Mandalin Masalı

·
Okunma
·
Beğeni
·
207
Gösterim
Adı:
Mandalin Masalı
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056951039
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Lukka Kitap Yayınları
Senden sonra seni unuturum sandım.Çok denedim,ama olmadı unutamadım. Kendimi,bütün anıları ve yaşananları,herşeyi unutmak istedim yine olmadı.Acı verse de aşk bana , seni unutmaktan vazgeçtim.Zamanla aşkının kalbimdeki acısına da alıştım.İçin için sicim gibi hep içime ağladım ve senin için,senden habersiz acı çekmeyi de sevdim.Ben seninle tekrar , bir gün o mandalina bahçesinde olabilme ihtimalini sevdim.Denize karşı genizlerimizi yakan o tuzlu meltemi,aynı anda tekrar içimize çekebilme hayalini sevdim.Kalbimdeki sevgin ihtirasa ,tutku da acıya dönüştü ama yine de sevdim. Sevdim işte elimde değildi ve elimde hiç olmadı zaten.(Tanıtım Bülteninden)
240 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Yazarın kalemine diğer kitaplarından bildiğim ve bu kitabında merakla okudum. 4 öğretmenin Selçuk'a atanması bir arada vakit geçirdikleri. Sefa'nın annesinin hastalığı yüzünden birbirinden uzaklasirlar. 2005 - 2016 yılları arasında gelip geçen bir aşk hikâyesi. Ve mandalinanın kokusu, denizin verdiği huzur kitap içinde baya konu edilmiş . Demet ve Sefa'nın aşklarına sizde konuk olun derim .Tavsiye ederim kitapla kalın.
240 syf.
·Beğendi·9/10 puan
#okudumbitti️ #kitapyorum
#mandalinmasalı ️ 240 Sayfa

"Bazen kaderimizden kaçmak isteriz ama anlarız ki kaderimizin yolunda sadece varyantlar içinde dönüp durmuşuz ve yine en sonunda kaderimize çıkar yolumuz."
.
Herkese Merhaba
Adından da anlaşıldığı gibi sizlere harika bir masal kitabı bırakıyorum. Demet ve Aysun iki öğretmen arkadaş tayinleri İzmir Selçuklu'ya çıkar. Okula yeni arkadaşlarıyla tanışmaya gittikleri sırada çay içmek için girdikleri kafeterya'da Canan hocayla karşılaşırlar. Canan hoca karşı masada oturan iki genç erkek öğretmeni de çağırarak herkes birbiriyle tanışır.
Demet ve Sefa zamanla birbirine aşık olurlar. Onlara birlikte gezmek, yeni yerler keşfetmek eğlenceliydi. Kitapta tarihi yerlerin açıklaması ve bazı kelimelerin dip not olarak düşülmesi çok ince düşünülmüş. En sevdiğim bölüm mitolojik masalı ve gözyaşı şişesi oldu. Kitapta mitolojiye de yer verilmesi ve güzel bilgiler içermesi çok hoşuma gitti. Yazarımız Ege ve Akdeniz kültürünü öyle güzel işlemiş ki kitap hiç bitmesin istedim. Demet ve Sefa'nın sonu ne mi oldu, bu kitabı okuyun efendim. Yürekten tavsiye ederim.
"Mutlu başladı ve mutlu sonla bitti mandalin masalı, aynı masallardaki gibi."
.
Beni kitapla buluşturan can kuzum @azuyucokoku 'e , @lukkakitapp ve yazar @ismailalacaofficial 'a yürekten teşekkür ederim. Yolunuz açık kaleminiz daim olsun İsmail bey. Böyle güzel masallar yazmaya devam edersiniz inşallah ️
.
#kitaptanalıntılar
️"Kaderinizdeki varyantlara girmekten korkmayın. Nasıl olsa zamanı geldiğinde kaderin size çizdiği yola tekrar döneceksiniz..."
️"İnsanın sevdiği şeylerin zamanla sevdikleriyle değerlenmesi güzel olmalı."
️"Öyle zamanlar olur ki çok seversin, yemeyi çok istersin ama yiyemezsin. İşte buna da Artemis'in sızısı derler."

