Yüreğe Söz Geçmiyor Bridgertons Serisi 1

8,1/10  (33 Oy) · 
127 okunma  · 
25 beğeni  · 
1.252 gösterim
Kadere inanır mısınız? Peki ya kader bir gün yolunuzu aşkla keserse...

Tutkuyu ilişkilerinizde hissederken aşktan korkup her şeyden vazgeçmek zorunda kalırsınız... Bazen imkansızlıklar geçicidir, bazen ise imkansızlıklar hayallerle kesişir...

Julia Quinn, New York Timesin Çok Satanlar listesine giren romanıyla okuyucularıyla buluşuyor. Quinnin etkileyici üslubu karşısında duygulanacak, gerçek aşkın varlığına inanmaya başlayacaksınız. Bir yandan da gülümsemenizi sağlayacak bu içli aşk romanının her sayfasında kendinizden bir parça bulacaksınız...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  367
 • ISBN:
  9789944820813
 • Orijinal Adı:
  The Duke and I
 • Çeviri:
  Elmas Özelmas
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
 02 Şub 17:58 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Julia Quinn tarihi aşk romanları yazan ve seveni oldukça fazla olan bir yazar. Yazarın en çok bilinen, sevilen serisi Bridgerton Serisi. Uzun zamandır okumak istediğim Yüreğe Söz Geçmiyor ise serinin ilk kitabı. Seriye başlamamda kitabın konusu, yazarın bu seri ile büyük beğeni kazanmasının yanında kitapların her biri için yapılan olumlu yorumlar da etkili oldu ancak tüm bunların üstüne Yüreğe Söz Geçmiyor için söyleyebileceğim ilk şey "benim için hayal kırıklığı olduğu."

Yüreğe Söz Geçmiyor düşlerin, düşeslerin,  bitmek bilmez baloların olduğu bir kitap. Bu açıdan kitaba hemen ısınabileceğimi düşünmüştüm çünkü eski zamanlara ait bu tür hikayelerden hoşlanıyorum. Aslına bakılırsa kitabın başları da iyiydi diyebilirim. Ana karakterlerden birinin cemiyet haberlerini okuması, bir diğerinin konuşma esnasında dikiş nakışla uğraşması, o döneme ait saygı ifadeleri, kabarık balo elbiseleri hoşuma gitmişti. Ancak sonrasında işler fazlasıyla sıradanlaştı, bazı sayfalar sıkıcı hale gelmeye başladı. Daha önce de basit ya da sıradan görünen olayların anlatıldığı kitaplar okudum fakat o kitaplarda yazarların yeteneneği basit konuları bile mükemmel bir hale getirebilmişti. Yüreğe Söz Geçmiyor'da ise Julia Quinn'in anlatım tarzı sıradanlığı kurtaramamıştı.

Sanırım kitabı sevememe nedenlerimden biri de ısındığım bir karakterin olmamasıydı. Çünkü bir dizi izlerken, bir film izlerken karakterleri sevmeniz o dizi ya da filmi sevmenizde ne kadar etkiliyse bir kitabı okurken de karakterlerden birine karşı duyduğunuz sevgi o kitabı beğenmenizde aynı derecede etkili olacaktır. Yani bana sorarsanız bir kitabı çok beğenmek için o kitaptan en azından bir karakterle yakınlık kurmak şart. Ancak ben Yüreğe Söz Geçmiyor'da herhangi bir karaktere ne ısınabildim ne de bir karakterle yakınlık kurabildim.

Yüreği Söz Geçmiyor 1800'lü yılların İngiltere'sinde geçiyor. Bu dönemde özellikle anneler oğullarının ve kızlarının iyi birer evlilik yapmalarını istiyorlar. Bu annelerden biri de eşini kaybetmiş olan Violet Bridgerton. Violet ve 8 çocuğunun içinde evlilik çağına gelenler, uygun eş adayları için balodan baloya koşturuyorlar. Bu kitapta evlilik serüvenini okuduğumuz karakterimiz evin en büyük kızı olan Daphne. Evlenmek için uygun bir kişiyle tanışamayan Daphne'nin dikkatini problemli bir geçmişe sahip, çapkın ve aynı zamanda ağabeyi Anthony'nin arkadaşı olan bir Dük yani Simon değiştirebilecek mi dersiniz?

