Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü Bevelstoke Serisi 1

7,2/10  (21 Oy) · 
77 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.006 gösterim
Bayan Miranda Cheever, henüz on yaşındayken; "muhteşem güzelliğe" dair hiçbir iz taşımıyordu. Taa ki, yakışıklı ve gösterişli Vikont Turner, onunbir gün büyüyük çok güzel bir kadın olacağını söyleyene dek.. İşte o zaman Miranda, bu adamı sonsuza dek seveceğini biliyordu...
Oysa ilerleyen yıllar Miranda için ne kadar kolay olduysa, Turner için o kadar da acımasız olmuş; önemli bir kaybın altında ezilmiş, yalnız ve acı çeken bir adama dönüşmüştü.
Fakat Miranda yıllar önce günlüğünün ilk sayfasına geçirdiği bu gerçeği asla unutmadı... Kaderi olan bu aşkın, parmaklarının arasından kayıp gitmesine izin vermeyecekti...
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  365
 • ISBN:
  9944820981
 • Orijinal Adı:
  The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever
 • Çeviri:
  Ayhan Akbaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melike Sezer 
13 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sonunda ağladığım gerçeğine rağmen yine de orta kısımlarındaki klişelik bence biraz fazla gereksizdi, hoş, can sıkmadan okunulabilecek bir kitap yine de. İnsanı duygulandırdığı aşikar.

Nur D. 
01 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Daha ilk sayfasını okurken kitap bitecek diye üzgün olabilir misiniz?
İşte, Julia Quinn'in bana yaptığı bu!

Miranda Cheever henüz 10 yaşında olmasına rağmen toplumun güzellik ölçülerine uymadığının farkındaydı. Kahverengi(!) saçlar ve gözler, büyük dudaklar, sırık gibi uzun çelimsiz bacaklar... Durumunu kabullenmişti. Fakat bir gün en yakın arkadaşı Olivia'nın büyük ağabeyi Nigel Bevelstoke yani vikont Turner ile tanışıyor. Ve o gün, 19 yaşındaki Turner'ın kendisini eve götürdüğü o kısacık yolda Miranda Cheever aşık oluyor.

Julia Quinn'in yazdığı ve benim sevmediğim bir kitap sanırım hiç olmayacak. Öylesine içten ve duru konular seçiyor ve onları yine aynı samimiyetle yazıyor ki yazara her defasında bir kere daha hayran kalıyorum.

Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Okuduğum ilk tarihi aşk romanıydı.Hoşuma gitti.Kapaktaki kız hariç :p