.
Sevgi, sağlık ve kitapla kalın canlar. Unutmayalım ki her kitap bir yaşamdır.
240 syf.
·8/10 puan
Kadere inanır mısınız ? Ben inanırım. İnsan hayatında bazı şeylerin kendiliğinden yoluna girdiğini düşünürüm.
‌#mandalinmasalı nda da su aktı yolunu buldu ve bu keyifli hikaye olmasını istediğim gibi sonlandı. Sade ve net cümleleri, akıcı anlatımıyla güzel bir kitaptı. Beni en çok düşündüren şey hikayedeki anne karakterinin başkarakterlerden biri olan Sefa'nın üzerindeki etkisiydi. Ebeveynler çocuklarını korumak maksatlı, kendi düşüncelerinin doğru olduğuna inandıkları için çocukları üzerinde bir baskı kurmak isterler. Bu durum her ne kadar kabul edilemez olsa da niyetlerinin kötü olmadığını biliyor bile olsak yine de kendi dilediğimiz gibi yaşamak istediğimizi onlara kabul ettirmeliyiz. Bireyselliğimize sahip çıkmalıyız. Sefa'nın da hayatının en önemli kararını verirken bireysel davranmasını isterdim ya da bu hatasından dolayı Demet' in gönlünü almak için bir şeyler yapmasını, çokca çabalamasını isterdim. Hikaye o kadar güzeldi ki sonunun daha detaylı olmasını bekledim çünkü daha fazla okumak istedim.
240 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
MANDALİN MASALI

“Bazen kaderimizden kaçmak isteriz ama anlarız ki; kaderimizin yolunda sadece varyantlar içinde dönüp durmuşuz ve yine en sonunda kaderimize çıkar yolumuz.”

Demet, Cilvenaz (siyam kedisi), Deniz, Huysuz (Lakap), Aysun, Fahri, Zehra, Ayşe, Canan hoca, Sefa(Safa), Hakan, Selim, Turgut amca, Melek, Meliha, Dilek, Asiye hanım, Nisa hanım ve Deniz ile hem çok güzel hem de çok acı anılar ile beraberce ilerledik sayfalarca…

İzmir-Selçuk’taki palmiye ve turunç ağaçlarını bende çok severim. Selçuk’ta gezerken hayran kalmıştım doğa harikalarına. Demet ve Sefa’nın Şirince gezmesinde yedikleri kabak çiçeği dolmasını merak etmedim dersem yalan olur. Öyle iştahla yediler ki özendim. :) Öğretmenler gününde Demet ve Aysun’a öğrencilerinden gelen hediyeler ne güzeldi, hele bazılarının kendi yaptığı el emeği olanlar harikaydı. Bu güzelliklere ödül olarak kek yapmaya karar vermeleri ve ardından Demet’in Aysun’a kekin tarifini öyle güzel verdi ki o anda kalkıp ta kek yapasım geldi. ;)

Demet ile Sefa gezerken mandalin bahçesini keşfetmesi, orada tanıştıkları Arpa ve sonrası yaşanılanlar benim bazı şüphelere düşmeme sebep oldu. Her yaşanan birbiriyle bağlantılı çıkınca neler olduğunu anlayabiliyor okuyucu. Mandalinlerin mis kokusuna ben bile bayıldım. Ancak mandalin çayı hiç duymamıştım. Arpa’nın anlattığı efsane hikâyeleri bende can kulağı ile dinledim.

Eserin kapağında kitabın isminin yanındaki şekle baktığımda bir bağlantı kuramamıştım. Okumaya başlayınca onun Cilvenaz olduğunu anladım. Onu ilk aldıklarındaki hali gözümün önünde, masum masum boynu bükük şeker şey… Onu alırken satıcının çan hediye etmesi ve uğur getirdiğini söylemesine onlar gibi bende inanmasam da yıllar sonrası çantaya takılan çan ve tesadüf karşılaşmada tüylerim diken diken oldu…

Sayfa 143 te anlatılan Artemis ve Orion’un hikâyesini hiç duymamıştım. Orion’un anlamını da öğrenmiş oldum. Yaşadığım yer Çorlu’da Orion alışveriş merkezi var o yüzden dikkatimi farklı bir şekilde çekti anlatılanlar. Sayfa 203 te Huysuzun kim olduğunu öğrenince şaşırdım. Demet nasıl öyle bir karar verebilmiş aklım almadı doğrusu…

