1000Kitap Logosu
Oyuncu Ebeveynlik
Oyuncu Ebeveynlik
Oyuncu Ebeveynlik

Oyuncu Ebeveynlik

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
7 Kişi
31
Okunma
15
Beğeni
325
Gösterim
480 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 13 sa. 36 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Görünmez Adam Yayıncılık · Eylül 2020 · Karton kapak · 9786056998331
Orijinal adı
Playful Parenting
Çocuklar oyun oynarken gerçekte neler yaşandığını hiç gözlemlediniz mi? Oyun, çocukların dünyayı keşfetme yoludur; derin duyguları ifade etme, sevdikleri kişilerle yakınlaşma yöntemidir; stresli durumları işleme, bazen de yalnızca içlerinde birikenleri boşaltma aracıdır. Oyun sayesinde çocuklarla kendi dünyalarında bağlantı kurarız böylece onlara, karmaşık duyguları anlayıp ifade edebilmek; utangaçlıktan, korkulardan ve kaygılardan sıyrılmak; kendilerini güçlendirmek ve farklılıklara saygı duymak; çekişmeleri oyun oynayarak aşmak ve güç savaşlarına girmeden işbirliğine yönelmek konularında daha etkili yardımlarda bulunuruz. Oyuncu Ebeveynlik, bebeklikten ergenlik sonlarına uzanan süreçte, güçlü ve özgüvenli çocuklar yetiştirmeye yönelik kapsamlı bir rehber niteliği taşıyor. Ama çocuklara bir umut ve coşku kaynağı olmayı sürdürebilmek için kendimize nasıl özen gösterebileceğimize, kendi kaynaklarımızı nasıl yenileyeceğimize de değiniyor. Sevgiyle ve ince bir espri anlayışıyla yazılmış, güncel araştırmalara dayanan ve pek çok gerçek yaşam örneği sunan bu kitap bir yandan güldürecek, bir yandan da yeni hareket şekilleri ve fikirler üretmenizi sağlayarak daha da coşkulu ve erişilebilir ebeveynler olmanıza yardım edecektir. “Çok etkileyici ve bilgece... Oyunun her şeyi ne kadar değiştirebileceğini gösteriyor... Bu sayfalardan ebeveynler için bolca umut fışkırıyor.” Patricia Wipfler, Ebeveyn Liderlik Enstitüsü Direktörü “Ebeveynlik dediğimiz bu çok ciddi işin aynı zamanda eğlenceli de olabileceğine dair memnuniyetle kucakladığımız bir hatırlatma.” Seattle Post-Intelligencer (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺39,48
8.7
10 üzerinden
7 Puan · 5 İnceleme
Koyusiyahli
Oyuncu Ebeveynlik'i inceledi.
480 syf.
·
Puan vermedi
Çocuk gelişim kitapları okuyan çoğu insan, orada söyleneni yapamayınca ben eksiğim ben hatalıyım hissiyle baş başa kalıyor Kardeşim Einstein yetiştirmiyoruz topluma faydalı dümdüz bir birey olsun yeter. Sıkma tatlı canını su akar yolunu bulur. Kitap boyunca ulan bunu nasıl ben düşünmedim ya diyip durdum çözümler çok uygulanabilir ve pratik ama düşünemiyorsunuz işte çünkü annelik bazen =sinir krizi. Her neyse. Yeterinde iyi annelik kavramını duydunuz mu ? Çok iyi bir anne değil ,yeterince iyi bir anne iseniz bu sizi de çocuğunuzu da tatmin eder. Çocuklarımıza çok şey verdiğimizi düşünürüz özellikle bolca ilgi ve dikkat. Ama saatler boyunca gönülsüz, uyuşuk bitkin bir etkileşimde olmak daha kısa süreli enerjik oyunlara kıyasla epeyi faydasızdır. Dikkat ederseniz sosyal medya üzerinden şu baskıya maruz kalırsınız; şu oyuncak faydalı, bu kitap eğlenceli, etkinlik kitapları süper yapıyor falan. Biri de çıkıp demez ki oyuncakla oynamasına eşlik etmiyorsanız, kapitalist sistemi besliyorsunuz. Kitap boyunca asla oyuncaktan bahsetmemiş oyunun tüm ebeveynliğinizi kurtarıcı bir araç olduğundan bahsetmiş ve her koşulda oyun oynamanın nasıl sizi yıpratmaktan ,bezdirmekten çekip kurtaracağını anlatmış yazar bir süper kahraman. Bazı çocuklar oyuncak sevmez aradığı profil oyuncu anne-baba idir. E nasıl olcaz onu da 469 sayfayı okuyarak örneklerden yola çıkarak göreceğiz. Oyun oynarken aşırı sıkılıyorum derken kitap beni bir aşka getirdi bir şaha kaldırdı neyse oraları boşverin. İçerik dolu dolu size problem değil çözüm odaklı yaklaşmış bir ebeveynlik kitabından en fazla ne beklenir. Bak herkes Okusun vay efendim sonra bu çocuk neden böyle demeyeceksiniz söz! İçerik; bağlantı kurmak Özgüveni desteklemek Disiplin Kardeş rekabeti Kendinize vakit ayırın vs.
