Öpüşünde Saklı (Bridgertons Serisi 7)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.520
Gösterim
Adı:
Öpüşünde Saklı
Alt başlık:
Bridgertons Serisi 7
Baskı tarihi:
Kasım 2012
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944826044
Kitabın türü:
Orijinal adı:
It's In His Kiss
Çeviri:
Banu Belgi
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Gareth St. Clair ciddi bir çıkmazdadır. Ondan nefret eden babası St. Clair mülkünü ve mirasını mahvetme yolunda ilerlemektedir. Gareth'ın elindeki tek şey geçmişin sır perdesini kaldırabilecek ve geleceğin anahtarı olan eski bir aile günlüğüdür. Sorun şudur ki günlük İtalyanca kaleme alınmıştır ve genç adam bu dilde tek bir kelime dahi bilmemektedir.

Sosyete bir konuda hemfikirdir: Hyacinth Bridgerton kimselere benzememektedir. İnanılmaz derecede zeki ve açıksözlüdür. Fakat ona dair bir şey - çekici ve eziyet verici - Garet''ı nedense etkisi altına alır.

Her yıl düzenlenen Smythe-Smith Müzikali'nde ikilinin yolları kesişir. Hyacinth İtalyancası mükemmel olmasa da ona günlüğü çevirmeyi teklif eder. Fakat gizemli satırları incelerken peşine düştükleri tüm soruların cevabını birbirlerinde bulurlar. Artık hiçbir şey kusursuz tek bir öpücük kadar saf değildir

"Günümüzün Jane Austen'ı."
Jill Barnett

"Tam anlamıyla kusursuz bir hikâyeci."
Publishers Weekly
384 syf.
·1 günde·8/10
Serinin son kitaplarına doğru gidildikçe her şey biraz daha klişleşmeye başlıyor. Sanki olaylar tekrar ediyor gibi geliyor bana. İlk kitaplarda aldığım tadı asla alamıyorum. Bir noktada da Bridgerton serisinin bitmesine son bir kitap kaldı, onun üzüntüsünü yaşıyorum. Bir dakika, şu an ağlayasım geldi cidden. Resmen seriyi ikinci kez baştan sona okumuş oldum. Kendi kendime şaşırıyorum.
Her neyse. Olumsuz özellikleri artı olarak Leydi Whistledown'un gitmesiyle bölüm başları çok eksik kalmış ve bunu yazar sanki tiyatro oyunuymuşcasına karakterlerin ne yaptığını söylemekle çare bulmuş. Ama hiç mi hiç olmamış...
Yine de her şeye rağmen benim için bambaşka seri, bambaşka bir yazar Quinn.
384 syf.
·2 günde·4/10
Seriyi bitirmeyi kafaya koyunca bir parça severim umuduyla başlamıştım kitaba. Aslında kitap gayet güzel başladı. Her Julia Quinn kitabında olduğu gibi diyemem ama yazarın çoğu kitabında çiftler arasındaki kimya ciddi anlamda kendini hissettiriyor. Özellikle de daha aralarında bir aşk filizlenmemişse...

Ya birbirlerinden nefret eden ama bunu bizi eğlendirerek yapan iki karakter görüyoruz ya da birbirine laf atan inatçı kimseler... Bazen ön yargılarıyla körleşmiş budalalar da olmuyor değil ve ben yazara has o ani aşk gelene dek çifte bayılıyorum. (Çoğunlukla)

Bu çift de öyleydi. Atışıyor, şakalaşıyor, sevimli iki arkadaş gibi davranıyorlardı ve sonra hep olduğu gibi "dan" diye aşık oldular ve erkek karakter canımı sıktı ve tabii ki bu can sıkıcı mesele geçiştirildi ve hayallerim yıkıldı ve.... Ve....

İşte böyle.

Sizce de öyle mi bilmiyorum ama ortada bir aşk kitabı varsa çiftin birbirini incitmemesi, aşağılamaması ve küçümsememesi gerektiğini düşünürüm. Çünkü "aşıklar". İnsan neden aşık olduğu kişiyi incitir? Ve JQ'in yazdığı bu aileyi seviyorum, çok eğlenceliler ve tatlılar ve aile sahnelerini okumayı cidden seviyorum ama Gregory hariç tüm erkek karakterler, aşık olduğu kadını aşağılayacak bir şey yaptı. Ufak ya da değil, kadın takılmadı bile belki ama ben rahatsız oldum. O yüzden de bir yerden sonra seriyi kütüphaneme eklememeye karar verdim ve ne yazık ki Öpüşünde Saklı da bunlardan biri.

