8,0/10  (9 Oy) · 
41 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.456 gösterim
“Oma...”’yı, bu çok özel kişisel hatıratı yayınlayarak kamuya açmaya karar vermemin asıl sebebi, kendini ne kadar değersiz ya da önemsiz kabul ederse etsin, herkesi, kendi en yakınlarına kendine dair yazılı bir belge bırakmaya özendirmek çünkü insan ancak kendiyle hesaplaşarak “insan” olur ve bir toplumun, bir dönemin gerçek tarihi ancak kendiyle hesaplaşan “insan”ların yazdıklarıyla belgelenir.

“Oma…” yalnızca bu ülkenin çok özel bir döneminin, çok özel bir tanıklığının belgesi değil, aynı zamanda bir davettir: kişisel bir tarih şuuru geliştirebilmek için anı yazmaya, hoşgörüye, önyargısızlığa ve herkesi “kendi-yalnızca kendi” olmaya açık bir davet!
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9759962852
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Özdemir 
20 Oca 20:56 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Severek okuduğum kitaplardan. Aile hayatından bahsediyor. Akıcı bir dille yazılmış. Yorulmadan sıkılmadan herkesin okuyabileceği türden bir roman.

Lütfiye SOYLU 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar her anneanne deyişinde sabırla " Sevgili rahmetli anneannem " diyerek gönlümü ayrıca fethetmişse de asıl iş yazmakta değil yaşamakta dedirtir Oma.Oma sevginin emek oluşunu anlatır,iyi ki de anlatır..

Kitaptan 1 Alıntı