Oyuncu Ebeveynlik
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
Nehir Turan
Oyuncu Ebeveynlik'i inceledi.
480 syf.
·
Puan vermedi
Görünmez Adam Yayıncılığın yeni kitabı, çocuklarıyla gerçek bir bağ kurmak isteyen #attachmentparenting severler için gerçekten önemli bir kaynak olacak. Oyunun, çocukların dünyasındaki anlamının bildiğimizin çok ötesinde olabileceği bir süredir kabul gören bir düşünce: Çocukların oyun esnasında içinde yaşadığı bedeni ve dünyayı tanıdığı, duygularını ve yaşadıklarını anlamlandırdığı, oyunda aldığı rollerle bunların üstesinden geldiği kabul ediliyor ve hatta onlar için kurgulanmış oyunlar da uzmanlarca üretiliyor / birlikte oynanıyor. Ebeveynlerse çocukların iç dünyasına bu kadar yakın olabilecekleri belki de tek alana bir türlü adapte olmayı başaramıyor. Kitabın akışı önce sizi neden o alana girmeniz gerektiğine ikna edecek sonra bunu nasıl başarabileceğinizi anlatacak. Cinsiyet rollerinden kardeş rekabetine, kendinize iyi davranmaktan diğer ebeveynlere yardımcı olmaya kadar farklı başlıklar altında çok değerli ipuçları veriliyor kitapta. Yine çok güzel ve okunması gereken bir kitap öneriyorum; ebeveynler ve çocuklarla çalışanlar için. #birannedoğdukitap #görünmezadamYayıncılık #oyuncuebeveynlik #lawrancejcohen #drcohen
Oyuncu Ebeveynlik
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Dilan Demir
Oyuncu Ebeveynlik'i inceledi.
480 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
OYUNUN ETKİSİ
Alanıma dair olduğu için mi yoksa çocuklar hayatın her alanında var olduğu için mi karar veremedim ama bu kitap herkesin okumasını önemli kılıyor. Çocuğunuza, kardeşinize, yeğeninize, komşu çocuğuna, belki de otobüste avm de öfke nöbeti geçiren ağlama krizlerine giren ailelerin çocuklarına yardımcı olmak isteyen bir bireyseniz hiç durmayın bu kitabı edinin derim. Ebeveynlik zor zanaattir. Eğer bir çocuğa yardimci olmak isterseniz ona ulaşmqk o kadar da zor değil yöntemi doğru kullandiğiniz takdirde olumlu dönütler alacaksiniz. Bu kitapta hayatin içinden gerek bebeklik gerek ergenliğe kadar uzanan çokça örnekle ve çözümleriyle karşilaşacaksiniz. Aaa bu tek benim yaşadiğim bir problem değilmiş birçok çocuk belirli dönemlerde ayni sorunlari yaşayabiliyormuş, bir ebeveyn olarak yalniz değilmişim gibi çikarimlarda bulunmak oldukça mümkün. Ve oyuncu ebeveyn olmak zor gibi gözükse de sanılanın aksine eğlenceli hale dönüştürülebilir. Oyun hem çocuklara hem de ebeveynlere çok iyi gelen bir terapidir. Çoğu zaman ne yaptığımızı bile fark etmeden, çocukları kendi tercihlerimize göre oyun oynamalarına zorlarız. Çocuklar kusursuz olmamızı talep etmezler ama olmayı denediğimizi yine de fark edeceklerdir.
Oyuncu Ebeveynlik
OKUYACAKLARIMA EKLE
10