Gareth bir yerde kızımızı aşağılıyor, kızımız da fark ediyor ama niyeyse üzerinde durmuyor. Sonra bambaşka bir durum içindeler ve ikisi de birbirine çok aşık ama o da ne? Gareth denen mikrop, kızımızın onunla evlenmekle ilgili en ufak bir seçeneği bile olmaması gerektiğini düşünüyor. Aşık olduğu kadına konuşmak, güvenmek, danışmak elbette önemsiz şeyler canım. Bunlardan önce onun adına doğru seçimleri yapmalıyız.

Bu olaydan sonra kitabı ağzıyla kuş tutsa sevmezdim, nitekim öyle de oldu. Sevmedim, beğenmedim ve tavsiye etmiyorum. İlk 150 sayfada eğlenmiş olsam da ı-ıh, olmamış bu kitap.
384 syf.
·1 günde·8/10
Bridgerton serisi 7
Şimdi son kitaba bir kala çok hüzünlüyüm kitap oldukça iyi olduğu için mi yoksa bu kardeşleri özleyeceğim için mi
Yedinci kitapta en küçük kızımızın hikayesi vardı
Ve babasının nefreti yaşayan bir adam
Ve oldukça farklı bir o kadar da zeki iki çift
Zevkli AtışmAli bir kitap
Sevdim hostu sadece sona kadar bazen ruhunu hissetmedim kitabın o eksikliği vardı bana göre ama sonu harikaydı tabi hiç ama hiç beklemediğim şekillde
384 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Julia Quinn en sevdiğim romantik yazarlardan biri. Yazarın özellikle Bridgertons serisinin hayranıyım. Öpüşünde Saklı bu seriden okuduğum 3.kitaptı. Okuduğum diğer iki kitaba göre – Son Söz Aşkın ve Sonsuz Sevgilerimle – bu kitabı biraz sönük buldum. Öpüşünde Saklı serinin 7.kitabıymış. Belki kitapları sırasıyla okusam fikrim değişirdi. Şu an için yazardan okuduğum en az beğendiğim kitap oldu.
384 syf.
·8/10
Bir serinin daha şimdilik sonu gerçi son bir kitap daha var ama ben o kitabı bulamadım. Bulduğum zaman okuyup yorumunu yapacağım. Seri fazlasıyla eğlenceli, romantik masal tadında ve bir o kadar da merak uyandırıcıydı. Julia Quinn'in diğer kitaplarını da en kısa zamanda okuyacağım.

Hyacinth, Bridgerton kardeşlerin en zekisi ve sivri dillisi olduğu için Londra sezonunda pek tercih edilmez. Hyacinth ise bunun farkında olarak kendisi gibi bir adam aramaktadır. Bir müzikalde karşılaştığı Gareth tam aradığı gibi zeki, hazır cevap ve cesur olsa da adamın kötü şöhreti Hyacinth'i korkutmaktadır. Gareth mülkünü ve mirasını ondan nefret eden babası yüzünden kaybetmek üzereyken ulaştığı bir günlük aile sırlarını aydınlatacak yegane şeydir. Fakat bir sorun vardır. Bu günlük İtalyanca yazılmıştır. Günlüğü çevirecek güvenilir birini arayan Gareth'ın yolu bir kez daha Hyacinth ile kesişir. Gizemli sırlar ikisini birbirine çekerken, yaşadıkları maceralar cesaretlerini körükler ve nihayetinde bir öpücükle her şey değişir.

"Herkes çiçek getirebilir."
"Yani bir erkeğin kalbini çalmak için bir binaya tırmanması gerektiğini mi söylüyorsun?"
Genç kız hala camdan dışarı bakıyordu. "Eh, bundan biraz daha fazlasını yapması gerekebilir. Yani en azından iki tırmanma olayı lazım."
384 syf.
·10 günde·5/10
Kitabın en iyi yönü Leydi Danbury'di. Onun geçtiği bir çok sahnede baya güldüm. Gareth karakterinin durumu biraz Simon'kisine benziyordu:Babası tarafından istenmeyen çocuk yalnız Gareth'ın durumu az farklı. Sonuç olarak ikisi de baba olayını zor da olsa atlatabilmişlerdi.

