Orada da Yıldızlar Kayar mı?

8,2/10  (17 Oy) · 
49 okunma  · 
13 beğeni  · 
748 gösterim
Ahmet Günbay Yıldız'ın "Orada da Yıldızlar Kayar mı?" adlı yeni romanı, her istediğini elde edebilen, varlıklı bir ailenin kızı Leyla'nın; hayatın anlamını bulma yolculuğunda yaşadıklarını buluşturuyor okurla... Üniversite'den arkadaşı Çağrı'nın hayata dair tuttuğu notları Leyla ile paylaşmasıyla başlayan bu yolculuk; Çağrı'nın beklenmedik bir şekilde ortadan kayboluşu, akabinde Leyla'nın yaşadığı derin boşluk ve yaralarını sarma sürecinde hayatına giren yeni yüzlerle yaşadığı ilişkiler çerçevesinde sürükleyici bir öyküye dönüşüyor.

"Korkunç bir yağmura tutulmuştu Leyla... Hiç beklemediği anda kurduğu sarayı, acımasızca çökerten, hoyrat selleri oluşturan ve önüne gelen her şeyi yıkıp talan eden, o yağmurun azgın sellerinin önüne katılan eski malzemelerini seyrederken sarayını yeniden başka malzemelerle kurabilmenin çırpınışları içindeydi günlerdir..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2009
 • Sayfa Sayısı:
  205
 • ISBN:
  9789752639263
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
bahar algün 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Başları güzeldi ancak sonuna doğru sıkılmaya başladım.'Ben olsam öyle yapmazdım' dediğim çok yer oldu.Kitabı çok fazla sevdiğimi söyleyemem ancak dediğim gibi başları çok güzeldi.

Yazarın Kitap Ayracı 
 04 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Leylanın hayat profilinde olmak isterdim... Böyle değerli bir yazardan vazgeçmek imkansızdır.Kitaplarıyla her şeyi canlı tutan etkileyici sürükleyici ve okumayı canlı tutan bir yazar ve bunu kitaplarına yasıtmıştır.

Kitaptan 7 Alıntı

Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
 10 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sanat
Ne diyor şair?
"Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış,
Buymuş oyun, gerisi çelik çomakmış...."

Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 149 - Timaş)Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 149 - Timaş)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
 10 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İsyan
İsyan ederken kimi kucumsuyor ve meydan okurken kimi karsimiza aliyoruz, bunu hiç dusundunuz mu?

Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 148 - timas)Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 148 - timas)
Salih Çermik 
14 Nis 22:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendini yarınlara hazırla ancak şunu bil ki gelecek bizimle olmayabilir.

Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 156 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 156 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)
kitapları seven 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Hayat, tıpkı bilgisayar yapımı gibidir...Bilgisayar yapmak için, en iyi parçaları bir araya getirmek yeterli olmayacak; birbirine en uyumlu parçaları bir araya getirmek, en doğru olanıdır."

Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 29)Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 29)
Salih Çermik 
14 Nis 21:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bilgisayar yapmak için, en iyi parçaları bir araya getirmek yeterli olmayacak; birbirine en uyumlu parçaları bir araya getirmek, en doğru olanıdır. Hayat, tıpkı bilgisayar yapımı gibidir...

Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 28 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 28 - Timaş Yayınları - 6. Baskı)

''Öfke, sevginin, barışın, ve dostlukların düşmanıdır... küçük dalgaların peşinden kabarır denizler. Küçük sürtmeler incitir gönül ayarlarını... kalpleri kilitleyen düşüncelerde, yolların ayrılışları başlar.''

Orada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay YıldızOrada da Yıldızlar Kayar mı?, Ahmed Günbay Yıldız