Sen Gelmeden Önce
  8.5/10 (67 Oy)56 beğeni294 okunma2 alıntı2.724 gösterim
 • En Çok Beni Sev
  8.3/10 (56 Oy)44 beğeni199 okunma8 alıntı1.461 gösterim
 • Son Söz Aşkın
  8.8/10 (50 Oy)44 beğeni203 okunma11 alıntı1.549 gösterim
 • Seni Beklerken
  8.8/10 (71 Oy)65 beğeni305 okunma13 alıntı2.414 gösterim
 • Mutluluk
  8.7/10 (59 Oy)49 beğeni253 okunma4 alıntı1.983 gösterim
 • Düğün
  8.0/10 (64 Oy)53 beğeni229 okunma2 alıntı1.410 gösterim
 • Cennet
  8.8/10 (67 Oy)56 beğeni262 okunma8 alıntı2.108 gösterim
 • Sonsuza Kadar
  8.7/10 (91 Oy)75 beğeni346 okunma4 alıntı3.371 gösterim
 • Gelin
  8.6/10 (90 Oy)62 beğeni287 okunma3 alıntı2.121 gösterim
 • Kusursuz
  8.6/10 (75 Oy)66 beğeni285 okunma5 alıntı2.029 gösterim
Daha yüzlerce kitabı olsa yine okurum yine okurum ;aşk;şehvet;kıskançlık;herşey var ve çok güzel harmanlanmış;kardeşlerin aşk hayatlarının hepsini ayrı bir kitapta yer vermesi çok güzel kurgulanmış...
Bridgertons serisine genel yorumum:

Serinin sekiz kitabını arka arkaya okudum. (Aslında araya bir Smythe-Smith karıştırdım ama olsun onlar da bizden) Bu tip serilerde hoş bir şey olmasa da istemeden ya kitap atlar ya seriyi karışık okur ya da ikisini birden yaptığım olur. Konularını sevmediğimden, elimde tüm kitaplar o sırada olmadığından, karakterlere ısınamadığımdan vs vs.

Ama Bridgerton ailesi tüm fertleriyle kendini sevdiren bir aile oldu!