Hyacinth'e gelince... Anladığım kadarıyla yazarımızın en sevdiği ancak benimse en gıcık kaptığım dişi Bridgerton'dur. Leydi Danbury'e pek de benzemiyor. Danbury sivri dilli, duygularını çok çok nadir belirten biri. Hyacinth ise sivri dillilikte Danbury'den aşağı kalır tarafı yok ama daha duygusal. Hikaye genel olarak sıkıcıydı. Çiftimizin babaları hakkında düşündükleri kadar heyecan olsun diye elmas olayı ortaya atılmış ama çok da heyecan verici değildi. Sonuç olarak eh işte diyebileceğim bir kitaptı.
384 syf.
·2 günde·9/10
BRİDGERTON SERİSİNİN 7. Sİ AMA BENİM SERİDE EN ÇOK SEVDİĞİM KİTAP OLDU DİYEBİLİRİM. BÜYÜK ANNE İSABELLA'NIN GÜNLÜĞÜ KİTABA BİR BAŞKA MERAK, HEYECAN YÜKLÜYOR. TEK ÜZÜLDÜĞÜM ŞEY KEŞKE ELMASLARI ULABİLSELERDİ. TORUN İSABELLA BULDU AMA KİMSEYE GÖSTERMEDİ.
384 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Bridgerton serisinin son kitabını tabiki sevdim ama serinin diğer kitaplarındaki kadar eğlenmedim (sana muhtacım hariç bence serinin en kötü kitabıydı)
384 syf.
·8/10
Bridgerton kardeşlerin en küçüğü ve en meraklısı Hyacinth ile yakından tanışıyoruz. Hyacinth' e eşlik eden ise babasıyla sorun yaşayan ve görüşmeyen Gareth St. Clair.
Historical romanları genelde klişelerle doludur. Bizde bunları bile bile keyifle okumaya devam ederiz.Julia Quinn; uzun soluklu bir seri olmasından dolayı belkide tekrarlara ve klişelere çok fazla yer vermiş bu kitabında. Gareth'in sorunun Simon'ınkine benzemesi gibi.
Birde ben Leydi Whistledown'un yokluğunu hissederek okumuştum beş ve altıyı. Ta ki bu kitapta meşhur Leydi Danbury (Gareth'in büyükannesi bu arada) yer alana kadar. Onunla ilgili bölümler çok keyifliydi. Özelliklede okudukları romandaki kahraman Bayan Butterworth ayrıntısı çok hoşuma gitti. Birde kitabın son sayfaları keyifliydi.
Klasik Julia Quinn romanı.
Serinin son kitabına başlıyorum. Bu seriyi bitirmek istiyorum artık. Keyifli okumalar.
384 syf.
·4/10
Hyacinth Bridgerton kişiliği ile hem kardeşleri arasında hem de girdiği ortamda sivrilmektedir. Gayet zeki ve hazır cevap olan Hyacinth bu özelliğini gizlemek gibi bir gayesi de yoktur. Zaten yaşlanınca Leydi Danbury gibi olmak isteyen birinin bu tavrı şaşırtıcı değildir.