Gelelim ana karakterler Demet ve Sefa’nın yaşadıklarına… İlk başlarda çok güzel giden bir birliktelik sonrası Sefa’nın annesinin hastalığı nedeniyle aldığı kararlar ve sonrasında yaşanan üzücü, yürekleri yakan anlar… Onlarla birlikte benim de yüreğim acıdı, kitaba ara vererek okudum. Hele Demet’in o haline ben bile dayanamadım. Şu anda yorumu yazarken bile o sahneler gözümün önüne geldikçe gözlerim doluyor… Neden derseniz Demet’in yaşadıklarını kısmen yaşadığım için onun hissettiği acıları çok iyi anlayabiliyorum. Şu an ne yazacağımı bilemedim, çünkü öyle bir duygu yoğunluğu içindeyim ki… Verilen sözler tutulmayacaksa neden söz veriliyor… Beraber kurulan hayaller birlikte yaşanmayacaksa nenden birlikte hayal kuruluyor… Sefa’nın annesine o kadar çok sinir oldum ki bilemezsiniz. Çocuklarımız tabi ki bizim canımız, kanımız. Onların başına kötülük gelsin istemeyiz. Üzülmelerini ve acılar çekmelerini hiç istemeyiz. Ama onlar da artık birer birey ve belli bir yaşa geldikten sonra bırakın kendi kararlarını kendileri versinler. Ama yanlış ama doğru kendi kararları olsun, hayat onların hayatı… Mutlu da olsalar, mutsuz da olsalar kendi kararlarımız sonucu oldu deyip yanlış bir kararsa ondan ders çıkarmayı bilsinler… Bu konuda öylesine doluyum ki yazmakla bitmez. Yazarımız yaşananlarda duygu geçişlerini öylesine hissettirmiş ki etkilenmemek mümkün değil. İlk eseri *Hurmalı Kurabiye* de öyleydi. Akıllarda kalacak iki güzel eseri yazarımız biz okuyucularına sunduğu için tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah bol okurları olur. Sevgiyle…

#ismailalaca #mandalinmasalı #okudumbitti
240 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Çok çok beğendiğim bir kitap daha oldu.Yazarımız İsmail Alaca 'ya emeğinizden dolayı çok teşekkür ederim .Gelelim özetimize:

Demet,Aysun,Sefa ve Hakan,dört öğretmen arkadaş.Sefa ve Hakan ile öğretmenler evinde çay içerken yine bir öğretmen arkadaşları vasıtasıyla tanışmışlardı.Sefa ve Demet bu tanışmadan sonra sürekli buluşurlar ve birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar.Beraber İzmir'in tarihi yerlerini gezerler.Demet,Hakan'ın babasının olmadığını ve annesinin de kanser hastası olduğunu öğrenir.Tabi bu duruma çok üzülür ama Sefa aslında çocukluğundan beri hep annesinin yanında büyüdüğü ve annesi ne derse hep evet dediği için, hayır demeyi bilmediği için İzmir'e gelmesi kendisine özgürlük duygusunu tartışmıştı.Mutluydu bu durumdan.E tabi bir de Demet olunca.Birbirlerine daha da yakınlaştılar ve sevgili oldular.Artık birbirlerinden ayrı kalamıyorlardı.Hep beraberlerdi.Birgün gezerken çok önemli bir yerde ve çok önemli bir heykel basının bulunduğu yerde o soğukta çiçekler açmış bir ağaç görürler.Yanına giderler ve Sefa dalından koparmaya çalıştığı an koparma diye bir ses gelir.Üstü başı kir,pas içinde,ayyaş bir adamdan gelir bu ses.Bu kişinin ismi Arpa'dır.Arpa o ağacın çiçeklerinin eşi benzeri bulunmaz bir mandalinaya dönüşeceğini anlatır.Ama bunun da bir mitolojik hikâyesi vardır.Dikkatle dinlerler ama Demet pek inanmaz,adamın kafayı yediğini düşünür.Arpa çiçeklerin mandalina olduğu zamanda gelmelerini ve o koparacağı daldaki mandalinaları almalarını ister.Geleceklerine söz vererek oradan ayrılırlar.Günler böyle aşk dolu geçerken mandalina toplama zamanı gelir ve Sefa ile Demet Arpa'nın olduğu yere giderler.Mandanilar olmuştur.Arpa'nın evine giderler ve Arpa orda da mitolojik bir hikaye anlatır.Demet ile Sefa,Arpa'nın bir parmağının olmadığını farkederler.Neyse Arpa hikayesini bitirir ve mandalinaları toplarlar ve giderler.Kısa bir aradan sonra Demet,Sefa'nın tayin istediğini öğrenir.Kendisinin daha önce haberi olmadığı için üzülür ama Sefa gönlünü alır.Sefa'nın gitme zamanı gelir ve yolcu ederler.Sürekli telefonda konuşurlar ama bu konuşma zamanla azalır,azalır ve artık biter.Demet depresyona girmeye başlar.Sefa ise annesinin bir isteği üzerine çok büyük ikilemde kalır ama mecburen yapmak zorunda kalır.Çünkü annesi ölüm döşeğindedir.Hadi bakalım gerisi sizde canlar.

