8,3/10  (12 Oy) · 
57 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.558 gösterim
“Oma...”’yı, bu çok özel kişisel hatıratı yayınlayarak kamuya açmaya karar vermemin asıl sebebi, kendini ne kadar değersiz ya da önemsiz kabul ederse etsin, herkesi, kendi en yakınlarına kendine dair yazılı bir belge bırakmaya özendirmek çünkü insan ancak kendiyle hesaplaşarak “insan” olur ve bir toplumun, bir dönemin gerçek tarihi ancak kendiyle hesaplaşan “insan”ların yazdıklarıyla belgelenir.

“Oma…” yalnızca bu ülkenin çok özel bir döneminin, çok özel bir tanıklığının belgesi değil, aynı zamanda bir davettir: kişisel bir tarih şuuru geliştirebilmek için anı yazmaya, hoşgörüye, önyargısızlığa ve herkesi “kendi-yalnızca kendi” olmaya açık bir davet!
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9759962852
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Özdemir 
20 Oca 20:56 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Severek okuduğum kitaplardan. Aile hayatından bahsediyor. Akıcı bir dille yazılmış. Yorulmadan sıkılmadan herkesin okuyabileceği türden bir roman.

Lütfiye SOYLU 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar her anneanne deyişinde sabırla " Sevgili rahmetli anneannem " diyerek gönlümü ayrıca fethetmişse de asıl iş yazmakta değil yaşamakta dedirtir Oma.Oma sevginin emek oluşunu anlatır,iyi ki de anlatır..

Bsrnscsr 
06 Ağu 12:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Severek okuduğum bir kitap.m.engin noyan'ın kendi annesiyle başlayıp,kendi anne babası çocukluğuyla devam ettirdiği,fotoğraflarla desteklediği ilgi çekici ,gerçek bir hikaye.

Kitaptan 4 Alıntı

Merve 
 07 Ağu 21:25 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ama şunu da bil ki asktan mutluluga giden yol ne ne kadar kısa ise, arkadaşlıktan aşka götüren yolda aynı derecede kısadır

Oma, Münib Engin Noyan (Sayfa 78)Oma, Münib Engin Noyan (Sayfa 78)
Merve 
06 Ağu 13:26 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Önce kendi içimizde kapalı duran kapıların farkına varmaliyiz, önce onları açmaya çalışmalıyız. Kapılar bir kere açıldı mı sıra köprüler kurmaya gelir. Farklı dünyalara, farklı duygulara, farklı ortamlara köprüler kurmaya; o köprülerden geçerek kendimizi ve birbirimizi tanımaya, hayatımız daha geniş ve derin soğuklar algılamaya, yaşamaya, zenginleşmeye, zenginleştirmeye!"

Oma, Münib Engin NoyanOma, Münib Engin Noyan