Giriş Yap

Kitapları Kurtaran Kedi

7.910 üzerinden
722 Puan · 190 İnceleme
207 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
YARDIMIMI KABUL EDER MİSİN;
Bir Japon Edebiyatı ile geldim bu kez uçak hızıyla.Hem de ne hız,bir gün de bir bakmışım göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş. Fevkaledenin fevkinde öyle mi diyorlardı tıpkısının aynısı... İtiraf edeyim ki ilk kez yorumları okumadan,kitabı ve yazarı araştırmadan siparişini verdiğim bir eser.Beni cezbeden,hayatımda tutuklu kaldığım iki şeyin bir yerde birleşmesiydi.Kedi ve kitap... İyi ki de bu kitabı almış okumuş ve keşfetmişim diyorum tüm samimiyetliliğimle. Kitaplarla ilgili sırları,kitapların önemini,insana kattıklarını, kedinin dilinden okuyoruz büyük keyifle.Üç labirentte karşımıza çıkan eleştirilere şahit oluyoruz. Ve kitapta ki ölen bilge dedenin torununa kitapevinde söylediği bir sözle bitirmek istiyorum. "Kitap okumak dağa tırmanmak gibidir.Dağın zirvesinden manzarayı izlemek,kitaptan alınan hazdır." On yaş üstü kitap okumayı sevmeyen çocuklarınıza okutmanızı öneririm.Mutlaka faydası olacaktır. Kitaplar sizden gitmesin.Hayvan sevginiz içinizden eksilmesin aksine her geçen gün kat kat çoğalsın.
·
Reklam
207 syf.
"Bir kitabı on kez okumuş olandan ziyade, on ayrı kitabı okumuş olanın saygı gördüğü bir dünyada yaşıyoruz. Toplumda önemli olan, ne kadar çok kitap okumuş olduğun gerçeğidir..." Kitap okumanın moda, kitaplarla bağ kurmanın ahmaklık olarak görüldüğü bir çağdayız. Kitaplık kurmak zevkli ama istifçilikle o kadar ince bir çizgi var ki arada... Eline geçen her kitap okunmaz. Her kitap kitaplığa konulmaz. Sınırlı bir süremiz var ve bence kötü kitaplar bu sürenin hırsızları. Kitaplığımız bizim karakterimizi belli eder tıpkı müzik listelerimiz gibi. Özeldir, her kitabı oraya koymak sadece sayılara odaklandığımız, gösterişe kaçtığımız anlamına gelmiyor mu? İşte bu kitap, bu konuları hoş bir hikâye ile ele alarak sunuyor bize. Okumak zevkliydi, bir solukta aktı. Okumak isteyenlere tavsiye ederim. İyi okumalar.
207 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okuma listemde heyecanla okumayı beklediğim kitaplardan biriydi Kitapları Kurtaran Kedi. Önce kapağı sonra konusu ilgimi çekmişti ve ilk defa Japon edebiyatına ait bir eseri okuyacak olmanın heyecanıyla, kitabın güzelliğine vararak okuduğum bir kitap oldu. Böyle dedim ama yine de hızlı okudum çünkü olaylı ve akıcı idi. ️ Kitap, dedesiyle kendi halinde yaşam süren lise öğrencisi Rintaro'nun, dedesinin vefatının hemen ardından yaşadıklarını konu ediyor.  Kitapta bölüm bölüm değişen olaylarla birlikte Rintaro'nun da değişimini görüyoruz. Kitabın isminde yazan kedi nerede diye sorarsanız olayların başlangıcını oluşturan ve Rintaro'nun değişmesine önayak olan baş kahraman diyebilirim. Gerisini okuyup kendiniz cevaplandırmanız çok daha iyi olacaktır. ️ Baştan sona kitapların değeri, farklı insanların buna bakış açısı, kitaplara dair çarpık düşünceler konu ediliyor. Kitaplar denildiğinde içimizi cız ettiren sorunlara değinmesi insanı bulunduğu noktadan kitabın içine hapseden bir özellik. Çok severek, çok beğenerek okuduğum ve merakımı en iyi şekilde karşılayan kitaplardan biri oldu Kitapları Kurtaran Kedi. Her kitapseverin kitaplığında bulunması gereken, en azından herkes tarafından okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Herkese eminim farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. O hâlde herkese tavsiye ederim. ️
207 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Kitapları Kurtaran Kedi, fantastik görünümlü bir roman. Fakat o kadar naif ve sıcak bir üslubu var ki fantastik kurgudan pek hoşlanmayan beni bile kendine fazlasıyla sevdirdi. Akıcı ve merak uyandırıcıydı, üstelik gerçeklik dokundurmaları kitapta en çok sevdiğim şey oldu. Dedesini yakın zamanda kaybetmiş ve hayatı çok büyük bir değişim rüzgarı ile karşı karşıya kalmış bir lise öğrencisi konu ediliyor aslında. Dedesinin kitapçı dükkanı çok güzel tasvir ediliyor. Günümüzde kitapların gerçekten “ne” olduğunu inanılmaz güzel irdelemiş kitap. Kitap yalnızca bir “meta” olursa ne kalır elimizde? Haliyle tüketim çağı çağrışım ile bir kapitalizm ve zaman baskısı vurgusu ile modernlik eleştirilerini yerli yerinde kullanmış yazar. Ben çok sevdim, tavsiye ederim.
Reklam
2
20
193 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42