Annesi Sefa'dan ne istemiştir?
Sefa neden Demet'i aramaz,neden ondan ayrılmak zorunda kalır?
Demet ile Sefa kavuşabilecekler mı?
Annesinin sakladığı gerçek ne?
Sefa'nın babası yaşıyor mu?
Arpa gerçekten kim?
240 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
~ Mandalin Masalı ~
#ismailalaca
#lukkakitap .

.
“Senden sonra, seni unuturum sandım. Çok denedim ama olmadı. Unutamadım...”

”Ne olurdu sanki inatlarımızdan vazgeçseydik? Koca bir ömür boşa geçti.”
.

.
Demet ve Aysun.. İki öğretmen arkadaşın tayinleri İzmir Selçuklu’ya çıkar. Bir çay sohbetleri esnasında okullarında öğretmen olan Canan hoca ile karşılaşırlar. Canan hoca vasıtası ile okullarına yeni atanmış olan öğretmenlerle tanışırlar. Sefa ve Hakan.. Demet ve Sefa zamanla birbirlerine karşı bir şey hissetmeye başlarlar. Ama Sefa’nın aklı memlekette bırakıp geldiği hasta annesindedir. Zaten bir süre sonra da tayin isteyerek annesinin yanına geri döner...
Demet ve Sefa.. Aralarına;
Zaman girer..
Yollar girer..
Başka insanlar girer..
Ve ayrılık vakti gelir.
Ta ki yıllar sonra karşılaştıkları o güne değin..
.

.
Çok çok beğendiğim bir kitap oldun sen #mandalinmasalı , @ismailalacaofficial ‘ı bu güzel eseri için yürekten kutluyorum. Adeta mest oldum okurken. Bazen Defne için göz yaşım pıtoldu bazen Sefa’nın hareketlerinden ötürü kendi kendimi yedim. Amaa su aktı yolunu buldu O kadar sade ve akıcı bir anlatımı var ki, sayfalar ellerimin arasında akıp gitti.. Gönül rahatlığıyla #okudumokuyun diyorum.
240 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar size güzel bir kitap yorumuyla geldim
.
.
Demet ve aysun öğretmenlik için izmir selçukluya atanıyorlar.
.
.
Öğretmen evinde sefa ve Hakanla tanışıyorlar.Demet ve sefa arasında bir yakınlaşma oluyor.
.
.
Sefaya sayfaları değiştirirken çok kızdım bir insan bu kadar mı anne kuzusu olur yaaaa tamam annelerimiz bizim iyiliğimizi ister ama bu kadarda hayatımıza mudahale etmemesi lazım bence.
.
.
Kitapda tarihi bilgilerde geçiyor.Bu benim hoşuma gitti.
.
.
Acı versede aşk bana,seni unutmaktan vazgeçtim..
.
.
Aşk bazen hayatları imkansıza sürükler kaderini yaşatır..
.
.
Nasıl olsa her zaman aşk yolunu bulur..

Ismail beyin HURMALI KURABİYE adında diğer kitabının yorumuda sayfamda mevcut tüyapda tanışıp sevdiğim bir yazar oldu bolca sohbet ettik unutmuycağım yazarların içinde yer aldı benim için @ismailalacaofficial kaleminize sağlık hocamsiz hep yazın biz hep okuyalım.
.
.
240 syf.
·Beğendi·10/10 puan
#MandalinMasalı
#İSMAİLALACA
#LUKKA KİTAP
Senden sonra seni unuturum sandım.Çok denedim,ama olmadı unutamadım. Kendimi,bütün anıları ve yaşananları,herşeyi unutmak istedim yine olmadı.Acı verse de aşk bana , seni unutmaktan vazgeçtim.Zamanla aşkının kalbimdeki acısına da alıştım.İçin için sicim gibi hep içime ağladım ve senin için,senden habersiz acı çekmeyi de sevdim.Ben seninle tekrar , bir gün o mandalina bahçesinde olabilme ihtimalini sevdim.Denize karşı genizlerimizi yakan o tuzlu meltemi,aynı anda tekrar içimize çekebilme hayalini sevdim.Kalbimdeki sevgin ihtirasa ,tutku da acıya dönüştü ama yine de sevdim. Sevdim işte elimde değildi ve elimde hiç olmadı zaten.


