Organik Bozukluk 21. Yüzyılda Tembellik Hakkı

8,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
47 gösterim
Hayat her gün, her fırsatta aslında işsiz olduğunuzu hatırlatır size. Bazen sevgili, bazen anne, bazen bir pantolon ve en acıklısı da bir meyhane olarak çıkar karşınıza. Siz tembelliğe tutundukça, hayat işsizlikle saldırır. Her gün aynı noktadan, çalışmanın kutsallığından vurmaya çalışır sizi. Vura vura aşındırır o noktayı ve bir gün gelir, altı gün çalışıp bir günlük saadet için tembelliğin saltanatını bırakmanız gerektiğini düşünmeye başlarsınız.

İşsiz kalmak, tüketim zincirinin dışına çıkmak ve hatta atılmak olarak anlaşılmıyor mu? Oysa tembellik hakkını kullanmak için belki en uygun fırsat tam da işsizlik dönemidir. Çalışırken fırsat bulamadığımız ne varsa yapabilmek için epey "boş zaman" açığa çıkmaz mı? Şenay Aydemir, Organik Bozukluk'ta bir yandan bu "boş zamanı" nasıl kullanmak gerektiğini bir yandan da tembelliğin ciddiyet ve sorumluluk gerektiren bir faaliyet olduğunu anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2016
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789750732843
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Gamze Özmen 
27 Mar 14:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çalışmaktan mutlu olanlar,çalışmaya ihtiyacı olmayanlardır. Kendilerini bir işe yarıyormuş gibi hissetmek isteyenlerin işidir çalışmaktan mutlu olmak...

Organik Bozukluk, Şenay AydemirOrganik Bozukluk, Şenay Aydemir