Daphne ile başlayan macera Gregory ile sonlandı ve şu an sırada bekleyen başka bir Bridgerton olmadığını bilmek boşlukta hissetmeme sebep oluyor. Yazarın aileye ve aşka bakış açısını çok seviyorum. Her zaman çok çocuklu aileleri sevmişimdir zaten ve Bridgertonlar sayesinde bu sevgim daha da katlandı.
JQ benim tarihi romanslarda en sevdiğim yazarlardan biridir. Ancak bu romanı bana göre en kötüsü. Simon ve Daphne karakterlerinin birbirlerine yakışmadıklarını düşünüyorum. Simon'a hafiften alaycı ve ayakları yere sağlam basan bir kadın karakter daha hoş dururdu bence. Romanı okurken de baya sıkıldım açıkçası.
Julia Quinn’in meşhur ve benim de çok sevdiğim Bridgertons serisinin ilk kitabı Yüreğe Söz Geçmiyor’da ailenin en büyük kızı Daphne’nin aşkı bulma serüveni anlatılıyor. Tarihi romantik kitaplardan hoşlananların kaçırmaması gereken bir kitaptı.
Kadere inanır mısınız? Peki ya kader bir gün yolunuzu aşkla keserse...
Hanstings Dükü Simon Basset yaptığı dünya turundan sonra ülkesine geri döner ve yeni bir başlangıç yapmaya karar verir ve balolara gider ama burada kızlarını evlendirmeye çalışan anneleri görünce yeni tanıştığı Daphne Bridgerton ile bir plan yapar ama plan her ne kadar ikisi için zor olsa da birbirini harika ve zor günler bekliyordur.
Yine bir tarihi aşk kitabı yine bir eğlence. Dediğim gibi kendimi tarihi aşk kitaplarına sarmış bulunmaktayım. Yine güzel bir kitapla döndüm. Simon karakteri yaşadığı zorluklarla kendisini göstermiş olsa da yaptığı heleki aldığı bir kaç karar nedeni ile ona sinirlendim. Daphne ise cana yakın sevgi dolu ve eğlenceli birisi onu çok sevdim. Aralarında ki arkadaşlık çok güzel ve hoşdu. Kitap da en çok sevdiğim karakter koşulsuz Anthony oldu ya bir karakter bu kadar korumacı ve tatlı olur onun hikayesi acayip merak ediyorum. Simon'un attığı yalan hiç iyi olmadı sırf babası yüzünden böyle yapması Daphne için üzücü oldu ama gerçeği öğrendiğinde ona hak verdim. Ama sonu güzel biten bir kitap daha sevdiğim tarihi aşjlardan oldu.
Kitabın üslubu akıcı olmasına rağmen çok yazım yanlışı ve hatası vardı ki birinci basım olmakla beraber pek birşey diyemeyeceğim çünkü 2008 yılında çıkmış bir kitap olduğundan beni iki birde sinir etsede başımı düşününce bu konuda irdelemedim fazla. Tarihi aşklara başlayın lütfen güçlü kadın karakter ve eğlence arıyor iseniz başlayın derim bu türe.
Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. Kitap dolu günleriniz olsun.
serinin ilk kitabı. Bridgerton ailesinin ilk evlenme çağına gelen hatta bir iki yıl geçen güzel kızı Daphne ve ağabeyi Anthony'ını arkadaşı Simon'un aşkını anlatan güzel bir roman.bu ailenin içine girdiniz mi bir daha aralarından ayrılmak istemeyeceksiniz.sizi bilmem ama benim aile ilişkilerime çok benziyor.geniş bir aile ,korumacı ağabeyler kızını evlendirmek isteyen tatlımı tatlı bir anne.bu kitabı elinize aldınız mı laneti başlıyor ve bir bakıyorsunuz ki sekiz kitabı sekiz günde okumuşsunuz.
Tutku dolu bir aşk... Uzun zamandır bitirebildiğim ilk kitap Sıkmadan akıcı bir dille okuyucuyu kendine bağlıyor :) Daff gerçekten güçlü bir karakter. Simon'a karşı davranışları her kızın yapamayacağı türden. Ama benim en en sevdiğim karakter Anthony oldu merakla onun kitabını alıp okuyacağım zamanı bekliyorum.
BRİDGERTON SERİSİNİN BİRİNCİSİ OLMASINA RAĞMEN BEN MAALESEF BEN SONDAN İKİNCİ OLARAK OKUDUM. Erkekler arasındaki kural 1 : Birbirlerinin kız kardeşlerine yan gözle bakmak yok ! AMA YÜREĞE SÖZ GEÇMİYOR İŞTE
Bridgerton serisi
Geç kalmış olduğum bir seri
Bu kadını hep merak ediyordum şimdi ilk kitapla birazcık meakim giderildi
Kitaba gelince Simon ve daphne hikayesini sevdim
Simon annesini doğduğu gün kaybeder ve 4 yıldır hiç konuşamaz Kont ise yıllardır istediği oğlunun böyle eksik olmasını kabul edemez ve ondan nefret eder ve ondan uzaklaşır Simon için bu herseyin üstesinden gelmesine sebep olmuştur
Ve Daphne sekiz kardeşten dördüncüsü en olumlu en mutlu çocuk
Ve kötü tek varisi ile bir oyuna başlar ama oyun çoktan değişir
Hikaye güzeldi ama başlarda sıkışma sonlara çok hızlı gittim bu tir hikayeleri nerde olsa okurum sıra geldi Antony e:)
Julia quinn severek okuduğum yazarlardan pek çok kitabını okudum ve hepsini de hemen hemen sevdim . Yazarın üslubu olsun akiciligi olsun guzel bi kitaptı. Sizde konusuna bakmadan bi kitap okuyayım diyorsanız bence seveceksiniz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yüreğe Söz Geçmiyor
Alt başlık:
Bridgertons Serisi 1
Baskı tarihi:
2008
Sayfa sayısı:
367
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944820813
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Duke and I
Çeviri:
Elmas Özelmas
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Kadere inanır mısınız? Peki ya kader bir gün yolunuzu aşkla keserse...

Tutkuyu ilişkilerinizde hissederken aşktan korkup her şeyden vazgeçmek zorunda kalırsınız... Bazen imkansızlıklar geçicidir, bazen ise imkansızlıklar hayallerle kesişir...

Julia Quinn, New York Timesin Çok Satanlar listesine giren romanıyla okuyucularıyla buluşuyor. Quinnin etkileyici üslubu karşısında duygulanacak, gerçek aşkın varlığına inanmaya başlayacaksınız. Bir yandan da gülümsemenizi sağlayacak bu içli aşk romanının her sayfasında kendinizden bir parça bulacaksınız...

Kitabı okuyanlar 249 okur

 • Pumpkins
 • Betul
 • Melis Çoban
 • Zlem.Kaplan
 • Zeynep gun
 • esra baş
 • KÜBRA
 • SB
 • hatice garip
 • ezgi küçük

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.5
14-17 Yaş
%5
18-24 Yaş
%32.5
25-34 Yaş
%35
35-44 Yaş
%14.2
45-54 Yaş
%7.5
55-64 Yaş
%2.5
65+ Yaş
%0.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97
Erkek
%3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31.5 (23)
9
%17.8 (13)
8
%17.8 (13)
7
%13.7 (10)
6
%8.2 (6)
5
%4.1 (3)
4
%1.4 (1)
3
%1.4 (1)
2
%0
1
%4.1 (3)