KİTAP YORUMUM: Kitap Demet ile Sefa'nın birbirine aşık olması ile başlıyor. Demet ile Sefa aynı okulda görev yapan öğretmenlerdir. Birlikte gezerler, vakit geçirirler.
Sefa ise babasını hiç tanımamış annesinin her onun adına verdiği tüm kararları gözü kapalı onaylayan bir kişidir.
Tek korkuları var o da annesinin Demet ile evlenmesini ister mi ? Yoksa onları ayırırsa nasıl davranması gerekir?
Annesinin aslında korumacı tavrının kendince geçerli bir nedeni vardır.
Yıllar sonra karşılaşınca Demet ile Sefa tam olarak ne yapacaklar?
Onlar kendilerine ait bir yaşam kurmuş iken yıllar sonra karşılaşmalarının nedeni nedir?
Deniz ve Deniz ? Tek tutabildikleri sözü Sefa'yı Demet'in gözünde yeniden anlamlaştırabilecek mi?
Mandalin Masalının sırrını da kitaptan böylece öğrenmiş oluyoruz.
Soluk soluğa okuyacağınız güzel bir aşk hikayesi.
Kitaptan öğrendiğim dersler ise;
- Çocuklarımız bizim eşyamız değil asla, onlar bir birey ve birey gibi davranmalarına izin vermemiz lazım. Hayır her ebebeyin çocukları adına kararlar almamalı.
Sefa ile babasının birbirlerini tanıyarak karşılaşmalarını çok isterdim ama her masal bazen mutlu bitmeyebiliyor. Halası ile de tanışması çok isterdim aslında.
Yazarımızın kalemine sağlık. Yazarımızın okuduğum 2. kitabıydı.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
240 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Iki genc bayan öğretmenin tayinleri İzmir'e düşer.. ( tasvirler çok iyi bence, gidip görmüş gibi oluyor insan). Orada yeni tanıştıkları öğretmenlerle gayet güzel bir arkadaşlık bağı kurarlar, Aysun ve Sefa birbirlerinden hoşlanır seviyeli his bir beraberlik yasarlar. Bir süre sonra Sefa ailevi sebeplerden tayin istemek durumunda kalır.
Sonrası Yeşilçam filmleri gibi, yolları ayrılan genç çiftimizin başka başka hayatları olur. Ikisi de evlenir çocukları olur ( burada bir detay var ki yolu sevgiden, aşktan geçen herkesin çok hoşuna gidecektir). Yıllar yıllar sonra tekrar karşılaşırlar, peki sonrası??
Elbette kitabımızda..
@ismailalacaofficial hocamın okuduğum ikinci kitabı, betimlemeler beni biraz sıksada hocamın ayrıntıyı yazmayı sevdiğini biliyorum ..
Kısacık bir yorum bırakıyorum, çünkü uzun uzun yazsam özet gibi olacak.
Kitapla kalın.
Hadi,
240 syf.
·Beğendi·10/10 puan
azarını okuduğum ikinci eseri ve gerçekten konular müthiş. Kurgular Harika. Dili sade ve akıcı. Özellikle sayfaların altında bazı kelimelerin anlamlarını vermesi güzel. Kitabımızın konusuna gelince;
Demet ve Aysun iki öğretmen yıllar önce yolları Aydın 'da kesişiyor. Bir gün Hakan ve Sefa ile tanışıyorlar. Aysun ile Sefa arasında çok güzel bir aşk oluyor. Aysun Sefa'ya Efes 'i Sirince'yi gezdiriyor. Kısacası Ege bölgesinin tarihi alanlarını gezmeye başlıyorlar. (Burada inanılmaz derecede Antik döneme ait bilgiler mevcut). Bir gün yolları Bir mandalin bahçesine düşer ve orda tam dalı koparacakken bir adam çıkar karşılarına ve bu adam onlara daha sonra gelmelerini ve o zaman istediklerini alabileceklerini söyler. Zaman geçer Sefa mecburiyetten tayin istemek zorunda kalır ve Aysun ile araya mesafeler girer .
