1000Kitap Logosu
Nü Peride
Nü Peride
Nü Peride

Nü Peride

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
141 Kişi
361
Okunma
119
Beğeni
5,1bin
Gösterim
124 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 31 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Aylak Adam Yayınları · 10 Haziran 2014 · Karton kapak · 9786054849468
Diğer baskılar
Nü Peride
Nü Peride
Nü Peride
Nü Peride
Aşk, dönülmez bir sonun başlangıcıdır çoğu zaman. Bir uçurumun kenarıdır ve görünmez bir elin uzanıp sizi oradan almasını beklemektir. Ressam Halil’in tutku ile çizdiği Nü Peride’nin günümüzdeki izinin, Mihriban ile Ermeni Ante’nin ve Necati ile Beril’in hikâyesiyle kesiştiği yerdedir. Yeri gelir Mihriban’a ulaşmak için Ermeni Ante gibi dehliz kazarsınız, yeri gelir sevdiğinizi üzmemek için Necati gibi tekerlekli iskemleye mahkûm kalırsınız. Ve yaşamak artık, dalından kopan bir elmanın sürüklenişini sessizce ve hüzünle izlemektir. Hakan Akdoğan’ın Yunus Nadi Roman Ödüllü kitabı Nü Peride, dilinin çekiciliği ve kurgusal derinliği ile kendine has yerini her daim korumaktadır.
3 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺9,36
8.4
10 üzerinden
141 Puan · 38 İnceleme
Özdemir
Nü Peride'yi inceledi.
134 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Güzel kitaplar keşke hiç bitmese. Kitapta 2 hikaye anlatılıyor. Farklı zaman dilimlerinde yaşanmış olaylar. Biri şimdiki diğeri geçmiş zamanı anlatıyor. Şimdiki zaman da Nevzat, Beril ve Necati anlatılırken, geçmiş zamanda Ermeni Ante, Ressam Halil ve Peride anlatılıyor. Mutsuz sonların romanı denebilir kısaca.
Nü Peride
8.4/10
· 361 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Nihal Yurtseven
Nü Peride'yi inceledi.
115 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kendisini, Mario Levi ile "Edebi Kazılar" söyleşisinde tanıdığım Hakan Akdoğan hakkında duyduğum olumlu yorumlar, beni hemen kitabını okumam konusunda tetikledi ve Nü Peride'yi hemen alarak okumaya başladım. Öncelikle kalemine ve kurgusundaki derinliğe hayran kaldığımı belirtmeliyim. Ayrıca hikâyenin içinde tarih de barındırması beni adeta mest etti. Dili öyle güzel ve akıcıydı ki nasıl bittiğini anlamadım bile. Tek kelimeyle ifade etmem gerekirse muhteşemdi diyebilirim. Necati, Beril ve Nevtan'ın arasındaki duygusal bağları ya da aşkları ile geçmişte Osmanlı dönemindeki Mihriban ve Ermeni Ante, Ressam Halil ve Peride'nin aşkları arasındaki bağları heyecan içinde soluksuz okuyacaksınız. Bir elmanın, insanların hayatını nasıl değiştirdiğine şahit olacaksınız. Kitabı okurken bile aşkı sorgulatan, derin anlamlar taşıyan bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Kitaptan Alıntı : " Ve yaşamak artık. Dalından kopan bir elmanın sürüklenişini sessizce ve hüzünle izlemektir. "
Nü Peride
8.4/10
· 361 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Konoba
Nü Peride'yi inceledi.
115 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Kitap oldukça sürükleyiciydi. İki gün içerisinde okudum. Beni en çok etkileyen kısım Ermeni Ante'nin hayat hikayesiydi. Mihriban hanımın Ante'nin hastalığına rağmen ve aradan geçen onca süreye rağmen onu beklemesi ve sevmesi yüreğimi ısıttı. Ancak Necati konusuna gelirsem kanım dondu diyebilirim. Kitapta duygular, oldukça farklı betimlenmiş. Şöyle ki; kıskanma, haset, nefret gibi duygular yazarın cümleleriyle normal gibi geldi. Bana sorarsanız ben Necati'ye hak vermiyorum, Beril'i savunmuyorum. Nevtan da Necati de Beril de bencillerdi. Nevtan Beril'i ihmal edip Ermeni Ante'yle kafayı bozduğunda, Beril vicdanını rahatlatmak için -böyle olduğuna tam karar veremedim- Necati'yi ziyaret ettiğinde, Necati ise Beril'e psikolojik, fiziksel kısacası akla gelebilecek her türlü şiddeti uygulandığında bencildi. Cümlelerimi toparlamam gerekirse; elinizde bir fincan kahveyle okuyabileceğiniz ilgi çekici bir kitap. Oldukça tartışmaya açık, merak uyandırıcı cümlelerle akıcı bir kurgu. Okursanız keyifli okumalar:)
Nü Peride
8.4/10
· 361 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Naciye Kulaş
Nü Peride'yi inceledi.
102 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Okuduğum ilk Hakan Akdoğan romanıydı, son olmayacak. Yazarı bu kitapla tanımış olmaya memnunum. Geçmiş ve günümüzü harmanlayan, kaleminin kuvvatini hissettiğiniz farklı türden bir eser olmuş. Kısa sürede okumuş olmama rağmen üzerimdeki etkisi uzun solukluydu.
Nü Peride
8.4/10
· 361 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3