Küller Dünyanın Sonu Yarın Gelecek Olsaydı?

8,4/10  (25 Oy) · 
54 okunma  · 
18 beğeni  · 
768 gösterim
Bir elektromanyetik darbe dalgası çakar gökyüzünde; tüm elektronik aygıtlar parçalanır, bilgisayarla çalışan tüm aletler yok olur ve milyarlarca insan o an, oracıkta ölür.

Hayatta kalan bir avuç insandan biri olan Alex, ölmüş ana babasına ve geçmişte kalan yaşamına veda eder. Çıktığı zorlu yolculukta, Afganistan'dan yeni dönmüş genç bir asker olan Tom ve büyükbabasını elektromanyetik darbede kaybetmiş olan sekiz yaşındaki Ellie ile karşılaşır.

Bu küçük grup ve hayatta kalan diğerleri için şimdi tüm mesele, yiyecek ve barına bulmak, kime güveneceklerini iyi bilmek, darbe sayesinde kazandıkları güçleri iyi kullanmak ve bir de kimin insan, kimin artık "değişmiş" ve bir zombiye dönüşmüş olduğunun ayırdına varmaktır.

(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  631
 • ISBN:
  9786050904147
 • Orijinal Adı:
  Ashes
 • Çeviri:
  Barış Emre Alkım
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle kitaba başlamadan önce okuduğunuz ve izlediğiniz klasik zombi film, kitap ve dizileri unutun! Karşımızda bambaşka bir hikaye olduğunu göreceksiniz. Bu kitapta sanırım gerçekten dünyanın sonu geliyor ve bu beni oldukça ürküttü... Elektromanyetik bir dalganın etkisiyle dünyadaki çoğu yetişkin ölüyor. Geriye kalan çocukların ve gençlerin ise bir kısmı insanları yiyen deyim yerindeyse zombilere dönüşüyor. Ama karşımızdaki bu "Değişmiş" çocuklar bizim bildiğimiz zombiler gibi değiller... Kalan çocukların ise Değişmeyeceğinin hiç bir garantisi yok... Evrim hala devam ediyor. Kitabımız beyninde kocaman bir canavar diye adlandırdığı tümörle yaşayan kızıl saçlı kızımız Alex'in hikayesi ile başlıyor. Dünyanın sonu gelmeden önce de yeterince şey yaşamış olan Alex'in çilesi burda da bitmiyor diyebiliriz. Ve yolu Ellie ve Tom ile kesişiyor. Kitabı okurken ben bu üçlüyü çok sevmiştim. Tom bir başka zaten... Ve Alex ona aşık oluyor. Yalnız baştan söyleyeyim. Beyaz atlı prensleri unutun arkadaşlar... Bu kitapta onlar ya dönüştü ya da öldüler. Karakterlerimiz arıza ve yaralılar... Hem de gerçek anlamda... Belki de onları ayakta tutan böyle olmalarıdır ;-) Tom Afganistan'dan dönmüş bir asker... Oldukça zor zamanlar geçiriyor ama Ellie ve Alex'e kol kanat geriyor resmen... Tabii aşk üçgeninin 3.karakteri nerde diye sorduğunuzu duyar gibiyim... Kitabın sonlarına doğru Chris'le de karşılaşıyoruz. Daha fazla spoi vermemek için susuyorumm :-) Oldukça sürükleyici ve heyecanlı bir kitaptı... Yazarımızın inanılmaz bir anlatım tarzı var. Yalnız şimdiden uyarayım, bazı kısımlar oldukça ayrıntılı yazılmış, mideniz bulanabilir. Bu kitapla ilgili aldığım tek şikayet de buydu sanırım... Herkese iyi okumalar :-)

nyks 
29 Haz 00:49 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sıkılmadan okuduğum bir kitap oldu. Normalde gerilim romanlarında gerçek dışı olayları pek sevmem ama bunda akıcı ve devamıni getirmek istediğiniz bir olay işlenmiş. Devam kitabini da alır okurum. Bu tarz kitaplara fazla yer vermiyorum kitapligimda ama bu seri güzel gibi.

İrem Su 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Vay be! dediğim kitaplardandı.Kurgu,dil,olay mükemmeldi.
Konuya gelince kitap hakkında açık vermeden söyleyebileceğim şunlar ;
Bir elektromanyetik darbe dalgası geliyor. Bazı insanlar ölüyor,bazıları zombi gibi çıldırıyor,bazıları ise kurtuluyor. Bu kurtulanlardan baş kahramanımız Alex. Alex bu dalgaya yakalandığında Ellie ve Ellienin büyük babası ile mağaradaydı. Ellienin büyük babası ölüyor ve Ellie ile tek başına kalıyor...Yaşamak için sıcaklık,yiyecek ve barınak lazım.Olaylar bunun çevresinde oluşuyor. Akıcı ve merak uyandırıcı bir kitaptı.
Kesinlikle devamını bekliyorum,heyecanla. Öyle güzel bir yerde bitti ki....

Ahmet Kaya 
13 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı özellikle Yürüyen Ölüler serisiyle kıyaslamak mümkün. Her iki serinin de ilk kitabını okumuş oldum. Ama diyebilirim ki Küller daha iyiydi. Akıcı ve heyecan verici bir kitap olmasına rağmen kitap daha çok 15-20 yaş arası gençlere hitap ediyor bence. Genç okurlar Alacakaranlık serisi ayarında bir seri diyebilirim.

Kitaptan 5 Alıntı

Selda 
12 Ağu 20:01 · Kitabı okudu · Beğendi

“Mücadele ettiğin zaman, geçmişi değiştirebileceğini sanıyorsun, halbuki geçmiş çoktan ölüp gitti, külleri bile kalmadı.”

Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 266)Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 266)
Samet Capan 
13 May 23:21 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

faydalı
Hayır, değilsin. Emirlere körü körüne itaat etmek, düşünmeyi bırakmış bir insanın belirtisidir. Unutma, yanlış yaptığın için acı çekmektense doğruyu yaptığın için acı çekmek evladır.

Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 268 - dex yayınları)Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 268 - dex yayınları)
Selda 
24 Tem 22:41 · Kitabı okudu · Beğendi

Herkes 'Çok üzüldüm.' deyip duruyordu ama 'Üzüldüm.' demek aslında 'Oh be, benim başıma geleceğine seninkine gelsin.' demenin kibar şekliydi.

Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 18)Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 18)
Selda 
26 Tem 21:45 · Kitabı okudu · Beğendi

Köpek sahiplenmek için ehliyet istiyorlarsa, ama her önüne gelenin çocuk yapması serbestse, o zaman dünyanın çivisi çıkmış demektir.

Küller, Ilsa J. BickKüller, Ilsa J. Bick
Selda 
19 Eyl 01:26 · Kitabı okudu · Beğendi

Bir dokunuşun hayaleti, bir sözcüğün fısıltısı, bir kokunun kaybolmak bilmeyişiydi geriye kalanlar.

Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 293)Küller, Ilsa J. Bick (Sayfa 293)