1000Kitap Logosu
Mucize Çocuk
Mucize Çocuk
Mucize Çocuk

Mucize Çocuk

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.1
16 Kişi
30
Okunma
14
Beğeni
181
Gösterim
264 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 29 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Doğan Kitap Yayınları · Ekim 2020 · Karton kapak · 9786050977103
Orijinal adı
원더보이
Gim Conghun, babasının öldüğüne inanamıyor. İnsanların düşüncelerini okuyabildiğine de. Belki Albay onu biraz rahat bırakırsa annesini bulabilir. Belki de annesi yıllar önce göçmüş bir kuşun kanadındadır, kim bilir. 1984, Güney Kore’nin çalkantılı zamanları. On beş yaşındaki Gim Conghun, hastane odasında gözlerini açtığında başkalarının düşüncelerini okuyabildiğini fark eder. Trafik kazası geçirmiş, babasını kaybetmiştir. Hayatta kaldığı için, ülkede büyük üne kavuşur. O artık Mucize Çocuk’tur; gazetelere, televizyon programlarına çıkar, yeteneği devletin de dikkatini çeker. Oysa onun tek istediği hiç görmediği annesini bulmaktır. Mucize Çocuk, Güney Kore’nin yakın tarihine bir yolculuk.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺26,23
7.1
10 üzerinden
16 Puan · 3 İnceleme
Esmanur Aknur
Mucize Çocuk'u inceledi.
257 syf.
·
Puan vermedi
Gim Conghun adlı çocuk trafik kazasında babasını kaybetmesinden sonra kaza ile beraber gelen özel güçlerinden mütevellit mucize çocuk lakabını alır. Kitabı okuyacaklar umarım zevk alarak okurlar zira ben alamadım:)
Mucize Çocuk
7.1/10
· 30 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Lavinia
Mucize Çocuk'u inceledi.
264 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Son zamanlarda en hızlı şekilde okuyup bitirdiğim kitaptır. Çok sürükleyici ve merak uyandırıcı olduğu için değil ama grup okuması yaptığımız için yetişme telaşıyla sayfa sayılarıma sadık kalarak ulaştım başarıya :) Adı gibi mucizeler beklememek lazım kitaptan, hatta kopup zaman zaman zor bağlandığınız kavram karmaşası yaşadığınız yerler olabilir. Alt metin aramak yanlışına düşülmemesi lazım. Bölümleri okudukça konu anlaşılıyor. Hikayeye gelince, 1984 yılında Güney Kore'de babasıyla geçirdiği kazadan sonra hastande gözlerini açan Gin Conghun mucizevi bir gücünün olduğunu keşfeder. Bu güç başkalarının düşüncelerini okuyabilmesini ve kendi hislerini başkalarına aktarabilmesini sağlar. Kazadan sonraki bir kaç yılı anlatılıyor kitapta. Umarım okuyucaklar benden daha fazla keyif alır.
Mucize Çocuk
7.1/10
· 30 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Hatice şentürk
Mucize Çocuk'u inceledi.
264 syf.
·
Beğendi
·
4/10 puan
Herkese merhabalar, bu kitabı #mukaddesargl #pinar_ipeks #putuhepa83 #zezeletta #ed_nuova #astronotkedi06 #japonbaligininguncesi hesapları ile birlikte okuduk. Uzakdoğu edebiyatı yolculuğum #kimyeonsu nun kaleminden #mucizeçocuk ile devam ediyor. Eser bir kazada babasını kaybeden Gim Conghun'un kazadan sonra insanların düşüncelerini okuyabilme yeteneği kazanmasıyla başlıyor. Annesini de küçük yaşta yitirmiş olan Gim'in annesini ararken kendini arayış hikayesine tanık oluyoruz. Belirtmeliyim ki konusu güzel olmasına rağmen eserin olay zincirini çok kopuk buldum. Birçok noktada karakterlerin cinsiyetinin ne olduğunu bile sorgulattı ki üslubunu beğenmeme rağmen gelinen noktayı pek de tatmin edici bulamadım. Sonuç olarak ortalama bir eser olduğunu düşünüyorum. Biz eseri dört günde paralel okuduk, sonunu, olanları tahmin etme çalışmalarımız çok keyifliydi. Uzun lafın kısası bu eser için eserden ziyade grup okumasından keyif aldım diyebilirim. Kitapla kalın
Mucize Çocuk
7.1/10
· 30 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3