Hyacinth’ı sezon artık heyecanlandırmıyordu. Aynı insanlar benzer balolar… Her şeyin rutinleştiği yaşantısında Salı günleri Leydi Danbury’e kitap okumakta vardır. Birde arada evleneceği doğru adamı bulması gerekmektedir.
Evlenip kendi yuvasını kurmak istiyordur sadece o kişi daha da karşısına çıkmamıştır. En azından Hyacinth öyle düşünmektedir. Acaba Bayan Butterworth gibi uçurumun kenarında doğru koşsa onu kurtarmak için de doğru adam tam zamanında ortaya çıkar mıydı?
(İncelemenin devamı sitemizdedir.)
384 syf.
·10/10
Serinin önceki kitaplarını okuduğumdan bu kitaba sıra gelmemişti. Ancak okuyabildim ve yeniden seriye dönüş yaptığım için mutlu oldum. Seriyi okuyanlar bilir Leydi Danbury bu kitapta daha çok yer alıyor ve onu bu kadar sevebileceğinizi düşünmemişsinizdir. Hikayesi, karakterleri ve konunun işlenişi çok hoşuma gitti. 10 puan vermem de bu yüzden :) Keyifle okuyabileceğiniz nadir kitaplardan, kesinlikle tavsiye ediyorum.
"Rutin işler, medeniyetin damgasıdır. Ama gerçekten gelişmiş bir beynin göstergesi, değişen şartlara ayak uydurabilmekte gizlidir."
Julia Quinn
Sayfa 342 - Leydi D
"Görünüşü de kurtarmak gerek. Eğer herkes senin ne kadar mükemmel olduğunu fark ederse bütün dünya benden nefret edecektir."
Gareth Gregory'ye dönerek,"Kız kardeşin benimle güvende,"dedi. "Bu konuda seni temin ederim."
Gregory nazik bir gülümsemeyle,"Ah o açıdan hiçbir endişem yok,"diye cevap verdi. "Esas soru şu. Acaba sen onunla güvende olacak mısın?"
"Her ikisinin de hayatı çok uzu süredir bu sır tarafından yönetilmişti. Ve artık ikisinin de özgür kalma zamanı gelmişti."
"Sana bir kanıt sunmak istediğimden değil ama acı gerçek şu ki erkeklerin çoğu koyun gibidir. Biri nereye giderse, diğerleri de onu takip eder. Zaten sende evlenmek istediğini söylemek istememiş miydin?"
Hoşlanmak mi? Bu çok garip bir soruydu. Bay St. Clair'den hoşlanmış mıydım? Büyükannesinin günlüğünü çevirmeyi kabul etmesinden sonra bile onun içten içe kendisine güldüğünü düşünmekten hoşlanmış mıydım? Onun aklından geçenleri anlayamamaktan ya da yanındayken kendinde değilmiş gibi hissetmekten hoşlanmış mıydım?"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Öpüşünde Saklı
Alt başlık:
Bridgertons Serisi 7
Baskı tarihi:
Kasım 2012
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944826044
Kitabın türü:
Orijinal adı:
It's In His Kiss
Çeviri:
Banu Belgi
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Gareth St. Clair ciddi bir çıkmazdadır. Ondan nefret eden babası St. Clair mülkünü ve mirasını mahvetme yolunda ilerlemektedir. Gareth'ın elindeki tek şey geçmişin sır perdesini kaldırabilecek ve geleceğin anahtarı olan eski bir aile günlüğüdür. Sorun şudur ki günlük İtalyanca kaleme alınmıştır ve genç adam bu dilde tek bir kelime dahi bilmemektedir.

Sosyete bir konuda hemfikirdir: Hyacinth Bridgerton kimselere benzememektedir. İnanılmaz derecede zeki ve açıksözlüdür. Fakat ona dair bir şey - çekici ve eziyet verici - Garet''ı nedense etkisi altına alır.

Her yıl düzenlenen Smythe-Smith Müzikali'nde ikilinin yolları kesişir. Hyacinth İtalyancası mükemmel olmasa da ona günlüğü çevirmeyi teklif eder. Fakat gizemli satırları incelerken peşine düştükleri tüm soruların cevabını birbirlerinde bulurlar. Artık hiçbir şey kusursuz tek bir öpücük kadar saf değildir

"Günümüzün Jane Austen'ı."
Jill Barnett

"Tam anlamıyla kusursuz bir hikâyeci."
Publishers Weekly

Kitabı okuyanlar 143 okur

  • Merve Özşeker
  • Me's
  • Dilek Alsancak Demiroğlu
  • Suzan M.
  • Abulbul
  • Ayca Talaybas
  • özge
  • Uğur Kaplan
  • S
  • meyus okur

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.6
14-17 Yaş
%1.6
18-24 Yaş
%30.6
25-34 Yaş
%30.6
35-44 Yaş
%19.4
45-54 Yaş
%12.9
55-64 Yaş
%1.6
65+ Yaş
%1.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.9
Erkek
%2.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (9)
9
%5.6 (2)
8
%36.1 (13)
7
%11.1 (4)
6
%11.1 (4)
5
%5.6 (2)
4
%5.6 (2)
3
%0
2
%0
1
%0