fulden ufacık 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir!
Miranda Cheever, 10 yaşındayken gösterişli ve yakışıklı Vikont Turner'a aşık olur. Ona aşık olmasının nedeni herkes Miranda'nın çirkin bir kız olduğunu düşünürken Turner'ın ona bir gün büyüyüp kendini bulacağını ve akıllı olduğu gibi güzel de olacağını söyler. Yıllar geçse de ona olan aşkı asla azalmadı.
Turner başka biriyle evlendiğinde çok üzülür ama bunu kimseye söylemez.
Miranda genç bir bayan olduğunda Turner'ın ailesi onu diğer oğlanlarla evlendirmek ister fakat Miranda istememektedir.
Turner kötü biten evliliğinin ardından eve geri döner fakat artık kadınlara güvenmemektedir.
Mirandanın onlarda kaldığı bir gece Miranda gece yarısı kütüphaneye gitti ve orada sarhoş olarak Turner ile karşılaştı ve aralarında bir çekim gerçekleşti.
Turner olanlardan daha sonra pişman oldu. Bütün aile ve Miranda bir kır partisine gideceklerdi ve Turner da bu partiye katılacaktı. Orada Miranda dan hep uzak kalmaya çalıştı ama parti sırasında düzenlenen ip ucu bulma oyunu sırasında Miranda Turner ile eşleşmek zorunda kaldı.
Turner bundan memnun kalmadı ama yinede yapılacak bir şey yoktu.
Oyun başladı ve hayatları bu oyun sayesinde altüst oldu.
Yağmur yağmaya başlamıştı ve ikisi yakın bir avcı kulübesine sığınmak zorunda kaldılar ve aralarındaki çekime Turner sonunda yenik düştü ve Miranda ile birlikte oldu. Miranda olanlara inanamıyordu.
İkiside eve dönünce Turner Mirandaya bir geleceklerinin olamayacağını söyledi ve yanından ayrıldı.
Miranda halen olanların etkisindeydi ama sabah Turner ın onu terk ederek evden ayrıldığını duyunca çok üzüldü.
Günler geçiyor ve Miranda hamile olduğunu anlıyordu. Sonunda dedikodulara sebep olmamak için hamileliğini Turner,kız kardeşine açıkladı ama babasının ismini vermedi.
Miranda İskoçya'daki akrabalarının yanına doğuma gitti. Kimse olanlardan haberi yoktu.
Turner yaptıklarına pişman olmuştu. Miranda ile durumunu çözmek istiyordu ve kardeşi ile konuşmaya çalıştı.
Kız kardeşi ile konuşurken Miranda nın hamile olduğunu öğrendi ve şok oldu. Kız kardeşi sonunda bebeğin babasının o olduğunu anladı.
Turner onun yerini öğrenmek için kardeşini zorladı ve öğrenince hemen yola çıktı. Miranda kapıyı açık karşısında Turner görünce şok oldu. Turner onunla konuşmak istedi ama Miranda onu kovdu. Miranda onu görmek istemiyordu. Turner günlerce onu etkilemek için elinden geleni yaptı ve sonunda onu evlenmeye ikna etti. İkisi sade bir törenle evlendiler.
Miranda mutlu sayılırdı ama aylar geçmesine rağmen kocası ona bir kere bile sevdiğini söylememişti. Doğum yaklaştıkça Turner onu için endişe ediyordu ve sonunda annesi ve kız kardeşini yardıma çağırdı.
Doğum çok zor gerçekleşmişti ve Miranda'nın durumu kötüye gidiyordu. Turner bunu öğrenince kendini çok kötü hissetmişti.
Karısını sevdiğini söyleyememişti. Turner uzun süre boyunca karısının yatağında onuna hissettiklerini anlatarak oturdu. Miranda kendine gelmesi çok zor olmuştu.
Onun iyileşmeye başlaması herkesi sevindirmişti. Turner karısına sonunda onu çok sevdiğini söyleyebilmişti.

Tam bi kitap aşığı 
31 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Romanın ilk bölümleri oldukça akıcı ve eğlenceli giderken sonlara doğru sıkıldığımı ve aslına bakarsanız iyice basitleştiğini gördüm. kurgu, karakterler, olaylar hep yarım bırakılmış gibiydi. Kolay biten bir kitap ama o kadar da güzel değil.

Kitaptan 5 Alıntı

"Kahrolası! Kör müsün? Sağır, dilsiz ve kör müsün? Bu geçici bir duygu değil, aptal şey! Sana aşığım! Sana hep aşıktım! Dokuz yıl önce seninle ilk tanıştığımdan beri. O gün bu gündür her dakika seni sevdim."

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia QuinnŞahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn
fatma eren 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Miranda ona kuşkuyla baktı.
" Tamam, peki, niçin günlük tutman gerektiği konusunda ki düşüncemi bilmek istiyor musun? "
Miranda başını salladı.
" Çünkü birgün büyüyüp kendini bulacak, akıllı olduğun kadarda güzel olacaksın. İşte o zaman günlüğüne bakıp Fiona Bennet gibi küçük kızların ne kadar aptal olduğunu anlayacaksın. Annenin, senin bacaklarının omuzlarından başladığını söylediğini hatırlayınca güleceksin. Belkide bugün yaptığımız bu hoş sohbeti hatırlayınca küçük bir tebessümünüde bana ayıracaksın. "

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia QuinnŞahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn
fatma eren 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ve işte Turner burada. Gerçeği - daha doğrusu bir zamanlar ki gerçeği- Olivia'nın ağzından zorla almış olmalı. Değilse Olivia bana asla ihanet etmezdi. Zavallı Livvy. Turner öfkelenince ürkütücü olabiliyor.
Belliki hala öfkeli. Bana bir çörek fırlattı. Bir çörek! Bu inanılmaz birşey...

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia QuinnŞahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn
Yasin YALÇIN 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Toplum kaprislidir ve iyinin olduğu kadar, sıklıkla kötünün de karşılığını verir. Ancak sessiz kalana asla bir şey vermez.

Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn (Sayfa 84)Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü, Julia Quinn (Sayfa 84)