Serinin ikinci kitabı En Çok Beni Sev, ancak ilk kitap beni ikinci kitabı okumaya teşvik etmedi diyebilirim. İkinci kitabı okuyacak olsam bile bunun yakın zamanda olmayacağından şüphem yok. Bridgerton ailesi ile tanışıklığım kısa sürdü gibi görünüyor ancak tarihi aşk konulu çok daha iyi kitaplar mevcut. Keyifli okumalar...

Banu Belkıs ORKAN 
24 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Daha yüzlerce kitabı olsa yine okurum yine okurum ;aşk;şehvet;kıskançlık;herşey var ve çok güzel harmanlanmış;kardeşlerin aşk hayatlarının hepsini ayrı bir kitapta yer vermesi çok güzel kurgulanmış...

Özge Uzun 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yazarın ondan fazla kitabını okuyup hala sıkılmamak mümkün mü bilmiyordum. Ama hala her gördüğümde kitaplarını almadan duramıyorum. 'Yüreğe söz geçmiyor' yer yer hüzünlü olsa da en çok güldüğüm hikayelerden biri. Ancak okuyacakları uyarmam gerekir. Bu kitaplar insanda tüm seriyi okuma isteği uyandırıyor.

Nur D. 
07 Kas 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bridgertons serisine genel yorumum:

Serinin sekiz kitabını arka arkaya okudum. (Aslında araya bir Smythe-Smith karıştırdım ama olsun onlar da bizden) Bu tip serilerde hoş bir şey olmasa da istemeden ya kitap atlar ya seriyi karışık okur ya da ikisini birden yaptığım olur. Konularını sevmediğimden, elimde tüm kitaplar o sırada olmadığından, karakterlere ısınamadığımdan vs vs.

Ama Bridgerton ailesi tüm fertleriyle kendini sevdiren bir aile oldu!

Daphne ile başlayan macera Gregory ile sonlandı ve şu an sırada bekleyen başka bir Bridgerton olmadığını bilmek boşlukta hissetmeme sebep oluyor. Yazarın aileye ve aşka bakış açısını çok seviyorum. Her zaman çok çocuklu aileleri sevmişimdir zaten ve Bridgertonlar sayesinde bu sevgim daha da katlandı.

Seher 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

serinin ilk kitabı. Bridgerton ailesinin ilk evlenme çağına gelen hatta bir iki yıl geçen güzel kızı Daphne ve ağabeyi Anthony'ını arkadaşı Simon'un aşkını anlatan güzel bir roman.bu ailenin içine girdiniz mi bir daha aralarından ayrılmak istemeyeceksiniz.sizi bilmem ama benim aile ilişkilerime çok benziyor.geniş bir aile ,korumacı ağabeyler kızını evlendirmek isteyen tatlımı tatlı bir anne.bu kitabı elinize aldınız mı laneti başlıyor ve bir bakıyorsunuz ki sekiz kitabı sekiz günde okumuşsunuz.

PINAR DEĞİRMENCİ 
09 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Bridgerton serisi
Geç kalmış olduğum bir seri
Bu kadını hep merak ediyordum şimdi ilk kitapla birazcık meakim giderildi
Kitaba gelince Simon ve daphne hikayesini sevdim
Simon annesini doğduğu gün kaybeder ve 4 yıldır hiç konuşamaz Kont ise yıllardır istediği oğlunun böyle eksik olmasını kabul edemez ve ondan nefret eder ve ondan uzaklaşır Simon için bu herseyin üstesinden gelmesine sebep olmuştur
Ve Daphne sekiz kardeşten dördüncüsü en olumlu en mutlu çocuk
Ve kötü tek varisi ile bir oyuna başlar ama oyun çoktan değişir
Hikaye güzeldi ama başlarda sıkışma sonlara çok hızlı gittim bu tir hikayeleri nerde olsa okurum sıra geldi Antony e:)

fatma eren 
12 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşık olmamak için direnen bir kalp, ve yavaş yavaş kalbine yerleşip tüm dünyasına değiştirecek kadın...

Kitaptan 3 Alıntı