Peki bu mesafeleri araya koyan kişi kim ? Bahçede gördükleri sarhoş adamın Sefa ile ne bağlantısı var ? Yıllar sonra karşılaşacaklar mi ? Peki ya Aysun neden Hakan ile evlenmeyi tercih etti . ? Ee artık okuyun onu da
240 syf.
·Beğendi·8/10 puan
İzmire tayini çıkan öğretmen Demet’in, Sefa ile tanışması, onunla yaşadıkları ve aralarında oluşan duygusal bağ, çok güzel bir kurgu ile bu satırlarda sizinle buluşuyor.
.
Kitap Türk kültüründe oldukça yaygın olan ailevi konularla ilgili bazı psikolojik tahlilleri de içerisinde barındırıyor. Sefa ve annesinin geçmişteki olaylardan kaynaklı arasında oluşan bağ, annenin dominant yapısı ile oğlunun hayatına hükmetmesi, Sefa’nın evlilik yolunda giden ilişkisini nasıl etkileyecek ?
.
Tarihi bölgeler ile ilgili bilgilerinde yer aldığı @lukkakitapp çıkan bu kitabı sizlerde alıp, keyifli bir okuma gerçekleştirebilirsiniz
240 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ege'nin tarihi değerleri, Artemis ve Orion'un hüzünlü aşkı, minneola ve takımyıldızları.. Okurken beni yoran detayları saymazsak aslında dolu dolu bir kitaptı. Onlarla beraber yeni yerler gezdim, onlarla beraber eğlendim, üzüldüm..
"Aşk güzeldir. Gözlerin parlaması, kalbinin atışının değişmesi güzeldir. Bunlar aşka tutku katar. İkiniz de sırılsıklam âşıksınız ve birbirinize söylemeye korkuyorsunuz ama böylesi daha iyi belki de; nasıl olsa her zaman aşk yolunu bulur." Aysun'un bu sözleri aslında Demet ve Sefa'nın aşkını özetlemeye yeter bence.. ~
Onlar kendi #mandalinmasalı'nın peşine düştüler, ben yeni öğrendiğim mitolojik kahramanların hikayelerine..
Evet okumanı isterim, aşkı güzel anlatıyor, daha doğrusu anladım ki aşkta tutku ve ihtiras yoksa o aşka, aşk denmiyormuş...
Bazen kaderimizden kaçmak isteriz ama anlarız ki, kaderimizin yolunda sadece varyantlar içinde dönüp durmuşuz ve yine en sonunda kaderimize çıkar yolumuz.
Sonuçta ikimizi de sığınıp avunduğumuz şeyler öldürür, artık geçmişe üzülmenin bir faydası yok, çünkü ben geçmişi çoktan unuttum...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mandalin Masalı
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
240
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056951039
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Lukka Kitap Yayınları
Senden sonra seni unuturum sandım.Çok denedim,ama olmadı unutamadım. Kendimi,bütün anıları ve yaşananları,herşeyi unutmak istedim yine olmadı.Acı verse de aşk bana , seni unutmaktan vazgeçtim.Zamanla aşkının kalbimdeki acısına da alıştım.İçin için sicim gibi hep içime ağladım ve senin için,senden habersiz acı çekmeyi de sevdim.Ben seninle tekrar , bir gün o mandalina bahçesinde olabilme ihtimalini sevdim.Denize karşı genizlerimizi yakan o tuzlu meltemi,aynı anda tekrar içimize çekebilme hayalini sevdim.Kalbimdeki sevgin ihtirasa ,tutku da acıya dönüştü ama yine de sevdim. Sevdim işte elimde değildi ve elimde hiç olmadı zaten.(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 36 okur

  • kibar yolaçan
  • Cankan Toksöz
  • Fatma Maden Kaygusuz
  • Derya Eriş
  • Arzuokuyor01
  • Mustafa Özsoy
  • Aporahteh
  • OkuyAnne
  • Fatma patır
  • Kitaplarm_ve_ben

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%52.2 (12)
9
%21.7 (5)
8
%17.4 (4)
7
%8.7 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0